Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Rugalmas hordozó tényleg...

Rugalmas hordozó tényleg tönkreteszi a gyerek csípőjét?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek mondtam, hogy venni szeretnék egy rugalmas kendőt, és ő mondta, hogy az tönkreteszi a baba csípőjét. Tényleg? A kengururól hallottam, hogy az nem jó. De azt hittem eddig, hogy a rugalmas kendő jó.
2022. jún. 5. 10:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Rugalmas kendő az éppen hogy jó a gyerek csípőjének, ha helyesen van feltéve. A kenguru valóban kerülendő.
2022. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
A barátnőd tanulatlan.
2022. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Dehogy teszi tönkre, butaságokat beszél a barátnőd.
2022. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Én újonnan vettem ilyet, és a csomagolásán rajta volt hogy valamilyen külföldi hip dysplasia (ez a csípőficam) orvosi társaság ajánlásával.

Tehát pont, hogy ajánlják még az orvosok is.

2022. jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
a liliputi hordozókendők (rugalmas, szövött, karikás, de még a csatos hordozó is) elszámolható egészségpénztári számlára. szerintem ez mindent elmond róla, hogy a jól megkötött hordozókendő/jól beállított csatos hordozó igenis egészséges.
2022. jún. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

A barátnőd rosszul tudja. Egy újszülöttnek egy jól megkötött kendő a legjobb.

Ha nyári baba lesz,akkor viszont a rugalmas nem a legjobb választás, mert a 3 réteg anyag miatt melegebb. Nyárra inkább a szövött kendő az ajánlott, mert csak egy réteg fedi a babát.

2022. jún. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Most 3 hetes a babám.

De akkor inkább szövött kendőt vegyek? Abban kevésbé lesz melege? Főleg a késő délutáni órákban használnánk, olyankor már nyűgösebb szokott lenni.

2022. jún. 5. 13:08
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

5ös vagyok.

nekem a nyáron fog születni a babám, én rugalmassal készülök, hiába a 3 réteg. a legnagyobb melegekben amúgy sem ajánlott vele kimenni. ennek kedvezőbb volt az ára, mint a szövöttnek, bár a szovott tovább is használható, háton hordozásra is alkalmas, míg a rugalmas csak elől, 9kg-ig. de addigra én csatos hordozót fogok már használni tervek szerint, ezért nem is gondolkozom a szövöttben (abban nem merném a hátamra kötni a lurkót :)) persze ezek eladhatók egészen jó áron, szóval megérheti a szövött is igazából. keress rá, olvass utána melyiknek mik az előnyei, mennyibe kerül stb ..

2022. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

4 hónapos koráig vittük rugalmasban.

Utána én karikásban, a férjem mei tai-ban. A karikás neki valahogy túl “nőies”, ő szívesebben veszi fel a meitai-t.

A baba szereti mindkettőt.

Egyébként az igaz, hogy a rugalmas 3 réteg, de a szövött és a karikás meg eleve vastagabb.

2022. jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mi is azért néztük a rugalmas kendőt, mert az árban majdnem fele. Nyilván nem sajnálom a pénzt, csak első körben az sem biztos, hogy a baba szeretni fogja. Mivel pici, nap közben nem nagyon fogunk tudni mászkálni vele úgysem. Meg tényleg olyan 6-7 óra felé szokott kezdődni nála a nyűglődés. Akkor lenne jó valami megoldás, mert leszakad a karom. :D

Egyébként a Lilliputi oldalán nem is rendelhető most a szövött kendő. Alapanyag hiány van.

2022. jún. 5. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!