Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen szempontokat kell...

Milyen szempontokat kell figyelembe venni autósülés kiválasztásakor? Milyen autósülést javasolnátok?

Figyelt kérdés
Jelenleg hordozót használunk. Ez 10 kg-ig jó, plusz kaptunk még egy hordozót,ami 12 kg-ig jó. Jelenleg 6,3 kg a kicsi, még nem ül. Nem szeretném kivárni, hogy kicsi legyen a hordozó, ezért már most olvasgatok a témában. Ahogy néztem, nincs ISOFIX csatlakozó az autóban. Biztonságos ülést szeretnék venni, hiszen igaz bölcsibe nem akarjuk beadni, de majd oviba járunk, az napi 30 km. Ezen kívül sokat nem autózunk. Inkább 0-36 kg-ig szánt üléseket néztem. Szerintetek is érdemes inkább ilyet vagy több, más méretű ülést jobb venni?

2023. jan. 15. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy 0-18 vagy 9-18 kg-os ülést vennék, aztán később egy 15-36 kilósat. Minél nagyobb súlyhatárt fog át egy ülés, annál kevésbé biztonságos. Nyilván így drágább, de pont az ülés az, amin nem szabad spórolni, mert a gyerek élete múlhat rajta.
2023. jan. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudtam. Köszönöm!!!

Azt hittem, mivel 100 ezer feletti tétel, hogy biztonságos a picinek. Gyereken nem szoktam spórolni, de igazad van, szerintem az autósülésen főkeg nem szabad spórolni, a biztonsága a legfontosabb, ezért is szerettem volna itt tapasztalatokat kérni.

2023. jan. 15. 17:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én adac teszt alapján választottam. Végül 9-36 kilósat vettünk. Ennek az ülésnek jók lettek a teszt eredményi. Az tény, hogy nem biztonságos a túl nagy súlytartomány, de ha jól teljesített az adac teszten, akkor abban én meg bízom.
2023. jan. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
1,5 éves korig minimum, de inkább 2 éves korig utazzon háttal a menetiránynak.
2023. jan. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Mi is csak 1,5 évesen raktuk át a gyerekülésbe. A tesót lehet, hogy még tovább fogom háttal utaztatni. 3-as voltam
2023. jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy még jó ideig háttal kell utaznia. Eddig 360 fokban fordítható, dönthető üléseket néztem.

Van esetleg konkrét fajta, típus, amit jónak tartotok és ajánlanátok is?

2023. jan. 15. 19:19
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem ezt az adac tesztet is, melyik ülés teljesít jól. Ami jó eredményű, azt megbízhatónak tartanám én is.
2023. jan. 15. 19:21
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Min 2 éves korig menetiránnyal háttal beköthetőt (is) érdemes venni. Nekünk BeSafe van. Ne a kilót nézd, hanem hogy hány centiig jó. A miénk 104ig, lassan 3 éves és még ezt használjuk.
2023. jan. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
+1 a BeSafe-re. Sajnos az csak isofixszel működik. Viszont nem tudok elképzelni olyan ülést, ami 360°-ban fordítható, és nincs isofix talp. Akkor min forgatod?
2023. jan. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szintén adac teszt alapján döntöttünk és olyat kerestem, ami a hordozó isofix talpával kompatibilis. Azt már hordozó választáskor leszűrtem, hogy nem lesz 360-as ülés, mert bár biztos nagyon praktikus, egy jó adac tesztes annyiba kerül, hogy valaki ennyiért autót vesz. Én nem voltam hajlandó ennyit kiadni érte. Szóval kerestem a jó ár-érték arányt, mi maxi cosit választottunk, de a besafe-ek is nagyon jók. Amióta jár a kislányom, beszáll magától, így utólag nem is látom értelmét a 360-asnak.
2023. jan. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!