Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen autósülést javasolnátok...

Milyen autósülést javasolnátok az alábbi paraméterekkel? Van olyan szempont, ami eszetekbe jut, fontos és nem gondoltam rá?

Figyelt kérdés

Nincs isofix az autóba, ezért az ISOFIX-es ülések kizárva. Fél éves baba. Sokat olvastam a témában, ezeket gyűjtöttem össze. Eddig ezeket a fontos szempontokat szedtem össze:

1- normál ülés, ISOFIX nélkül.

2- 0-18 kg-ig jó ülés, dönthető legyen

3- menetiránynak háttal be lehessen kötni

Ezen kívül erősebb anyagból legyen, strapabíró.

Az autóban tartanám, ezért mindig minden évszakban bírnia kellene az időjárást.



2023. márc. 16. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem a 0-18 ülés mind dönthető és beköthető háttal. A legtöbb isofixes pedig beköthető simán is, isofix nélkül is.

A törésteszteket is érdemes nézni, akkor már közelebb leszel a márkával.

Amit én imádok, a legjobb dolog a világon a 360 fokos elforgathatóság. Menet közben átfordíthatod háttal, mindegy hol ülteted be vagy veszed ki, ki tudod fordítani az ülést, nem kell bujkálni, imádom.

2023. márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül olyan egyértelmű, hogy háttal be tudjam kötni szerintem. Legalább a hordozónál ez kiderült. A kialakítása alapján természetesen be lehet kötni háttal. Számomra is meglepő volt, de az én egyszerű kis autómba be tudom kötni, de szüleim jóval extrább autójába nem tudtam bekötni, nem volt elég hosszú a biztonsági öv. Nem is értettem, hogy ez hogy lehetséges.


Köszönöm a forgathatóság ötletét, mint hasznos szempont. 360 fokban fordítható ülések isofixesek, ahogy néztem.

2023. márc. 17. 05:06
 3/5 anonim ***** válasza:

A háttal bekötősek annyira nem jók, mint az isofixes.

Ha a hordozót nem nőtte még ki háttal (láb lóghat), akkor még húzátok ki azzal.

2023. márc. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Még pár cm van a feje felett a hordozó végéig, de nekem már így nem tűnik annyira biztonságosnak. Heti egyszer megyünk gyógytornászhoz, meg ha kötelező védőnői-háziorvosi státuszra viszem. Úgyhogy sokat nem autózunk, de a lehető legnagyobb biztonságban szeretném tudni. Emiatt nézegettem most már jobban az üléseket. Korábban csak tájékozódásképpen, most viszont már venni is szeretnék egyet.


Olvastam olyat, ahol isofix-es ülésnél a gyártó nem javasolta, hogy sima övvel legyen csak bekötve az ülés. Emiatt zártam ki eleve az isofixes üléseket. Jobb lehet egy isofixes ülés övvel bekötve, mint egy sima ülés, amit csak övvel lehet bekötni és nincs benne isofix?

2023. márc. 17. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem. A mienk 360 fokos, de esetünkben nem lehet övvel bekötni.


A baj inkább az, hogy az övvel kötősek már előre néznek és nem igazán dönthetőek.

2023. márc. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!