Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » 1 hónaposan csatos hordozó...

1 hónaposan csatos hordozó használatát itt miért nem ajánlják?

Figyelt kérdés
Az oldalon végig olvasom, hogy csatos hordozót nem ajánlanak hanem csak kendőt ilyen kicsi korban. A csatos inkább 3-5 hónapos korban. De ahol voltunk tanácsadáson, ott mondtam, hogy kendőt annyira nem szeretnék és nem mondta a nő hogy artalmas lenne a csatos. Illetve más platformon is volt hogy kicsinek ajánlottak csatosat.
2023. máj. 4. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Nyugodtan használjatok a csatosat, szoktak adni hozzá újszülötteknek való szűkítőt, azzal kell használni, és nyilván csak elöl hordozva. Igen, jobb a kendő, mert azzal jobban lehet a gerincét tamasztani, de a mai csatosak már nagyon jók.
2023. máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom, hogy ő milyen csatosra gondolt, a mai, újszülött kortól használható csatosakat ugyanakkor kezdheted használni, mint a kendőt. Nekem volt mindkettő, de a pár napos, újszülött baba még olyan apró volt, nyeklett, nyaklott, hogy egyszerűen sehogy nem bírtam normálisan magamra aggatni. Egyszerűen furán, rossz pozícióban volt benne, pedig tudtam kötni, csak túl pici és gyenge volt bele. 1 hónaposan már normálisan fel lehetett kötni, onnantól jó volt.
2023. máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Liliputi rugalmas kendőm van, ennek a használati útmutatója azt írja a csatos hordozóra, hogy:

- A praktikum szempontjából a csatos hordozó a legjobb választás. Erős tartású derékpántja, valamint vastagon párnázott vállpántja tökéletesen osztja el a súlyt. 3,5kg-20kg ig használható, hordozhatunk vele elöl, háton és csípőn, akár hosszú órákon át, kivéve újszülöttek esetén, mert akkor csak rövid ideig tartó, alkalmi hordozásra ajánljuk.


Újszülöttnek rugalmas kendőt és karikás kendőt, koraszülöttnek szövött kendőt ajánl.

A háton hordozásra írja, hogy szövött kendőben már újszülött kortól lehet, de formázott hordozóban ki kell várni azt a mozgásfejlődési szakaszt, mikor a baba már stabil törzstartással rendelkezik. - Szerintem ez a válasz a kérdésedre. Remélem tudtam segíteni.

2023. máj. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

6 hetes volt a fiam mikor csatosba raktam. Manduca XT-t használunk, újszülőtt szűkítővel.

Akkor volt emlékeim szerint olyan 4.5 kg, de szépen volt benne a làba, gerince is jó ívben volt.

Jól kell beállítani és lehet használni, nem is értem miért ne lehetne...

Annyi, hogy a kendő jobban alkalmazkodik a babához, elvileg stabilabban tartja, jobban körbe öleli. De személy szerint én utáltam, mert beleizzadtunk nyáron.

2023. máj. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyszerűen túl nagy volt a fiamnak még egyhónapos korában, elveszett benne, a hordozó nem tartotta a hátát, fejét, stb. Annak ellenére, hogy hivatalosan már újszülöttnek is jó volt (manduca xt).
2023. máj. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És a te fiad milyen magas volt hány kg? Az én lányom 55cm és majdnem 6kg.
2023. máj. 4. 14:34
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Attól függ, milyen csatos, és milyen a baba. PL. az Emeibaby hibrid csatos hordozóba 3,5 kilótól bele lehet tenni a babát, teljesen rá tudod igazítani. Egyéb kendős csatosok között is vannak mindenhol állíthatóak, azokba bele lehet tenni.
2023. máj. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a határán vagytok a csatos és mei thai /kendős hordozóknak. Súlya miatt jobb a csatos már, de kérdés mennyire tartja már a fejét stb., hogyan lenne egy csatosban. Mei thait ajánlom még, az jó már/még és könnyebb megkötni, mint a kendőt.

Ajánlom a facebook-on továbba a Hordozz szabadon kérdezz bátran csoportot, ott vannak hordozási tanácsadók is.

Az sem mindegy hordozási szempontból te milyen alkat vagy. Van, akinek a Manduca vagy a Liliputi csatos pl túl nagy és egyszerűen nem tudja úgy behúzni a pántokat. Érdemes kipróbálni megvétel előtt.

2023. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6: 52 cm volt és 4 kg


#5

2023. máj. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
23%

Én ByKay márkájú csatos hordozót kaptam a barátnőimtől.

1 hónapos volt a kisfiam amikor először bele mertem rakni, akkor volt 54 centi és 3480 gramm.

Vissza kellett hajtani a hordozó alját, hogy méretben megfelelő legyen neki és rá kellett aplikálni a szűkítő csatot, hogy kényelmesen tudjon kuckózni rajtam.


Most 3 hónapos, 59 centi és 5900 gramm, már nem kell visszahajtani a hordozó alját. A szűkítővel nem tudom mit csináljak. Nem akarom, hogy nagy legyen a terpesze anélkül. Még hagyom egy kis ideig.

2023. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!