Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Ajánlanátok újszülött kortól...

Ajánlanátok újszülött kortól is használható, egyszerűen alkalmazható hordozót?

Figyelt kérdés
Szeretném már olyan korán elkezdeni a hordozást, ahogy a szülés utáni regenerálódásom engedi, ehhez keresem a számomra megfelelő típusú hordozót. Ami fontos, hogy a kendő műfaja távolabb áll tőlem, nem szeretnék sokat szórakozni ide oda hajtogatással és kötözgetéssel, szóval jó lenne valami egyszerűbb, "használatra kész" megoldás, de ahogy láttam, a legtöbb csatos hordozó inkább nagyobb kortól ajánlott. Nézegettem mei tai és hasonló hordozókat, de aztán annyi lehetőséggel találkoztam, hogy most már teljesen elbizonytalanodtam, hogy mi lenne a legjobb választás, ami a babának is kényelmes még egész pici korban is. Köszönöm, ha ezzel kapcsolatban megosztjátok a saját tapasztalataitokat, tippjeiteket!
2023. máj. 30. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Liliputi lil tai. Kötni ezt is kell, de sokkal egyszerűbb, nem olyan, mint egy sima rugalmas kendő.

Vagy a Manduca xt csatos hordozója.

Esetleg magyarinda oldalán is körül nézhetsz.

Viszont facebookon van a hordozz szabadon csoport illetve hasonló csoportok, oda is érdemes benézned, hátha találsz neked szimpatikus megoldást.

2023. máj. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Close Caboo. 16-18 óràs volt a gyerekem, mikor ebben vittem haza.
2023. máj. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Emeibaby
2023. máj. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Karikás kendő. Pofon egyszerű
2023. máj. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Igazâból, ha nem írtad volna, hogy nem akarsz kendőt, a szövött kendőt ajánlottam volna, nekem Nandu van. Elöl hordozom az újszülöttemet, ezt kb. 20 másodperc megkötni, stabil és idővel lehet oldalra és a hátadra is kötni.


Ezzel csak arra célzok, hogy szerintem túlgondolod ezt a kötözgetést, én picihez egy fajta kötést használok, az elöl zsebeset, ez tényleg kb. 20 másodperc. A YouTube-on néztem meg, hogy kell, 2-3 alkalom után ment profin.

2023. máj. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Karikás kendő. Újszülöttnek a kendő a legjobb, mert az minden ponton tudja támasztani. A formázott hordozók erre nem képesek.

A karikás a legegyszerűbb, csak beleteszed a babát, és meghúzod a lelógó kendőszarat sávonként.

A legjobb pedig az, ha el tudsz menni egy tanácsadóhoz, akinél bérelhetsz, próbalhatsz többféle megoldást, és megtanítja a használatát is.

2023. máj. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Karikással akár pocakkötést is csinálhatsz a terhesség végén.
2023. máj. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Csatos még nem alkalmas újszülöttnek valójában, hiába írják rá. (Szűkítővel max 30 perc naponta, szóval kb vészhelyzet esetére jó.) Nekem a tai idegesítő volt, így pici korban a karikás kendő lett a befutó. Azt egyszerű feltenni. Olyan 4 hónapos korban kezdtünk el csatost használni.
2023. máj. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Live RadiusPöti rugalmas karikaskendoje jott be nekunk, nagyon kenyelmes volt.
2023. máj. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Karikas kendo csak egy oldalra terhel, nekem nem jott be, 1 ora utan ugy fajt tole a hatam, mint a huzat. Pedig a gyermek aludt volna rajtam 3-4 orat is, de ebben nem birtam.

Szoval ezzel szamolni kell, nekem is ezren ajanlottak, tenyleg konnyu megkotni, de en a karikashoz gyenge vagyok🤣 Egy probat meger, en hasznaltan vettem ezt a kendot, tokeletes allapotban, igy nem buktam rajta nagyot.


Close caboo, amit mar itt valaki ajanlott, nekunk is nagyon bevalt. Ez igazabol egy rugalmas kendo, de a kialakitasa miatt nagyon egyszeru beallitani, kulonosebben kotozgetni se kell, csak egy picit. Meg az en nagyon turelmetlen ferjem is megtanulta hasznalni, igy batran ajanlom, nagyon kenyelmes.

Hasznaltan vinteden pl lehet kapni viszonylag olcson, az eredeti arahoz kepest.


Amugy leteznek kendo anyagbol varrt csatos hibridek is, ezeket lehet hasznalni tenyleg ujszulott kortol. Pl emeibaby.

De azt ajanlom, hogy proba nelkul csatost ne vegyel, nem biztos, hogy kenyelmes lesz nektek, amit elsore kineztek. Ha van a kozeledben hordozos klubb, akkor ott lehet probalni :)

2023. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!