Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Szerintetek nagyon brutális...

Szerintetek nagyon brutális lenne, ha a 2 éves kisfiamra babahámot tennék? :S

Figyelt kérdés
Számomra elég érdekes , és nagyon sokáig furcsáltam is , még anno mikor várandósan belebotlottam a babaüzletekben ilyenekbe...De most úgy vélekedem , hogy talán nem lehet olyan rossz...Már pontosan nem tudom mi volt a címe annak a műsornak , de 3 iker gyermek volt benne ők is kb. 2-3 évesek...és ugye a szülők nem akarták őket kisebb távokra is babakocsiban hurcolgatni , hanem sétálni velük , hogy mozogjanak is(de féltek , mert 2-en nem tudtak 3 fele szakadni , ha megindultak egyszerre.Nálam kb ugyanez a helyzet van egy félévesem(kisfiú) az idősebbik fiú 2 éves...és egy 3 éves kislányom...kislányom szépen jön a babakocsiba kapaszkodva a 2 fiú pedig a testvérbabakocsiban van tolva...de hiába a sok séta és játszótér , a nagyobbik fiam nem fárad el annyira , mint a lányom , ill. hazafele kényelmesen bealszik a babakocsiban...aztán este 11-ig fel van...hiába csak negyed óra mire hazaérünk...eléggé kipiheni magát , ahhoz , h. kihúzzon még 2-3 órát simán...Szóval a tényleges kérdés: NAGYON DÚRVA ÉS MEGSZÉGYENÍTŐ , hogy valaki babahámmal sétál a gyermekével...(nem szeretném , ha egyszer úgy megindulna , h. nem tudom elkapni időben..., mivel ugye Budapest belváros , nagyon veszélyes , minden tele kocsikkal) , nem akarom a véletlenre bízni a dolgokat. VAN , AKI ESETLEG KIPRÓBÁLTA MÁR?Szívem szerint tennék más emberek véleményére...inkább az a fontos , hogy biztonságban legyen nem?Akinek van valami tapasztalata ilyen babahámmal illetőleg , az légyszíves írjon! . )

2015. jún. 14. 17:26
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Hozzátenném: mikor bevállaltuk a 3 gyermeket , szóba nem jött Pest...a párom kapott kb 1 éve egy "kihagyhatatlan" állás ajánlatot...nem kell lenézni , tökéletesen biztosítva van még több is , mint ami kellene az átlagos gyerekeknek...nem éheznek , nem csupaszok meg semmi...csak nem számoltunk azzal , hogy Budapest belvárosi része , ennyire betondzsungel...hogy még a játszótéren is alig van fű...:D na meg összeesni nincs helye az embernek annyian vannak...szóval mielőtt valaki nagyon akarna beszólni , hogy minek vállaltunk ennyit...csak annyit mondanék , ha előre tudom , h. ide fogunk költözni , lehet egyet sem vállalok be...:)Másrészt szerintem , mindenki ugrana egy olyan állásra , ahol 2 és fél x annyit kap...:D
2015. jún. 14. 17:36
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki a kezénél fogva tartja a gyerekét, és nem engedi el, hiába rángatja magát a kicsi, az nem megalázó? Akkor a kantár sem az. Nyilván nem fogod póráznál fogva vonszolni, ha pedig az útra kiszaladástól tartja vissza egy hám, mikor hirtelen gondol egyet, a te meglévő két kezed pedig éppen mással van elfoglalva, annak csak örülni lehet.

Szerintem még kényelmesebb is a gyereknek, ha nem kell folyton fölfelé nyújtóznia. A kezei szabadok, tehát ettől még foghatja a kocsit, vagy a kezedet ha akarja, de biztonságban lesz akkor is, ha te pont tüsszentesz, felveszed, a kocsiból kipottyant játékot, vagy a három éves orrát törlöd meg.

Én Angliában láttam először, kicsit meg is ütköztem rajta eleinte, de józanul végiggondolva nincsen vele semmi baj. persze ha normálisan használják.

Olvasd el Libby Purves: Hogyan (ne) legyünk tökéletes anyák című könyvét! Vagy a másik kettőt: (ne) neveljünk tökéletes gyereket! (ne) legyünk tökéletes család!

2015. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak volt, mert 1,5 évesen lesprintelt és tó mellett lakunk. Főleg, hogy terhes lettem ,nem bírtam futni utána, elkapni a tó szélén...amúgy ő szerette, mert nagyobb szabadságot adott neki, mint a kocsi vagy hogy ezerrel fogom a kezét mellettem szorosan. De készülj fel, fogsz kapni elég és nem túlnszép beszólást. Nem kell vele foglalkozni!
2015. jún. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mi is Angliából kaptunk ajándékba olyan kis hátizsákot, aminek a tartozéka egy ilyen babahám volt. Először azt sem tudtam, mi az, mert tényleg úgy néz ki, mint valami póráz. Ha hátizsákra kötjük, úgy talán nem is olyan feltűnő. Még nem használtuk, de el tudom képzelni, hogy adódnak olyan helyzetek, amikor nagyon hasznos, hogy van. Egyébként pont ikreken láttam ilyet egyszer, azóta sem máshol, de ők tényleg úgy néztek ki vele, mintha pórázon lettek volna, mert az egész hátuk rá volt kötve. De abszolút nem érdekelt és szerintem mást sem. Nekem inkább az jut eszembe, hogy valaki tényleg felelősségteljesen gondol a gyerekeire és egy óvatos szülő.
2015. jún. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb megoldás 3 gyerekkel.
2015. jún. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez attól függ milyen típusú a fiad! Az én fiam nagyon szépen sétált és sétál is mellettem ugyanúgy mint a lányod! Miből gondolod hogy a fiad nem fog úgy sétálni mint a lányod?

Amúgy értem a gondod lehetséges hogy nekem is megfordulna a fejembe! De csak akkor ha tudnám hogy nem marad meg mellettem a fiam!

2015. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsónak: Már próbálkoztunk vele , de ha meglát az apjáéhoz hasonló motort rögtön át akar szaladni...meg bevallom őszintén , ha az egyik elkezdi a butaságát , akkor a másik is elkezdi...na ott szabadul el a pokol...mikor 2 fele kéne szaladnom , + a babakocsira vigyázni , mert ugye benne van legkisebbik gyermek...hát apukával meg nagymamával együtt megszenvedtük ezeket egy párszor , és kezdjük belátni , hogy ez itt ilyen forgalmas helyen nem fog bejönni , hogy nem baj , gyorsan elkapom , mert széles a járda , meg jó van 5 perc alatt csak 2 kocsi jön...Miskolcon laktunk egyébként...annak is egy csendesebb részén...ott nem volt ezzel probléma


...főleg mivel volt egy nagyon nagy rét a házunktól nem messze (kb 30m), ahol kitombolhatták magukat.Itt meg ugye nagyon meg van kötve a kezük szabadság terén...:/ Kicsit bánom is , h. ideköltöztünk.:( Nem baj , majd talán 5 év múlva tudunk venni hitel nélkül egy családi házat...na de addig valahogy meg kell oldani...nem possadhatunk itt egész nap.Ebbe bele lehetne őrülni.:D

2015. jún. 15. 14:02
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát akkor pedig muszáj vagy körbe nézni a hám iránt... ha ilyen elevenek akkor a fiad érdeke...

bar biztos hogy fogsz kapni miatta hideget meleget leginkább hideget... de ha nem érdekel a velemenyuk és tudod meg nem hallani ezeket a dolgokat akkor ruhazzatok egyre be!

2015. jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Már azon az elven vagyok , hogy inkább nézzenek h*lyének , mint , hogy valamelyik gyermekemnek baja legyen...vagy még súlyosabb kimenetelű dolog...Nekem ennyit megér , hogy biztonságosan sétálhassunk , idővel úgy is beleszoknak és megtanulják , mit lehet mit nem...mi az amit még elviselek és mi az amiatt egyből hazafele vesszünk majd az irányt.Köszönöm a válaszokat mindenkinek! : )
2015. jún. 15. 14:45
 10/15 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz! Ha a gyerekek biztonsága a tét, vállald be, hogy esetleg megbotránkoznak majd az emberek a hám miatt. Nem lehet folyton a világ véleményével törődni, mikor a te felelősségedről, a te életedről van szó.
2015. jún. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!