Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Most akkor babahordozó kendő,...

Most akkor babahordozó kendő, vagy babakocsi, vagy mindkettő, egyáltalán hogyan hordjam a gyereket majd télen?

Figyelt kérdés

Én már úgy összezavarodtam ettől a dologtól. Eleve téli gyerek lesz, december elején. Nincs babahordozós kabátom, de vettem kétszer nagyobb számút, ami alá elvileg kendőben vihetem a babát, habár nem tudom ezt igazán hidegben mennyire bírnánk és mennyi ideig férne el alatta,főleg ha nagyobb lesz.

Olvastam egy fórumon hogy kendővel járnak mindenhova. Nade akkor nem is kell így babakocsi? Kicsit tartok attól hogy nagyon megszokja hogy mindenhova viszem őt, aztán ha lefektetném akkor bömbölne,mert megszokta eleve azt hogy anya mindenhova hordja magán.


Nyilván ha gazdag lennék mindent megvennék neki, de fölöslegesen nem akarok illetve tudok költeni.


Mit tanácsoltok? Lehet hülyén írtam le,de annyira tapasztalatlan vagyok még.



2018. szept. 27. 21:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
17%
Én csak hegyi kirandulasokra vettem kendőt, mert ugye ott a babakocsi kilőve, de alap helyzetben kB 3 perc után iszonyatosan fáj a hátam, úgyhogy nem tudom használni. Ha esetleg gond van a gerinceddel, derekaddal, felesleges a kendő....
2018. szept. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
49%
Nekem sem vált be a kendő.Szerintem babakocsi mindenképp kell.Kendőt lehet kölcsönözni próba képpen.
2018. szept. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
13%
Én babakocsi párti vagyok, bár az tény, hogy nem tömegközlekedek, és ha olyan autóval megyek. A te helyzetedben inkább a hordozást választanám, de a legjobb lenne mindkettő. Ill. azt sem tudni előre, hogy a baba melyiket fogja szeretni, mert van olyan, aki nem tűri a babakocsit.
2018. szept. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
49%

Eh elegge egyeni. En pelsaul nem tudnam elkepzelni babakocsi nelkul, tobbedik babat varom es az jon be.

Az elso baba hatalmas volt, gyorsan is nott, nagyon rovid ideig tudtam a sulya miatt elol hordozni, nem szoktam meg annyira, igy haton meg sem probaltam.

A masodik gyereket hordoztam volna, de o nem szerette, barmennyit probalkoztunk, ordotott benne.

Most a harmadik babaval megprobalom megint, kitarto vagyok.


Mennyit kell menned, hol kozleledsz, stb?

Ezeket neked kell tudnod.


Mert en pl 10 millios varosban lakom, csucsidoben hasznalom a tomegkozlekedest reggel, emelett napi 6 km a minimum, amit gyalogolnom kell. A babaval is ennyi lesz, szinte ahogy megszuletik (kb egy honap).

Emiatt en elsosorban babakocsizni akarok, mert telen, foleg ha epp fagy lesz, jeges jarda, stb nem fogom birni kilometereken at vinni delelott, delutan.

De ha epp olyan utvonalon kell mennem, ahol reggel tele van a busz (hiaba jar 8 percenkent), akkor magamra akarom kotni, mert babakocsival nem lesz helyunk), de ez csak heti egy alkalom.

Epp ezert en babakocsibol is olyat valasztottam, ami kicsi, konnyu, tomegkozlekedesre valo.


Egyenlore en nem veszek hordozos kabatot. Nekem is olyan fazonu a kabatom, mint a tied, az ala nem fer be baba. En terhessegre sem veszek most kabatot, egyenlore itt nincs olyan hideg, hogy egyaltalan kabat keljen, ha lesz, akkor veszek ala vastag pulcsit es nem huzom ossze a kettot.


Ha valoban jo lesz a hordozas, akkor esetleg beruhazok hordozos kabatra, de lehet venni ilyen betetet: [link]

Ilyet fogok majd hasznalni, tobb kabatom is van hasonlo hosszusagban, ez mindegyikhez jo.

Magyarorszagon ilyet tenyleg tudsz varratni, ha akarsz.

Amugy meg raersz, mert en ugy tudom, hogy az elso hetekben nem javasoljak a hordozast, mert hiaba konnyu a baba, de az esetleges mehsulyedes elkerulese vegett hosszabb tavon nem kellene hordozni extra sulyt. De javitson ki aki ert hozza, lehet, hogy tevedek.

Nekem eleve van ilyen gondom az elozo ket szules utan, kovetkezo evben valoszinuleg mitenek, igy en nem fogok merni hordozni 6 hetig, az tuti.

Addig csak babakocsizok.

2018. szept. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
40%

Én használom mindkettőt, talán többet hordoztam, most egy éves, kismama vagyok, így egyre gyakrabban kerül elő a babakocsi is. Babakocsiban, kendoben, mei taiban is elvan, nem jelent gondot a váltás.


Érdemes lenne elmenned egy hordozos klubb alkalomra, ahol meg tudod nézni a különböző kendojet, hordozokat. Millió fele van, de újszülöttnek a legideálisabb a kendo, a kenguru pedig senkinek sem javasolt. Kölcsönzés lehetőség is van több helyen. Én Bp agglomerációban lakom, úgyhogy ezen a környéken tudok ajánlani helyeket. Illetve egy/két egyéb helyen.


Mei tai egy formázott hordozó picit nagyobbaknak ajanlott.


Előző kérdésedhez is írtam, erre a télre jó lesz a kabatod, de a következőre már nem, mármint ha hordozni akarsz.


Október 12-én pl. Újbudán lesz hordozos vásár, ha nem laksz messze érdemes megnezned, mert ott lesz sok gyártó, mind eszköz mind ruha, kiegészítők és tudnak segíteni,

2018. szept. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
50%

Nekem volt mindkettő, most is lesz mindkettő, de sokkal jobban szeretek hordozni. Babakocsit akkor veszem elő, ha előre tudom, hogy sok cuccot veszek a boltban, mert jó abban hazatolni cipelés helyett. De az aljában szükség esetére mindig volt egy karikás kendő. Amúgy kb. mindenhová kendővel, vagy később csatossal mentünk, nekem van ilyen hurcis kabátom is, pulcsim is. Tömegközlekedni ziher, hogy nem állnék neki babakocsival, mert egy agyrém, ebben az esetben tuti a kendőt választanám, de ha amúgy szereti a baba a babakocsit is, sétálni az is jó. Én egyébként napi szinten hordoztam a lányomat, mindkettőt szerette, tehát nem volt az, hogy csak kendő, és nem lehet berakni a kocsiba, mert üvölt. Én viszont nem szerettem babakocsival járni, ezért velem kendőzött, de nagyszülőkkel szívesen ment babakocsival sétálni, apával vegyesen nyomták.

Akkor szerettem még a hordozást, amikor már járt, de hosszabb távokat nem bírt még. Egyszerűbb volt a hátamra dobni a csatost, és szükség esetén használni, mint tolni az üres babakocsit, meg fél kézzel fogni még a gyereket is, és úgy szerencsétlenkedni. Illetve mikor nagyon pici volt még, a babakocsiban megébredt 20 perc után, ha fejreálltam is, kendőben 2 órát is aludt rajtam, közben én megjártam a boltot, postát, patikát stb.

Ja, és hátproblémákra: ha elöl már nehéz, háton hordozva meg se érzed egy jóféle csatosban. A tényleg jó csatosok húzósabbak árban, és minimum ülni tudjon hozzá már magától a baba, de megéri, mert ha jól van beállítva, 12-13 kilós gyerekkel a hátadon is vígan kirándulsz hegynek fölfele, annyira kényelmes és jól osztja a súlyt (én 156 cm, 47-50 kg vagyok, csak hogy érezd az arányokat, így is simán bírtam). Ülni tudás előtt viszont hosszú kendő vagy karikás jó, a mei tai nekem nem volt kényelmes sehogy.

2018. szept. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
18%

1.legyen jogsi!

A mai világban már nem nagyon lehet meglenni nélküle!

2. Ha meglesz a gyerek, akkor fogsz tudni dönteni, hogy melyik módot választod!

3.nekünk kocsi is, kendő is van. Én kendőzöm a család többi tagja kocsizik. Egy éves korukra megtanultak kb.járni úgyhogy csak addig cipeltem őket.

2018. szept. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
41%

Mindkettő van, de tény, hogy a babakocsi sosincs használatban.

Megfelelő eszközzel megfelelően hordozott baba szereti a hordozást, ez nem egyéni.

Télen eleve sokkal jobb hordozni, hiszen te magad tartod melegen a babádat, nem a hideg babakocsiban van. Én télen is csak hordoztam a párom pulcsijában, idén veszünk egy hurcis takarót is.

Attól ne tarts, hogy nem tudod letenni. Egy nem hordozott gyerekkel is simán előfordul, hogy nem marad meg a babakocsiban. Én jókat szoktam azon is mosolyogni, mikor tolja a szülő az üres kocsit, és viszi a kezében a gyereket. Rajtam meg kendőben van, és mindkét kezem szabad. Ráadásul a kendőből nem kéretőzik ki, hisz ott az anyukája testén van. Amíg pici volt, a szívverésemre folyton elaludt, most, hogy nagyobb, nem alszik el mindig, de eszében sincs kiszállni.

Olvasgass a hordozás hatásairól az idegrendszerre.


Mei tai. Ez egy formázott hordozó, ami újszülött kortól nem ajánlott, hanem kicsit későbbtől. Könnyebb felvenni, sokaknak bejön, nekünk nem vált be, én a kendőt szeretem. Azt jól tudod, hogy a kenguru nem alkalmas hordozásra. Ha egy eszközt szeretnél, hosszú szövött kendőt ajánlanék. Ez kapható tízezer alatt, és a hordozós kor végéig tudjátok használni.

Hordozós klub, hordozási tanácsadó, facebookos hurcis csoportok sokat segítenek ezekben.

Írj, ha tudok segíteni.

2018. szept. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
36%

A tegnapi kérdésednél én voltam a 80%. :)

Nekem most másfél éves a legkisebb. Van rutinunk téli hordozásban is. Ezt tegnap leírtam.


A többire:

Nekünk is van mindkettő.

Falun belül babakocsi, busszal vagy vonattal kendő.

Az, hogy mennyire drága, csak rajtad múlik.

Mi bizományiban vettünk egy több funkciós babakocsit. Minden szempontunknak megfelel, lehetett hasznàlni újszülött kortól, van hozzá babahordozó is, amit az autóban tudunk hasznàlni. Mindent tud, kemény 25 ezer forintért. Lehet, hogy nem olyan divatos, mint egy 150 ezres, de ez a babàt se zavarja és engem sem. 😁

A kendőnk egy szövött nandu, azt kemény 8000 ft-ért vettem a neten. Aki vette, nem tudta használni, tehát szinte új (volt). De hordozó klubokban mindig van lehetőség bérelni is, itt ez 1500 ft/hó. Inkább csak jelképes összeg. Akkor is megéri, ha a hordozókor végéig csak bérelsz, mindig olyat, ami épp szükséges.

Vettünk egy éves korban sport babakocsit is, nekünk ez nem vált be. A gyerkőc nincs el benne, fél, ha hátradöntöm, így aludni nem tud, stb. Ezt gyorsan eladtuk.


Természetesen szereti, ha hordozzuk. De ez nem azt jelenti, hogy egész nap ölben akar lenni. Főleg most, hogy végre tud menni. Eszébe sincs egész nap ücsörögni semmiben. (Az autót kivéve, persze 😄) Nagyon határozottan tudja jelezni, hogy ő most bizony sétálni fog. (De ez nem baj.)


3 hetes kora óta hordozom. Megszoktam. Még mindig képes vagyok egész nap cipelni a popóját (kirándulás, állatkert, stb.). A férjem sokkal jobb erőben van, de ritkán hordozza. Nincs hozzászokva, ő fél óra alatt elfárad.


Minél nagyobb, annál kevesebbet fogod vinni, mindegy, hogy mit használsz. Nem fog hozzászokni se a hordozáshoz, se a babakocsihoz.


Ha szűkös a keret, akkor gondold végig, hogy milyen babakocsi kell. Hol használod, milyen terepen, lesz-e kendő, fel tudod-e vinni buszra, milyen gyakran kell lépcsőzni, stb. Ennek függvényèben érdemes beruházni. Ha nem válik be, és újat vettél, akkor jelentősen olcsóbban tudod eladni.

A kendőket és csatosokat majdnem új áron tudod eladni, ha nincs rajta hiba.


Ja, és még annyit, hogy nálunk olyan @$*#@ buszok járnak, amire van, hogy nem tudsz felszàllni sport babakocsival se, és kénytelen vagy kivárni a következő járatot, ami lehet, hogy két óra. (Egy ilyen után vettem kendőt.😡) A vonathoz jó hosszú lépcsőn lehet feljutni.

2018. szept. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
12%

Nagylányom babakocsi nélkül neveltem fel, tökéletesen elvoltunk a kendővel, később SSC-vel.

Soha nem hiányzott a babakocsi, őszintén szólva én sajnáltam volna beletenni a babám.

Decemberi születésű, kifejezetten hasznos volt, hogy télen melegítettük egymást, nem is tudom szegény babák hogy nem fagynak meg a babakocsiban.

A tesó születésekor vettem babakocsit is, mert meg voltam ilyedve, hogy 2 gyerekkel hogy fogok mászkálni, játszóterezni stb., de már fél éves a pici és összesen talán ha 10 alkalommal volt benne. Most télen meg eleve bele se tenném.

Nekem nagy biztonságérzetet ad a hordozás, jobban tudok rá vigyázni és hidegben kifejezetten praktikus, hogy melegítjük egymást.

A nagyobb lányom is a hordozása 2-3 éve alatt soha nem sírt, ellenben a kicsi a néhány babakocsis alkalom kb. 50%-át végignyűglődte.

Kinek mi válik be, nekem egyértelműen a hordozás.

Buszon, boltban sokkal egyszerűbb és a mindennapokban gyorsabb is közlekedni, átvághatok akármilyen füves, hepehupás részen, lépcsőn, dombra fel-le, ami kutyás lévén hatalmas előny.

Nekem nincs hordozós kabátom, a sima télikabátom nem cipzározom össze, ha hátul hordozok, akkor még egyszerűbb, mintha hátizsákot vennék fel.

2018. szept. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!