Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Leírnád tételesen milyen...

Leírnád tételesen milyen ruhadarabokra és azokból hány darabra van szükség egy újszülött esetén, kb. 6 hónapos koráig?

Figyelt kérdés
Júniusban születik az első babám és eléggé tanácstalan vagyok. Ráérek-e még a beszerzéssel, vagy jobb, ha minden megvan hónapokkal hamarabb is akár?

2021. jan. 1. 18:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Ízlés kérdése (egyszerű praktikus body+rugi vagy "csinosabb", de kevésbé kényelmes zokni, nadrág, póló, kis ruha..). +Mosási szokásoké. Refluxos baba több váltást igényel.

0-6 hónap általában 3 méretváltással jár (56-62-68) átlagos gyereknél.

2021. jan. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Hát


Ezt lehetetlen..,


Júliusi babám sokat volt csak bodyban vagy napozóban.. alig kellett más az elején..


Aztàn nem nőtt nagyon gyorsan.


Erre a februári babám meg 10 hónaposan akkorát hord, mint a júliusi 2 éves korában

2021. jan. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

nekem kb 10-10 body volt minden méretből. júliusi születésű, rövidujjú bodyban és pelusban volt egész nap kb októberig (bár nem volt ritka, amikor csak pelus volt rajta), akkor kezdtem adni rá nadrágocskát (az már 62-es méret volt, 4-5 db összesen) majd idővel váltottam hosszú újjú bodyra. Van még 4 harisnyánk, ha elmegyünk itthonról így télen elég jól jön, mert a zoknit mindig lerúgja magáról (abból van kb 10). Illetve van két pulcsi/kardigán és egy kapucnis overál a hideg napokra, illetve 3 sapka (1 napozós vékony nyárra, 1 normál átmeneti őszre és most egy vastagabb, fület is takaró téli). Illetve van 4-5 kezeslábas pizsamánk, ezeket is ősszel kezdtük el már használni, 62-es mérettől.


Szerintem még bőven ráérsz a beszerzéssel, én minden méretváltásnál aktuálisan néztem, hogy mire van szükség, évszaknak és időjárásnak megfelelően.

2021. jan. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is ráérsz még. Júniusi lányom nagyon sokat volt napozóban vagy bodyban, mert sokat volt meleg. De volt rajta plüss rugi is, mert előfordult hidegebb idő is. Ha meleg lesz akkor is jó ha van 1-2 kardigán és zokni estére ha lehűl a levegő.
2021. jan. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Várd meg, mit mondanak az utolsó ultrahangon, hogy mekkora lesz. 62-esnél kisebb méretet nem érdemes venni, ha csak nem lesz neadjisten koraszülött.
2021. jan. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem előre kár bevásárolni nagyon, nem tudhatod előre a méreteit. Az első hozzászóló szerint 56-62-68 a gyerek fél éves koráig. Az én babóm 3 hónapos, és 74est hord. A 62es ruhákra konkrétan nem jutott idő, kb egy hétig voltak jók... szóval szerintem ráérsz közben rendelni 1-1 adagot a következő méretből, mikor látod mi kell. Legalábbis én így csinálom
2021. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt kihagytam hogy 50el kezdtünk, és úgy tartunk 74nél
2021. jan. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, úgy néz ki akkor át kell térnem más dolgok beszerzésére, pl. babakocsi. Azért rendeltem pár darab bodyt 2 méretben, majd lesz velük valami. Nehéz megállni az ilyesmit.
2021. jan. 1. 22:29
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Babakocsival még végképp várhatsz :D

Ne kapkodd el, mert nagyon könnyű mellényúlni. Olvasgass teszteket, nézd az árakat, gyakran akcióznak.

Ruhákból egyébként egyik gyerekemnél se vásároltam előre fél évre be. Ennek nagyon egyszerű oka van: csak születese után látod, milyen alkat. Bizonyos márkák jobban illenek vékony, hosszú babákra, mások a tömzsibbeknek kedveznek és egy hosszú baba előbb növi ki, mint hogy szélességre bele nőjön.

2021. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

5


Nekem 3,5 kg baba 52 cm

50-es ruhákkal kezdtünk.


Most 10 hónapos


80-asat hord

2021. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!