Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Sértődés nélkül nem lehet...

Sértődés nélkül nem lehet visszautasítani babaholmikat?

Figyelt kérdés

Idén születik meg a babánk, és szerettünk volna a férjemmel tartani egy nagyobb bevásárlást, főleg ruhákból. Alig vártam már, hogy mehessek szép bodykat, szvettereket vásárolni, nyilván ez egy olyan dolog, amit az ember szívesen csinál a gyermeke születése előtt.


De az elmúlt 2-3 hétben a család hozott egy halom babaruhát, olyat, ami másik babáé volt a családban meg olyat, amit kifejezetten a miénknek vettek most...szóval kb. annyi ruhája van már, hogy lassan venni sem kell semmit, mindene megvan.


Csak egy csomó minden nem tetszik és tök rosszul esik, hogy ma is már csak az infót kaptam, hogy vár majd egy csomag babaruha anyósoméknál.... Ne értsetek félre, ez egy tök aranyos gesztus lenne, ha kapnék 8-10 darab kis ruhát és kész, de konkrétan most ha elmegyek vásárolni, akkor csak tök feleslegesen fognak ott állni a ruhák a szekrényben.


Most mondjam, hogy nem kell, köszi, vigyétek vissza? Tuti mindenki vérig sértődne, hogy nem kell a babaruhája, csak így meg olyan rossz érzés, hogy nem tudunk olyan kis ruhákat venni, amik nekünk tetszenének...



2021. jan. 22. 17:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Ne utasítsd vissza. Majd amikor a gyereked napi szinten lecsulázik, leokád, összeszarik, összekoszol 4 bodyt, akkor majd jól jön, hogy lesz olyan, amit erre elhasználhatsz. Gondolom, nem fogsz venni minden foltos body után újat.
2021. jan. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Én megértelek, én is szívesen vettem. Vegyél nagyobb méretet, mert az 56-ost 1 hónap alatt kinövik, a 62-t is nagyon hamar. Amiket kaptál azokat meg szelektáld ki, nem lesz mindegyik használható. Amikor megvettem a sok 56-os ruhát, valahogy nem láttam át, hogy csak pár hétig lesz jó, úgy vásároltam, mint magamnak szoktam, de én sokszor 10 évig is hordok egy ruhadarabot.
2021. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél nyugodtan amit szeretnél.Ettől ne foszd meg magad. Ha nem akarod visszautasítani, nem adod rá, ha nem tetszik.
2021. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell használni a kapott ruhákat, ha nem akarod.
2021. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

De miért gátol meg a vásárlásban ez? Ki a fene fogja nap mint nap látni, mit adsz rá? Te.

Kinek tartozol elszámolással?


Ha van négy csizmám, nem vehetek ötödiket? Miért? Felnőtt vagyok, vállalom a döntéseimet.

Három gyermekünk van, sose kérdezi a férjem, mit miért vettem. Beleszólni max ő szólhat, más nem.

2021. jan. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Az gátol, hogy nem szeretem a felesleges vásárolgatást és felhalmozást... :(
2021. jan. 22. 18:14
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kaptunk sok mindent pl.20évvel ezelőtt használt bodykat. Elfogadtam, elraktam. Majd volt olyan nap, amikor kaki, hozzátáplálás, pisi, bukás stb..miatt már az ötödik bodyt adtam rá. Na, akkor jól jött a 20éves body, nem kellett beáldoznom az utolsó tiszta, vadiúj ruhát. Épp méretváltásban volt a babám, a covid miatt nem jutottunk el időben ruhákat beszerezni.
2021. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

De amit te veszel nem felesleges. Most nehogy már te kérj bocsánatot, hogy venni merészresz bármit a saját gyerekednek.

Az meg, hogy ő odavitte az ő "halmozása" ne téged zavarjon. Ez nem olyan mintha te vennèl valamit amire nincs is szükséged.

2021. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vásárolj nyugodtan ami tetszik csak ahogy az előttem válaszoló is írta h nagyobbat. Mi is annyit kaptunk h nemigaz, a negyedét használom kb. Anyu nekem mibdig mondta h ne sajnáljam rádni a szép ruhát (mármint olyanra gondolok ami mondjuk nem sima fehér) mert pillanat alatt kinövi.
2021. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mondhatod, hogy köszönöm, de van már elég. Én is így jártam, mondjuk a ruháknak pont örültem, mivel magamnak sem szeretek ruhákat venni, nemhogy másnak, de annyi szemetet próbáltak rám sózni, hogy annyi szr a világon nincs. Ha mindenkitől mindent elfogadtam volna, akkor most konkrétan 3 mellszívóm lenne, 4 kádam, a játékok meg már most nem férnének el a gyerekszobában. S minekután a “köszönöm, én nem ilyenre gondoltamra” úgyis az lesz a válasz, hogy “de nekem is jól jött, neked is jól fog”, ezért tényleg az a legjobb, ha azt mondod, hogy van már, mégha ez nem is igaz. Vannak dolgok, amiket pl tudatosan csak a baba születése után tervezek beszerezni, mivel akkor derül ki, hogy lesz-e egyáltalán szükség rá. A férjem bmikor el tud menni boltba, de amúgy egy online rendelés is itt van pár nap alatt.

Nem beszélve azokról a cuccokról, amelyekben nem is vagytok egy véleményen, pl mit kezdesz egy halom mosipelenkával, ha te mindenképpen eldobhatósat szeretnél használni? Ha baba születik, akkor kicsit mindenkinek elmegy az esze a környezetben, már-már tolakodóan kellemetlenül.

2021. jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!