Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » 50-56-62 es babaruhából hány...

50-56-62 es babaruhából hány db-ot érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés

Nyári baba lesz.

Nadrág?

Hosszú ujjú body?

Rövid ujjú body?

Rugdalózó?

Kiskabát?


2021. jan. 24. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Nekünk 50-es egyáltalán nem kellett, mi 56-ossal indítottunk, de azt is hamar kinőtte.

Napi 5-6 cserével számolj eleinte, és kalkuláld be, milyen gyakorisággal akarsz mosni.

2021. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Nekem mind a két gyereknél kellett az 50-es, 50cm-vel született mind a kettő, az 56-os ruhákban elvesztek, de az 50-eseket viszonylag sokat használtuk, aztán a növekedési ugrás miatt az 56-ost kb két hétig, majd váltottunk is 62-re.

Én a második gyereknél már nem vásároltam be előre sokmindent, csak néhány body, meg rugi. Menet közben már jobban átláttam, hogy mi kell, mekkora kell, aztán gyorsan rendeltem ha úgy éreztem valami hiányzik, vagy kitapasztaltam, hogy mi a kényelmes neki, mennyire fázós vagy épp izzadós.

Nekem soha nem kellett átöltöztetnem őket napközben. Tehát ilyen napi 5-6 ruha nem fogyott. Jó, nem mondom néha előfordult kaki baleset, de nem volt rendszeres. Nem voltak bukósak sem.

Én a helyedben vennék 50-esből kb 4 váltás ruhát, tehát rövid ujjú vagy ujjatlan body hosszú pamut rugival.

56-osból is kb 4-5-öt.

Esetleg hosszú ujjú body talpas nadrággal.

Vennék egy cipzáras pulcsi félét, abból 62-es is jó.

Kabátka nyárra szerintem nem kell.

2021. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

50-es koraszülöttnek kell.

Nyári gyereknek elfelejtheted a hosszú ujjú bodyt, rugdalózót se kell túltolni, de az pl: jó lesz rétegzésnek, ha hűvösebb lenne, de kiskabát nem fog kelleni.

5-ször még a durván refluxos gyerekemet se kellett átöltöztetni.

2021. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Én 2 hétig használtam 50eset heti 2x mostam nem volt sok talán 4-4 ruhadarab. Én soha nem öltöztettem nap közben nem bukott sokszor ha jött is vissza az a textilpelusra ment.


De amúgy igen úgy számolj ahogy mosol. Ha csak egyszer akkor minimum 10body stb. Nem kell sokat venni az elején úgyis meglátod hogy elég lesz e és akkor lehet még venni. Mosni meg lehet addig heti 2x3x. Én így kezdtem mert sokalltam azt a ruhamennyiséget amit mások mondtak.

2021. jan. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Napi 5-6 csere?? Mégis melyik univerzumban?
2021. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

44-es a koraszülött méret!!!

50cm-s 3200g-os babámra bőven jó volt az 50-es ruha.

2021. jan. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
6, izgi, mert a 3300 grammal és 49 centivel született gyerekemre nekem nem. Szerencsére csak 1-et kaptunk ajándékba, én nem vettem, csak 56-ost.
2021. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első babám 51 cm 3120 g volt, 38.hétre született. Minden nagy volt rá, mivel a családban csak nagyobb babák születtek, nem készültünk ilyen pici ruhával :/


Második babámnál már felkészültebb voltam. Erre szültem egy majdnem 4 kilós gyereket, akire a hazajövősnek szánt ruha rá se ment 🤣


Harmadjára sikerült az arany középút, tökéletesek voltak az 56-os ruhák :D


50-est mondjuk én se nagyon javaslom, de 56-os, 62-esekkel készülj, mire megszületik, a többi hónapra ne vásárolj előre, csak akkor, mikor làtod, mikor mekkrora :) ha nem akarsz úgy járni, mint én másodikkal, aki 3x olyan ütemben nőtt, mint mondjuk a nővére.... Amiket kaptunk, vettünk, a hónapjának megfelelő méretek 1 éves koráig sose voltak jók rá.

2021. jan. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi 62-vel kezdtünk 🤣

4350 grammal és 55 centivel született de akkora pocakja volt hogy csak a 62-es bodyt tudtam rajta becsatolni. Így minden rucit újan töredékéért tudtam eladni...

2021. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!