Hogy sikerült lemérni a babátok lábát?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos. Szeretnénk neki cipőt venni. De képtelenség lemerni a lábát! A papíron egy tizedmásodpercre sem áll meg. Centivel mértük kb csak, úgy hogy az ölünkben ült. De úgy nem pontos, mert nem terül el a lába. Kinéztem egy 20as cipőt( kisebb nincs). De lehet nagy lenne rá. Bénák vagyunk. 🙈
2021. ápr. 12. 09:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%
Hát jó nagy lába lehet, ha már a 20-as jó.
2021. ápr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem is nagy a 20as. Hol nézted, hogy nincs kissebb.

Én próbáltam élőben, nem méregettem.

2021. ápr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

Van kisebb cipő. Mi is 18-sal kezdtünk. (elefanten, Richter, Geox, primigi kiscipők biztosan vannak kisebb méretben)

Esetleg menjetek be egy Deichmannba és ott van ilyen lábhoz illeszthető mérce (a gyerekrészlegen), nem pontos, mert minden márkának más a bth hossza egy adott méretben, de azért iránymutató tud lenni.

2021. ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Abbol a fajtábol nincs 19es.

Egyébként kb 78 centi, 10 kiló fölött van, nagy baba. Amit kb mértünk, azz 11,3 és 11,8 cm között van. (Mikor hogy sikerült.) A 20as cipő belső talphosszára 12,8 cm-t írnak. Na ha rááll a talpára meg még zokni is van rajta... ezen gobdolkoztam.

De jó lenne pontosan lemérni+ az lesz a vége h próbálunk, bem rendelek. Csak azt a típust ami tetszik nem láttam boltban.

2021. ápr. 12. 10:24
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Azért ne rendelj nagyobbat mert tetszik. Nem tesz jót neki ha nagyobb sokkal. Illetve rendeld, majd belenő. :)


5 évesen se tudom pontosan eltalálni mindig ha neten rendelem, most küldtem vissza egyet, amúgy mind egy kicsit más számozású most 29 és 31 között hord szandált sport cipőt és téli cipőt és mind jó rá.

A fiam 21-es cipővel kezdte 13 hónaposan, de ott az üzletben is agyaltunk melyik lesz a befuto.

2021. ápr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Haha, 87 centis magassággal volt 18-as lába a lányomnak, amikor elindult. 🙊

Egyébként marha nagy lesz 11,8 centis talpra a 12,8-as bth, mivel az a hasznos belső, nem a max. Azt adják meg, hogy max. mekkora talpra jó és ilyen kicsinél sok az 1 centi ráhagyás is.

2021. ápr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem akarok rá sokkal nagyobbat, pont ez az. Ezert lenne jo valami tuti mérős módszer. 😅
2021. ápr. 12. 10:37
 8/17 A kérdező kommentje:
Értem, köszi mindenki. Akkor csak a próbálás marad. Csak nem akartam boltba vinni, de nincs más.
2021. ápr. 12. 10:39
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor apuka fogja, odanyomja a gyerek lábát a papírlapra, te meg 5 másodprec alatt körberajzolod. Na, bumm. Nem lesz lelkisérült a gyerek attól az 5 másodperctől.
2021. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Boltban se fogják máshogy mérni. Fogják, ráállítják a mérőcentire és odanyomják a lábát addig, amíg kell.

Ez otthon is kivitelezhető. Feláll odafogod, körberajzolod, majd leméred.

2021. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!