Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Szeptembere-augusztusra várom...

Szeptembere-augusztusra várom a babát mit kell vegyek?

Figyelt kérdés

Szeptember 2.re vagyok kiirva de mondta az orvos hogy el vagyunk számolva augusztus 20.a fele tuti szülés lesz

Miből mennyit vegyek?

Van 10db rövid ujjú body

10db hosszú ujjú body

9db rugdalózó

10db nadrág

1db törölköző

10db ruha pelenka

Mi kell még?

Első baba így nem nagyon tudom mit kellene még vegyek



2021. ápr. 22. 08:07
 1/5 Ciganyherceg33 válasza:
32%
kell egy pelenkazo kell egy baba agy kell hintőpor kell egy aranyos macska aztan ha fiu lesz akkor egy villam mcqueenes kis auto meg egy macska alom remelem tudtam segíteni
2021. ápr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem 10 textipelus kevés lesz, még minimum 5-6 db-ot beszereznék, elég könnyen bukis, kakis, pisis lesz, és jobb, ha keveset kell mosni, plusz mindenhová azt terítünk a lakásban is (mérleg, pelenkázó, a feje alá, a hátára, ha alszik). Ha van nadrágja, akkor zoknit is kell venni hozzá, hacsak nem olyan törpnadrág, aminek van lábfej része is. Törölközőből is vegyetek szerintem minimum 2-t, de jobb ha van 3 is, nálunk a múltkor annyi idő alatt összekakilta, amíg megtörölgettük.


Mi ennek alapján vásároltunk, szerintem praktikusan van összerakva, és kevés fölösleges dolog van felsorolva:


[link]


Még annyit megjegyeznék, hogy azért jó, ha van otthon cumi, cumisüveg és babavíz (még akkor is, ha nem akarod használni), sajnos a kislányomnak kellett tápszer pótlás az elején, és jó volt, hogy nem akkor kellett rohangálni, mikor hazaértünk a kórházból. Ugyanez igaz a mérlegre, sokan mondják, hogy felesleges, első babánál azért adhat egy biztonságérzetet. Illetve mi vettünk sterilizáló folyadékot (tudom, vegyszer, én se jó szívvel használom), de az elején a káoszban egyszerűbb volt mindent bedobni a lavórba egy órára, mint főzőcskézni és állni a tűzhely mellett.

2021. ápr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Én is szeptemberben szülök, épp a napokban írtuk meg a listát. Mi 20 textilpelenkával számolunk, meg törölközőböl is 2-3 lesz. Kissapka, harisnya, zokni is lesz, illetve babatakarók meg egy vastag overall (fene tudja milyen őszünk lesz, simán lehet szép napos meg baromi hideg is). Plusz babakesztyű.

Autósülés, rugalmas hordozókendő lesz még nekünk, és egy-két nézegetnivaló játék a kiságyba.

Meg egy harmincnégyes zokni amit az ötéves unokahúgom adott neki azzal hogy majd belenő :D :D

2021. ápr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Le irom én miből mennyit vettem.

10db hosszú ujjú body

10db rövid ujjú body

10db rövid ujjú rugi

10db hosszú ujjú rugi

10pár zokni (van olyan rugi aminek nincs lábfeje)

4db kis sapka ebből 2vastagabb

3db törölköző

30db textil pelenka közte van fanel is.

3db karmolás elleni kesztyű

1db vastag pulcsi

1db vékony overál

1db vízhatlan lepedő

3db gumis lepedő

3db vékony pléd

2db vastag pléd

1db hosszú ujjas hálózsák

2db rövid ujjas hálózsák

2db cumisüveg (Mam)( első baba tápszeres lett ez az egy fajta vált be nála így a kicsinek is ezt vettem ha nem is lenne tápszeres akkor jó lesz a késöbbiekben de ugy vagyok vele inkább legyen itthol illetve ha sikerülne fejni ahoz is jó lesz)

2db cumi

Baba víz

Tápszer (ha ne adj isten az éjszaka közepén kellene legyen)

Lázmérő

Baba fültisztitó

Octeniseptet (köldök ápolásra)

Popsi krém,fürdető (Dora natura nekünk nem jött be a gyógyszertári)

1es pelenka 2féle összesen 5csomag (jó ha több féle pelenkával készülsz mert ha az egyik nem válik be akkor ott a másik és hirtelen tudsz mihez nyúlni)

2es pelenka 2csomag szintén 2féle

Orrsziporszi (vettem elekromos orrsszivót is semmit nem ér)

Baba mérleg (mi ezt bérelni fogjuk)

Légzés figyelő (ez szerintem nagyon hasznos)

Baba fészek (első baba szerette igy vettünk a kicsinek is)

Baba kád,Kiságy, Pelenkázó,Pelenkázó lap

Mi 3in1ben babakocsit vettünk

Illetve a pelenkázó hátizsák ami szerintem hasznos sok minden bele fér és sokkal kényelmesebb mint a sima pelenkázó táska (soha életemben nem voltam hátizsákos de ez tényleg megéri)

Remélem tudtam segíteni. :)

Jó baba várást :)

2021. ápr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit most máshogy csinálnék, hogy nem próbálnék újszülött babára vastag őszi vagy téli overállokat felhúzni, hanem az autós hordozóhoz vagy babakocsihoz vennék bundazsákot, és ebbe tenném az otthoni rugdalózójában vagy egy szabadidő vastagságú overállban. Nem igazán szerette ezeket, ráadásul az orvosnál egy "élmény" volt le-föl varázsolni rá.
2021. ápr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!