Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Akinek az első fiú lett, a...

Akinek az első fiú lett, a második pedig lány kis korkülönbséggel, mennyire adtátok rá a kislányra a fiú megmaradt ruháit?

Figyelt kérdés

Tegnap átválogattam a kisfiam kinőtt babaruháit. Ami nagyon fiús volt (dinós, traktoros, repülős, galléros-nyakkendős), azokat félretettem, de ami pl csak egy sima kék body vagy nadrág, azt gondoltam, ráadható. Persze, kell venni úgyis néhány újabb darabot, mert az évszak nem teljesen stimmel, de mennyire gáz kéket meg unisex szürkét adni egy kislányra? Nyilván az első 1-2 évben, amíg mindegy.

Fiam most lesz 2 éves, kb 3-4 hónapja izgatja, mit adok rá


2021. máj. 5. 09:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Lányra kéket stb simán, a kislányom pl nagyon szereti a dínókat, itthonra azt is simán ráadnám. Kisfiúra viszont nem adnék rózsaszín, virágos, Disney hercegnős ruhákat, az tényleg gáz :S
2021. máj. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

2éves a fiam, októberi lesz a lányunk. 2és fél év lesz köztük.

Fiamnak annyi ruhája volt, 4gyerek felnőtt volna rajta.

Én a fiúsakat elajándekoztam. Ami kifejezetten fiús.

De pl ilyen, hogy kék, vagy autó van rajta, vagy stb.. na azokat simán rá fogom adni (itthon)

2021. máj. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Hát én tutira ráadnám a dínós, traktorosat is. Egy lány is szeretheti ezeket ugyanúgy.
2021. máj. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Lányom van. Az elmúlt húsz évben a családban született összes gyerek fiú volt :-) rengeteg kisfiú ruhát örököltünk, és baromira nincs szégyenérzetem, póker arccal adtam a gyerekre a vonatos kék bodyt is. A nagyobbacskáknak való ruhákat a szabás miatt már nem adom rá, ott inkább az uniszex ruhákat tartottam meg.


Nyilván kapott más ruhákat is, bár azok is inkább uniszexek vagy csak simán rózsaszínűek, nem vagyok híve a pelenkás tütüszoknyás öltöztetésnek sem.

2021. máj. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Amíg nem tiltakozik, addig rendben van. Ha már tiltakozik, akkor úgyis nagyobbacska, akkir már illik figyelembe venni az ő ízlését.
2021. máj. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Ami olyan állapotban volt, azt mindet ráadtuk. Plusz kapott sajátokat is, azok lányosak voltak.
2021. máj. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is mindent rá lehet adni, de amúgy ha ennyire zavar téged, akkor otthonra fetrengősnek, játszósnak jók ezek, utcára meg vesztek pár lányosabbat.

Nekem lányom van és én alapból nem szeretem ezeket a túl rózsaszín ruhákat, mi uniszex színeket vettünk. Bár így is lett rengeteg tipikus lányos ruhája...nyilván mindenkitől azt kapott, úgy is, hogy elmondtuk, hogy inkább uniszex színeket szeretnénk...

2021. máj. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Simán ráadom a kéket, sötét szürkét, barnát, feketét, halacskásat, dinósat, kutyásat, macisat stb. A vonatosat, autósat, gallérosat, nagyonfiúsat nem, így is van bőven legalább három fiúra is elég ruhatárunk. Csak arra figyeltem, hogy ne minden fiús még sötét legyen rajta amit egyidőben ráadtam, így vettem pár darab rózsaszín, meg lányos mintájú és szabású cuccot, amikkel remekül lehetett kombinálni a fiú és uniszex ruhákat ha elmentünk itthonról.

Még mindig van fiú ruhája, de már lassan 2 éves, így egyre több lányos darabja van. Meg elkezdett válogatni, és érdekes módon szívesen felveszi a traktoros meg oroszlános pólót is ha egy virágos nadrágot kap mellé.

2021. máj. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a barátnőmtől kaptam egy csomó kék/barna/szürke rugdalózót, bodyt, amiket a kisfia kinőtt. Kifejezetten színesíti a lányom ruhatárát, mert minden lány ruha rózsaszín, meg szívecskés, meg pillangós, stb. Én se csak rózsaszín ruhákat hordok, sőt :D
2021. máj. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Nyugodtan ráadhatod, ez a jobb felállás, ha a lány után jön a fiú az nehezebb ruha szempontból
2021. máj. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!