Rosszul esne ez a dolog számotokra?

Figyelt kérdés

Kismama vagyok,bnőm nem rég szült. Én őszre vagyok kíirva, a babáink azonos neműek.

A környezetembe már mindenki felajánlotta, hogy szed össze kisruhákat, sőt már kaptunk is. Igazából nem szorulunk rà.. de valamelyest jól esett volna, ha Ő is gondol ránk.

Kérdeztem tőle ( nem most ), hogy segít-e összeállítani ruhacsomagot méretek és ruhafajta szerint, ő most mègis jobban átlátja miből mennyit érdemes.

Csak nevetve mondta, hogy annyit ne vegyek, amennyit Ő, mert a felét nem hordta a kisgyereke, ès már rég eldobozolta azokat.


Semmi szemrehányás a részemről, csak rosszul esik, hogy meg sem született a kisgyereke, de én már vettem ezt-azt, amíg kórházban volt nem akarta a családtagjait megutaztatni, így én vittem neki mindent, amire szüksége volt, mert közelebb voltam.


Inkább maga az a dolog esik rosszul, hogy mindenki más adni akar, aki nem is áll olyan közel hozzám, mint Ő.

És tènyleg nem várom el( mert ha lesz 2.gyermek és ugyanolyan nemű, akkor minek 2x kiadni ruhára pénzt, ha ott van dobozba), de még annyit se segített, hogy darabszámra mennyit vegyek a ruhákból.


Én reagálom túl vagy csak a hormonok? 🙈


2021. máj. 17. 13:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%
Hát engem az idegesített halálra, hogy mindenki hasznalt göncöt akart adni a gyereknek. Nem kell.
2021. máj. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
87%
Tudod miért ilyen baromi kedves mindenki, hogy odaadja a ruhákat neked? Elmondom. Örülnek hogy végre megszabadulnak tőle. Ugyanis baromi nehéz eladni őket. Nagyon elhitted hogy mekkora jó fejek 😅😅
2021. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
91%

#11, szintén... kb. lomtalanítanak és még örülj neki, h rádzúdítják kérés nélkül, pedig csak a hely kellett nekik a szekrényben 🙄🙄🙄


Túlreagálod, kérdezô

2021. máj. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
88%

Őszintén, én nem adnám oda a babaruhákat úgy senkinek hogy tervezzük hogy majd lesz még valamikor következő baba. Egyszerűen csak azért mert ha már én vettem akkor had használja majd a másik gyerekem is 'frissen' és ne 2-3-4 gyerek után. Meg akár véletlenül is elkeveredhetnek.

De szerintem inkább örülj neki hogy eggyel kevesebb tukmálós ember van :D

2021. máj. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
81%

Jaaa, szintén... Bár ne hozta volna ide mindenki a fölöslegessé vált kacatjait. Bontatlanul pakolgattam több zsáknyi ruhát, mert egyszerűen nem volt rá szükség, de nem akarták felfogni.

De amúgy első gyerek után én se akartam továbbadni, hátha a kistesó is lány lesz. A kicsi fiú lett, de közben a tesóméknak lassan aktuális a dolog, megkérdeztem, szeretnék-e, ha elraknám nekik a cuccokat, és ők szeretnék, ezért én most se adom tovább őket. Lehet, hogy a barátnőd is családon belül tartaná.

Ezen picit azért pofám leszakad, hogy elvárás részedről, hogy adja neked a cuccokat.

2021. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
54%
En is sokat kaptam de csak 56-62 ig,harmas ikreknek is sok lett volna. Mdmt a kuka melle is,eladasra es meg a korhazba is vittem be. Nem szeretem amugy a hasznalt ruhat. Mind bolyhos foltos... Makulatlan hasznalt gyerekruha szinte nincs is. Max ha atnottek,vagy csak a pici babák ruhai.
2021. máj. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
79%

Utálom ezt a hormonos szöveget. Érdekes módon az ismerősi körömben aki normális volt, egyik sem lett egy - bocsánat de - p.csa azért, mert terhes lett. Pedig az elmúlt évben volt pár kismama az ismerősi körben, köztük magam is...


On: nem esne rosszul. Én egy óvodai csapatnyi gyereket is fel tudtam volna öltöztetni, annyi ruhát kaptam. Utóbb rájöttem hogy mindenki csak a padlást és a szekrényeket akarta kiüríteni. A ruhák egy jó része vadiúj volt. Próbáltam én is elajándékozni másoknak, de a kutyának nem kellett. Legalább a fele ruhás konténerekben végezte... A többit viszont elraktam és nem(!!!) egyelőre oda senkinek, mert szeretnénk még egy gyereket.


A másik, hogy ha jól értem, az ő gyereke tavaszi, a tiéd őszi. Hát sem ruhában, sem tanácsban nem fog tudni segíteni. Nekem már az is probléma volt, hogy a kislányom van, és a kisfiú gyakran gyorsabban nőnek, így hiába születtek azonos évszakban, pár méret után az én gyerekem lemaradt...

2021. máj. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Elég durva, ahogy letámadtatok. Azért nem kentem egyből a hormonokra, sztem hormon ide vagy oda, alapvetően mèg is szarul esik, mert közel áll hozzám az illető.


Az, hogy megemlítettem, hogy kaptam már valamit, nem jelenti azt, hogy egy zsákkal kaptam, szimplán egy kis ajándéktáska volt.


Aki meg azt írta, hogy van jobb dolga is, mint nekem összeszedje a ruhákat, mert én csak kb unatkozom, annak üzenném, hogy nem értem miért fogalmazódott meg benne ilyesféle gondolat. Ebbe inkább nem is megyek bele, én nem unatkozom, egyszerű kérdés volt.


Majdnem az összes válasz egyenlő volt azzal, hogy hisztis picsa vagyok, de ahogy elnézem akkor ti sem vagytok nagyon különbek, mert dőlt belőletek a frusztráltság.


Persze elfogadom, hogy túl reagáltam, elég is lett volna ennyi 🤷‍♀️ De azért nyomattátok mellé a szart, körítésnek.


🙋🏼‍♀️

2021. máj. 17. 14:58
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de en sem adnam oda,egyik legjobb bnom hamarosan szul, de eltero nemuek a gyerekek, viszont az unisex szinu rucikbol sem adtam SENKINEK egy darabot sem. Hogy miert? 1.tervezunk kistesot kb 2-3 ev mulva, igy szepen eldobozoltam oket en is. 2.szinte mind uj, sok markas is van, dragabbak is, van, amit ra sem tudtam adni(igen, igaza van a baratnodnek, en is beleestem abba a hibaba, hogy elso babaskent tul sokat vettem pl 56 es 62 esbol, seperc alatt kinotte, mert majd 4 kiloval szuletett a fiam, ez van) 3. Ha mar nem lesz rajuk szuksegem a jo allapotuakat el fogom adni, ami meg nem hibatlan, elajandekozom... Szerintem tulreagalod, bar azert abban igazad van, hogy a bnod segithetett volna...
2021. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
74%
Hát te tényleg baromi hisztis vagy, biztosan a hormonok.
2021. máj. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!