Rosszul esne ez a dolog számotokra?

Figyelt kérdés

Kismama vagyok,bnőm nem rég szült. Én őszre vagyok kíirva, a babáink azonos neműek.

A környezetembe már mindenki felajánlotta, hogy szed össze kisruhákat, sőt már kaptunk is. Igazából nem szorulunk rà.. de valamelyest jól esett volna, ha Ő is gondol ránk.

Kérdeztem tőle ( nem most ), hogy segít-e összeállítani ruhacsomagot méretek és ruhafajta szerint, ő most mègis jobban átlátja miből mennyit érdemes.

Csak nevetve mondta, hogy annyit ne vegyek, amennyit Ő, mert a felét nem hordta a kisgyereke, ès már rég eldobozolta azokat.


Semmi szemrehányás a részemről, csak rosszul esik, hogy meg sem született a kisgyereke, de én már vettem ezt-azt, amíg kórházban volt nem akarta a családtagjait megutaztatni, így én vittem neki mindent, amire szüksége volt, mert közelebb voltam.


Inkább maga az a dolog esik rosszul, hogy mindenki más adni akar, aki nem is áll olyan közel hozzám, mint Ő.

És tènyleg nem várom el( mert ha lesz 2.gyermek és ugyanolyan nemű, akkor minek 2x kiadni ruhára pénzt, ha ott van dobozba), de még annyit se segített, hogy darabszámra mennyit vegyek a ruhákból.


Én reagálom túl vagy csak a hormonok? 🙈


2021. máj. 17. 13:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
87%

Hu hallod te aztán tényleg mindenen megsértôdsz 😂 Senki nem támadott le téged, nem azt íruk h “hisztis picsa” vagy, hanem okokat hoztunk fel, hogy mi lehet az oka, hogy megtartotta a ruhákat.

Egyébként nevetséges ilyesmin megsértôdni, már ne is haragudj.

Vagy írj ki egy kérdést, hogy túlreagáltad-e ezt is... 🤷🏼‍♀️

2021. máj. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Én sem azt írtam hogy te unatkozol. Hanem hogy kicsi gyerekkel nem úgy ugrál az ember. De majd rájössz
2021. máj. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
59%

De jó nektek, hogy ennyi cuccot kaptok. :D Én nem kaptam szinte senkitől semmit (jókívánságokon kívül), úgyhogy én pl használt babaruhákat vettem (fb marketplacen simán elkel, nekem úgy kellett mindig versenyeznem értük), meg egy csomó dolgot úgy keresgéltem neten, hogy egyáltalán mi kell még. Nekem is ezt mondta védőnő, hogy biztos sok dolgot kapunk majd ajándékba is, de pl ezt azt amazt mindenképp érdemes beszerezni. Ehhez képest meg tényleg senkitől semmi, anyukám vett egy bodyt ajándékba, de nagy 74es, szóval az még várat magára, nagyszüleim meg adtak 5000 Ftot, mert nekik fogalmuk sincs ilyenkor mi kell. :D


Egyébként ne értsetek félre, mindent meg tudunk venni, és nem lesz gond, de pl nem értem miért kell ilyen gonosznak lenni a kérdezővel, a barátnője azért 2 mondatban válaszolhatott volna, hogy "szerintem vegyél 10 db bodyt minden méretéből, az elég lesz, mi is eltesszük a hordatlan darabokat a következő tesónak". Nem kell ezt túlpörögni, szerintem ő se az ingyen cuccra áhítozik, főleg hogy ő segített neki a kórházban a saját családja helyett, bár ez látom mindenki figyelmét elkerülte. Ha meg annyira nem ért volna rá válaszolni, akkor eleve nem írja, hogy ne vegyél ennyit.

2021. máj. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
77%
Minden rosszindulat nélkül, nekem se lenne kedvem leülni és listát írni, hogy na akkor kell 5body, 6 rugdalózó, a nagyobb méretből 5 hosszúujjú... mert egyszerűen nem vagyok ilyen típus, semmi kedvem nem lenne, pláne kisgyerek mellett. Másrészt azért nem olyan nehéz megugrani ezt a feladatot, magamból indulnék ki, hogy első babanal is bőven még tudtam ezt oldani önerőből józan paraszti eszemet használva. 😀
2021. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
50%
Én teljesen megértelek. Nekem is rosszul esne. Nem sértődnék meg, meg semmi, de azért rosszul esne... idén mi pl. gondoltunk barátok gyerekére, húsvétra kapott ajándékot is, írtam is neki facen, hogy már jó lenne talizni, mert itt a nyuszicsomag is... az én lányom mégsem kapott egy szelet csokit sem tőlük. Itt nem a pénzről, hanem az egymáshoz való viszonyuláson, hozzáálláson, törődésen van a hangsúly
2021. máj. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Attól még lehet, hogy fogsz kapni tőle ajándékot a babának. Mi se hordtuk oda senkinek a kinőtt ruhákat mert tervezünk tesót, de ha ismerősnél született baba mindig vettünk neki ajándékot, általában néhány ruhácskát.
2021. máj. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
8%
Nem reagálod túl és kész.
2021. máj. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
87%

Jaaa, hát ha odaírtad, hogy “és kész”, akkor biztos, hogy neked van igazad!


😅😅😅😅

2021. máj. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
83%
Odaírta oszt kész. Pont.
2021. máj. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

De honnan tudod, hogy ő nem fog neked segíteni, amíg kórházban vagy? Vagy hogy nem vesz ajándékba néhány apróságot a babának?

Szerintem nem várható el, hogy önként adjon nektek egy csomagnyi ruhát a sajátjai közül, és hidd el, az se jó ha lomtalanítás okán mindenki a nyakatokra hordja a sok "lomot". Nekünk volt ismerősünk, akiknek akkor lett szobatiszta a lányuk mikor én terhes voltam, hozták a nagy doboz 7-es (!) méretű pelenkát hogy majd belenő, meg szánkót kismotort, több doboz ruhát mindent... az se jobb mikor fulladsz bele a sok felesleges holmiba.

Röviden, szerintem az oké, hogy majd vesz ajándékot a babának vagy hogy segít majd neked, de hogy "adomanyozzon" ruhákat nem elvárható.

2021. máj. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!