Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Anyukák, hogyan kell mosni a...

Anyukák, hogyan kell mosni a babaruhákat, babaholmikat?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy házi tündér, mindent 30 fokon mosok ki. A fekete/sötét ruhákat, a színeseket és a fehéreket, krém- és bézs színűeket külön persze.

Teszek melléjük 2 db mosókapszulát, egy adag parfümgyöngyöt és még öntök egy kis öblítőt is, hogy tuti megmaradjon a jó illatuk.


De olvasom itt, hogy valaki 40, meg 60 fokon mos... Mikor elköltöztem otthonról, az anyám azt mondta, hogy mossak mindent 30 fokon, az bőven elég és azon nem mennek össze a ruháim, nem lesz semmi bajuk.

A babaruhákhoz akkor ez kevés?

Az arany színű Lenort használom mindenből (kapszula, parfümgyöngy, öblítő), a babaruhákhoz az nem lesz jó?


2021. aug. 7. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
A babáknak még érzékeny bőrük van, én ennyi illatanyagot nem tennék a mosásba. Akkor mosom a babám ruháit 60 fokon, ha nagyon erősen foltos, egyébként 40-30 fokon. Sima ariel color mosószert és szenzitív lenor öblítőt használok, a foltokra pedig marhaepe szappant. A színe és az anyaga valóban tartósabb, ha alacsony hőfokon van mosva, de híg kakabombához kevés... A parfümgyöngyöt nem adnám hozzá a mosáshoz a babaruháknál.
2021. aug. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Zoknit, bugyit konyharuhát törölközőket 60-90 fokon mosom.

Farmert 40-60 fokon.

Minden más ruhát 40 fokon kivéve ha valami speckó mosást igényel.

A két mosókapszula felesleges egy elég, én a babaruháknál nem használnék se öblítőt se parfümgyöngyöt. Irritálhatja a bőrét a kicsinek. A babaruhákat ha megengedheted magadnak valamilyen biomosószerrel mosd. Én adnék azoknak a ruháknak is egy 40 fokot.

Persze a 30 fok környezet-barátabb meg minden, de van szennyeződés meg piszok amit sajnos nem távolít el megfelelően.

2021. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Szintén arany Lenort használunk mindenből a mi ruháinkhoz, illetve már a 3 éves ruháihoz is, de babaként Ariel Sensitive mosógélt vagy Lovela Baby kapszulát használtam, öblítőből is Silan vagy Lenor Sensitivet kb 1,5 éves koráig. Én többnyire 40 fokon mosok, de a babaruhákat ha nagyon foltos, piszkos volt akkor 60-on pörgettem mert ez a hőfok már fertőtlenítő hatású is, úgyis mindegyik fehér vagy valamilyen halvány színű volt, úgyhogy nem volt minek kikopnia. Moshatsz egyébként 40 fokon is de akkor mindenképpen vasald ki őket utána hogy a bacik tutira kipusztuljanak, legalábbis az első hónapokban. A foltokat én is marhaepe szappannal kezeltem.
2021. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Berakod a mosógépbe és bekapcsolod. Nem kell hypoallergén gyerek, nem fog meghalni a mosószertől...
2021. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Egy éves koráig minden babás holmit elkülönítve mostam, Silan és Persil Sensitive-vel, 60 fokon.
2021. aug. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
4: meghalni nem fog nyilvánvalóan, de egy jó kis allergia, ekcéma vagy egyéb bőrbetegség simán kialakulhat ha az érzékeny bőrét szétvegyszerezett, parfümözött ruhákban pácolod egész nap és ez nem feltétlenül babakorában fog kiütközni hanem akár később okozhat gondot, de persze mindenki azt csinál a saját gyerekével amit akar.
2021. aug. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
39%

Mi a saját testünket se vegyszereznénk szét ennyi mindennel, nemhogy a kisbabánkét....


Válassz bababarát mosószereket, mosószóda, mosódió, Ecoegg, kinek mi jön be. Ezek mellé öblítő sem kell, ha illatot akarsz a babaruhákra, használj mosó parfümöt.

2021. aug. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!