Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Rugdalózó vagy kisnadràg+kispu...

Rugdalózó vagy kisnadràg+kispulóver kombináció jobb egy kisbabának?

Figyelt kérdés

Mit érdemes a body felé adni?

A régi időkben csak az egyberészes rugdalózó, tipegő volt, de mostanában már mindenhol csak a nadrág + pulóvert látom, egész kicsi méretben is. Igazából nekem is jobban tetszik ez, viszont nem tudom, mennyire praktikus a babának.

Első babámat várom, most állítom össze a ruhatárát. Egyberészes rugdalózók a H&M-ben pl pizsama néven vannak árulva.



2021. szept. 13. 11:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
86%

Amíg pici jobb a rugdalozó. Kényelmesebb is a babának.

Nézd meg a sinsayt, de h&m be is van pollarral bélelt rugi, és már szerintem a pepcoba is.

4-5 hónaptól már jó a nadrág pulcsi, hosszú body harisnya kombo és társai. A nadrág az elején a köldök miatt nem ajánlatos. Meg amig csak fekszik és alszik kényelmesebb a rugi. És úgyis betakarva vagy háló zsákba alszik. Tehát nem kell nagyon vastag rugi. Amikor már mozog, kezd kuszni mászni, forgolosni gurulni akkor már mindegy.

2021. szept. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 hónapos korukig csak rugdalózóban voltak a gyerekeim éjjal-nappal. Nagyon praktikus, nincs ki a dereka, nem csúszik fel-le semmi, nem jön le a zokni, nem nyomja a pocakját/köldökét a nadrág gumija. Nem csak sima pamut rugdalózó van. Van olyan ami vastagabb, bolyhos belsejű, plüss anyagból, vastagabb melegítő anyagból (igaz, ezek általában talp nélküliek), illetve kötött anyagból is. Én mondjuk a legtöbbet használtan vettem, de itt van néhány link:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. szept. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Amíg csak fekszik rugi, vagy hosszú ujjú body és lábfejes nadrág. De pulcsi szerintem tok felesleges és kényelmetlen legalábbis így az 56-68 méretig nem látom értelmét. 62 es méretű kabátot sem értettem soha 🤔😅
2021. szept. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2021. szept. 13. 11:46
 15/22 A kérdező kommentje:

És mennyi darab rugdalózóval érdemes neki indulni, és milyen mérettel?

Most 30 hetes, eddig átlagos méretűnek mutatja magát :)

2021. szept. 13. 11:48
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy, legyen magasderekú a nadrág hogy ne a pocakját vágja, a kislányom teljesen jól elvolt nadrágban és felsőben, sosem mozogta le magáról. Rugikat nagyon jó áron lehet kapni a H&mben pl csomagban, 3 db 6995 Ft, amíg 3 szett nadrág bodys felsővel 8995 Ft, egy szett nadrág pulóverrel 4995-től kezdődik és külön-kölön sem jön ki kevesebbre. Pizsamaként keresd az alkalmazásban a rugit. A Zarában is 5595 Ft két darabos szettben. Sinsayben 1495 Ft/db ártól vannak 100% pamut rugik. Stb stb
2021. szept. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%
Én napi 2-3 szett ruhával számolnék + éjjelre ugyanennyi és te tudod, hogy milyen gyakran akarsz mosni. Az elején még elég sok a pelenka baleset és gyakran fordul elő, hogy a kaki utat tör a pelenkából, ilyenkor sokszor teljes ruhacsere kell.
2021. szept. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Méretből 56 leginkább, pár darab 50 maximum, de ez csak 1-2 hétig jó többnyire, és 62-es sem árt ha van pár darab, mert ha esetleg összeszedi magát, akkor van olyan baba aki ezzel kezd.
2021. szept. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
56%

Én novemberre vagyok kiírva, 56-os mérettől vásárolok. Ha kisebbre lesz szükség, majd elküldöm a családot venni pár darabot.

Mondjuk én anno 58 centivel születtem, így inkább 62-es mérettel készülök.

56-ból van 4-5 db hosszú és rövidujjú body, 4 rugi, 4 talpas nadrág.

62-es méretből 10-10 body, 6 rugi, 6 nadrág van eddig.

Vegyesen van új és használt is mindenből

2021. szept. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
69%

A hm-es valóban a nagyon vékony, majdnemhogy átlátszik, de nagyon vastagot se érdemes venni. Ff, next kicsit vastagabb pamutból gyàrt, az tökéletes body fölé 22-23 fokos lakásban. Nem kell polàrral bélelt vagy melegítő anyagú.

Azt inkább kintre.

Amíg nem kezd kúszni egy baba, tökéletes éjjel-nappal a body+rugi kombináció. Ez kb. lefedi az első 2 méretet. 56+62.

Utána mi éjjelre használtuk.

Pulcsi, póló nagyon cuki ekkora méretben, de egyáltalán nem praktikus, mert felcsúszik, fekve nyomja.

Nadrág az olyan, hogy valamelyik babát zavarja a puha visszahajtható nadrágkorc, passzé a köldökcsonk miatt, ők csak később viselik el, újszülöttként nem.

Ne vegyél sokat (5-7 elég, utána ha esetleg nagyon bukós lehet többet - refluxos gyereknél háromszor ennyi is pikk-pakk elfogy, nem refluxosnál pedig majdnem sok) és lehetőség szerint ne egy márkából tárazz be, mert az alkat se mindegy. Pl: auchan nagyon vékony hosszú babákra (lányomra rá se ment, fiamra jó volt, pedig ő született többel, de centiben is nagyobb volt), ff kicsit tömzsibbekre.

2021. szept. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!