Gyerekruha méretezés?

Figyelt kérdés

Szóval mondjuk a 128-as ruha, az 7 olyan évesre jó, aki 128 cm vagy több? Fiúról van szó, ha ez számít.


Nincs tapasztalatom, én mondjuk 160 cm vagyok, de a 146/152 tökéletes rám.


2022. jún. 27. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Ez nem fekete-fehér


Elvileg 128 cm-esre és az átlag 7-8 éves ekkora.



Gyakorlatilag kisebb méretben:

Fiam 92 cm

92-es nadrágok… de 80-ad rövidnadrágok kellenek és 86-os pólók



Lányomnál pedig

98 cm magas de 93 cm-től 110-es hosszúnadrág kell vőségben de 92-es póló vagy hosszabb fazonú szoknya.. sőt 86-os kisszoknyát is hord még.


Rövidnaci szintén 86-os kell neki.



Én 174 vagyok…

Rővidnadrágból simán viselem a gyerekosztályon lévőeket.. de hosszúnadrágból csak olyan márka jöhet, aminek van hossz-szélte mérete külön

(28-29-es farmer 33 hosszal)


Pólók: hosszra L

Amúgy s

Próbàlok hosszabb M-et választani, pedig sovány sem vagyok (60 kg felett)

2022. jún. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az életkort ne nagyon nézd, csak a centit. Pont ahogy írod, a 128 elvileg 7-8 éves méret, de a fiamnak, aki most töltötte a 6-ot, ekkora ruha kell, mert viszonylag magas. És a méret inkább egy felső határ, tehát 132 centis gyereknek a 128 már valószínű kicsi, neki már a következő méret (134) kell.

De rengeteg mindentől függ. Az sem mindegy, milyen alkat a gyerek, ha húsosabb, akkor előfordulhat, hogy nagyobb méret kell, mint amit a magassága indokolna. Ha vékony, akkor rövidnadrágból/boxeralsóból (ha fiú) érdemes egy mérettel kisebbet venni, hogy ne essen le vagy lötyögjön rajta. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy ha veszel 3 helyen 3 darab 128-as pólót, akkor jó eséllyel mindhárom különböző méretű lesz, mert egyszerűen nem egységesen méretez minden cég és minden márka. Vannak helyek, ahol jellemzően túlméretezik (pl. H&M), meg vannak olyanok, ahol inkább alul (pl. Sinsay, Pepco).

2022. jún. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 babyboom567 ***** válasza:

És az is számít,hogy milyen ruhát vennél?

Az én kisfiam 5,5 éves nadrágból 128as kell,pólóból 122-128,boxerból 110-116,rövidnadrágból 116-122.

illetve márkánként változik a méterezés, van ami szűk fazon,vagy pl a pepcós ruha simán összemegy 1-2 méretet.(tehát pepcós pólóból nem vehetek neki 128ast, mert 2 mosás után már nem menne rá)

vagy pl pepcós zokniból a 26os lábára a 27-31 kell

2022. jún. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hú, bele sem gondoltam, hogy ez ilyen “bonyolult” :)


Ajándékba szerettem volna, de azt hiszem ez így elég lutri lenne.

2022. jún. 27. 21:17
 5/5 babyboom567 ***** válasza:

igen, és az sem mindegy, hogy milyen szezonra veszel,mert pl a sulira még augusztusban is húzós megvenni a ruhát(cipőt főleg),mert lehet simán kinövi mire használná.

Jah, és egy 7 évesnek már van kialakult ízlése nagyjából,szóval az sem mindegy,hogy milyen színű vagy mintájú ruhát veszel neki.

Pl a férjem unokája is 5,5 éves lány, és csak virágmintás vagy cicás, vagy rókás,vagy unikornisos ,vagy rózsaszín ruhát vesz fel,semmilyen más pl micimackó nem lehet, mert az babás szerinte,de pl nem lehet minecraftos vagy csak kék sem ,mert az fiús.

Nem olyan egyszerű ez:-)

2022. jún. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!