Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Elhunyt baba holmiját elfogadn...

Elhunyt baba holmiját elfogadni???

Figyelt kérdés

Hosszú évek várakozása után, babát várok.

Közben egy barátnőmnek hosszú betegség után 2 évesen meghalt a pici lánya. Hatalmas tragédia, azóta sem tudták feldolgozni, nem nyúltak a kislány szobájához.


Most viszont fel van dobódva ,hogy nálunk is kislány lesz, és ne vegyek semmit, végre kipakolja a babaszobát és hoz mindent-ágyat, függönyt, babakocsit, ruhát, tényleg mindent.


Kb csak hümmögni tudtam mikor ezt mondta, mert nem akarom megbántani,de a szívem mélyén nem szeretném azokat a holmikat.


Ti elfogadnátok vagy én pörgöm túl?



2023. jan. 18. 12:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Nem fogadnám el. Adja be adományboltba, vagy rászoruló nőknek, családoknak.
2023. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Ha ő örülne, hogy megszabadulhat azoktól a dolgoktól, akkor én elfogadnám. Semmiben nem rosszabbak, mintha használtan vennéd attól, mert már nem él az a kislány. Persze az is érthető, ha nem szeretnéd, de ezt nagyon finoman hozd fel neki, mert érintheti érzékenyen.
2023. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Fú, nehéz kérdés. Nyilván ismerted a kislányt, talán mondd azt, hogy mindig rá emlékeznél és elszomorodnál, mert mindig ő jutna a holmikról az eszedbe. Mert amúgy is így van, nem? Ajándékozza el valami gyermekotthonnak.
2023. jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Nem fogadnám el,mert úgy érzem ezzel a gyerekkel akarja pótolni a sajátját és így nem lenne túl bölcs elfogadni a ruhákat hisz az ő kislányára emlékeztetné a tied. Magyarázd azzal hogy neked is fájna látni a ruhában a lányod,mert az ő lányára emlékeztetne. Adományozza el a nagyját és csak pár db-ot hagyjon emlékbe.
2023. jan. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Én nem fogadnám el. Nem mondom, hogy babonás vagyok, de nekem fura és rossz érzés lenne.

Szerintem is jobb, ha eladományozza, és akkor rászorulók kapják meg, akik nem tudják, hogy mi áll a háttérben.

2023. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%

Én elfogadnám.

Azokat a ruhácskákat valamikor élet töltötte meg. Szeretettel adja, mert megint lesz a ruháknak egy élettel teli kis viselője. Ez nem egy rossz ómen vagy valami. Ha szívesen adja (a leírásból úgy tűnik igen), ez is egy módja a feldolgozásnak.

Ez az én személyes véleményem. Nem vagyunk egyformák.


Persze azt is meg tudom érteni amit az előttem kommentelő írt. Van akinek rossz emlék.

2023. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
Csak akkor fogadd el, ha tényleg szívesen használnád. Annak semmi értelme, hogy elfogadod, utána pedig rossz érzést kelt benned, hogy nálatok vannak az elhunyt kislány dolgai. Ahogy olvastam a kérdést egyből engem is elfogott egy furcsa, rossz érzés, szerintem abból fakad, hogy minden szülő legnagyobb félelme, hogy elveszíti a gyermekét. Én sem tudnám elfogadni egy általam ismert, szeretett kisgyermek dolgait, mert mindig szomorúsággal töltene el, ha rájuk néznék. :/
2023. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
28%

Amire szükségem van, simán elfogadnám.

Nem is értem, mit kell ezen fennakadni. Attól pl., hogy a kislány azt a függönyt nézte súlyos betegen, haldokolva, mi baja lett a függönynek???

2023. jan. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%
Az a probléma,hogy barátnő fogja nézni továbbra is az elhunyt lánya holmijait, ez rohadtul nem segíti a gyász feldolgozását.
2023. jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%

Nálam ketté válik ez a dolog egy kicsit. Nyilván nem akarnék ugyanolyan szobát, mint az elhunyt kislányé, így nem illene valószínű minden az elképzelésembe, amit adni akar. De ha szívesen adja és nekem beleillik a képbe, legyen bármiről is szó, akkor nem lenne emiatt rossz érzésem. Egy etetőszék, pihenőszék, pelenkázó, mérleg, babakocsi, babaruha, vagy ilyesmi nekem valahogy nem áll össze fejben, hogy jajj ezt egy olyan kislány használta, aki meghalt. Ha használtan veszek valamit sem tudhatom... De mondjuk azt nem szeretném, hogy egy az egyben olyan szobája legyen és ugyanazokban a szettekben járjon a kislányom, és a barátnőm orra alá sem szeretném dörgölni, így amire nincs szükségem, arra azt mondanám, hogy köszönjük de ezt vagy azt már kapunk valahonnan, beszereztük, stb. Szóval nem lennék elutasító, de azt sem engedném, hogy mindent hozzánk hordjon, megtartanám az arany közepet.

Lehet ez most neki is egy terápia, mert végre jó helyre kerülnének a kislánya dolgai, ahogy más is írta, újra megtölti élettel ezeket valaki. Ez mégis más, mintha ki kéne dobni, vagy ismeretleneknek eladományozni.

2023. jan. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!