Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mit gondoltok a mai, modern...

Mit gondoltok a mai, modern eldobható pelenkákról?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jún. 24. 12:08
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hol áll a fejem... :S Elnézést... A mai, modern MOSHATÓAKRA gondoltam.
2013. jún. 24. 12:09
 2/24 anonim ***** válasza:
Először eldobhatót veszünk egy-két csomaggal és ha belejöttünk a babázásba, váltani fogunk. 3 gyereket szeretnénk majd. Praktikusnak tartom. Csak az első hetekben, amikor először fogunk kézbe babát, úgy érzem, először rutint kell szerezni :)
2013. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

aki úgy gondolja mossa ki s használja örömmel

én biztosan nem használnék textilt és áldom azt aki kitalálta az eldobható pelust

higgyétek el nem mi szennyezzük a környezetet

ez sokkal magasabb szinteken történik meg

2013. jún. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%

elmondom ki/mi van hatással a bolygóra

az olajfúró tornyok, meg a "titkos" atomkísérletek nem az a néhány szar@s pelenka

2013. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%

Mutattam anyumnak a cikket, idézem:


"Aki olyan hülye, mossa csak. Én veled végigszenvedtem, az öcséddel hálistennek már nem kellett. Igaz, hogy drágább az eldobható, de a dupláját is kifizettem volna, annyira örültem, hogy nem kell bajlódnom a szaros pelenkákkal."

2013. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

Barátnőm használja. Iszonyatos pénzeket kell beleölni, hogy megvegyél elegendő készletet, ráadásul állandóan mossa, szárítja őket, télen a lakás tele száradó pelussal. Fele annyi időt sem bír a baba popsiján, mint az átlagos eldobhatók, ő maga mesélte, hogy pl. télen ha bárhová megy a babával, mindig eldobhatót ad rá, mert az összes ruhája átázik a kicsinek a pelustól és képes megfázni emiatt.

Igazán a környezetbarát megoldások híve vagyok, de hol környezetbarát az, ha állandóan mosol, folttisztítózol? Még ha öko mosószereket használsz is, a víz bizony akkor is fogy keményen. Arról már nem is beszélve, hogy a kakis pelenkát azonnal kezelned kell, hiszen nem dobhatod a pelenkavödörbe az anyaggal együtt... Eldobható pelusra talán 5 ezer Ft-ot költök havonta (megfelelő helyen, jó minőséget, nem noname-t vásárolva, kihasználva a kuponos akciókat stb. nem fog ennél többe kerülni), ha viszont kiszámolom, hogy moshatóból mennyi kell egy nap, mennyit megy emiatt a mosógép, mennyi a mosási költség és milyen drága egy készletet megvenni, szerintem nagyon nem éri meg. Néztem én is többször, de nem győzött meg. Ha meg hozzászámolom, hogy barátnőm is, ha elmennek otthonról, eldobhatót ad a kicsire, vagyis ő is vesz egy-egy csomaggal legalább havonta, akkor végképp nem értem. Ha szeretsz sokat menni mindenfelé, teljesen inpraktikus, hiszen a kakis-pisis moshatót hová teszed, amíg hazaérsz? Vagy mi van egy nyaraláskor, utazáskor, napokig tárolod a büdi pelusokat, vagy mosol mindenhol, vagy olyankor megint csak eldobhatót veszel.....

Ízlés dolga, de én nem költenék rá.

2013. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Előzőnek: megértem. :) Viszont a cikk hatására tettem fel kérdésem. A cikkben felsorolják a MAI, modern moshatóak melletti érveket. Ugyanannyi idő, ma már szinte mindenkinek van mosógépe és a mai moshatóak géppel is tisztíthatóak, olcsóság.
2013. jún. 24. 12:26
 8/24 A kérdező kommentje:
Mármint az előző előttinek üzentem, mivel , látom, azóta érkezett még egy.
2013. jún. 24. 12:26
 9/24 A kérdező kommentje:

12:25-ös:


Megfontolandóak tapasztalataid, meg ismerősödéi. Köszi h megosztottad! :)

2013. jún. 24. 12:30
 10/24 anonim ***** válasza:
És mint látod, a hatos leírta, hogy a modernnel is ugyanannyi a gond majdnem, mint a régi típusú textilpelenkával...:)
2013. jún. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!