Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható vagy eldobható pelenka...

Mosható vagy eldobható pelenka kérdéseim lennének?

Figyelt kérdés

Most tartunk ott, hogy dönteni szeretnénk, melyik legyen.


Melyiknek mi az előnye, hátránya, miért választottad azt , amit?


A mosható típusból melyiket használod, hogyan fertőtleníted? Mennyivel több munka?


Eldobhatóból melyik típust szereted, mennyibe kerül havonta?


Minden tapasztalat érdekel. Sokat olvastam utána, de szívesn olvasnék még.


2013. máj. 28. 10:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Megmondom őszintén anno én ezen nem is gondolkodtam. Lustaságból vagy sem, de fel sem merült, hogy mosható pelenkát használjunk. Így visszatekintve és belegondolva, hogy mi lett volna, ha moshatót használunk, hát...volt, hogy egy nap 4x "kakilt-fosott"...eldobhatóval gyorsabbnak és egyszerűbbnek éreztem. Figyelembe véve, hogy egy kezdő szett, mosópor, öblítő, víz, áram mennyibe kerül, nem hiszem, hogy olcsóbb, mint az eldobható. Mi most 5-ös Libero-t használunk, havonta kb. max. 8 ezer Ft.
2013. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén,hogy nálam a "lustaság" győzött,mi eldobható pelenkát használtunk/használunk.A kicsi most lesz 1 éves,két gyerek mellett pláne nem lenne időm,energiám a pelenkák mosására.Főleg,hogy amíg kicsi volt a babám napi 10x is kakilt.Nekünk is havi 8-10 ezer ft a pelenka-popsitörlő 1 hónapban.
2013. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Ez a "lustaság", amit említettek, mire gondoltok? Sok helyen olvasom hogy elég csak mosógépbe tenni a mosható pelust és fertőtlenítőt használni és kész. Azért már nem arról van szó, mint 50 éve, hogy fazékban kell kifőzni napi szinten, nem? Vagy van olyan tennivaló vele, amit még nem találtam meg az információk között?
2013. máj. 28. 11:19
 4/21 anonim ***** válasza:
Nekem eszembe sem jutott ez a kérdés. Egyértelmű volt, hogy eldobható pelenkát használunk. Kaki után összecsomagoljuk, és megy a kukába. Nem az van, hogy az ember kitörölgeti belőle a kakit, aztán megy a mosógépbe, azt még le is kell szárítani.... Szóval nekem ez a tortúra egyáltalán nem érte volna meg.
2013. máj. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
49%
igen, be a mosógépbe, de előtte kakit leöblíteni, ha olyan a folt, először folttisztítózni, kidörzsölni...meg mire összegyűlik legalább egy fél programra való adag, addig ott szárad bele, büdösödik. Utána kiteríteni, ha foltos maradt, megint mosni, vasalni, és ezt újra és újra. Én ilyen szempontból vagyok lusta. :)
2013. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
második válaszoló vagyok,arra értettem a lustságot,h nem lett volna energiám sikálni a pelenkákat.Nagyon sokszor nyakig kakis lett a kislányom,és a kisfiam is.Ha azonnal kimostam is ,vanish szappannal jól át kellett dörzsölni,hogy kijöjjön belőle a kaki.
2013. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Első babámat várom. Vettem indulónak eldobható pelenkát (DM babylove). Ebből veszek még, párat, gondolom az első időkben mivel teljesen új lesz minden, inkább nem nehezítem a dolgomat. Vettem 2 db mosható pellust, 1600/db-ért ehhez volt 2 betét, vettem 2-t plusz-ba. Látni akartam, hogy néz ki, milyen gyorsan szárad, stb. Hamar megszáradt, ezzel nem lesz gond. A mérete állítható, nem kell mondjuk fél évente új szett, elég strapabíró. Utánanéztem az angol és a német ebay-en is, 450-700 Ft-ért megvehető egy külső egy betéttel. Nagyon affelé hajlok, hogy kezdeti eldobhatósok után átálljak ezekre. 10-12 külsőt, és dupla annyi betétet javasolnak akik ezt már alkalmazzák.
2013. máj. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

mi a moshatót választottuk. nagyon olcsón vettem, itt ismerkedtem meg egy anyukával, ő varrta nekünk, szuperek! nagyon egyszerű használni őket, nem folyik ki a kaka, nekem nem esik nehezemre mosni őket, csak használat után kiöblítem és mosásig vödörben tárolom. 2 naponta mosok, 24 darab pelusunk van, plusz egy bolti mosható, ami jelzem csak annyival jobb a kézzel készülteknél, h. nem kell külön PUL külsőt rátenni. viszont 3x annyiba került.


nem kell folttisztítózni, nem kell vasalni, főzni, stb. ezt csak azok írják, akik még soha nem használták.

létezik kakifogó papír, amivel kiveszed egyben az "anyagot " és slussz. kiöblíted, ja kis kaki kerül a pelusra tiszta vízzel, sima szappannal kijön, majd vödörbe. ennyi . 2 perc.

2013. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

használtunk az elején eldobhatót, mert volt egy vödör 1-es liberónk. a pisi kifolyt, a kuka örökké tele volt. örültem, h. kinőtte a gyerek :)


jah, mosni úgy kell, mint minden mást, csak öblítő helyett ecetet használok.

2013. máj. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

Mi is moshatóztunk.

Háromnaponta 3 perc mosógépbe pakolás és 10 perc teregetés nekem belefért, pedig lustafajta vagyok:).

A textil részeket 60 fokon mostam, a műanyagosokat 40en, ecettel és teafaolajjal öblítve.

Nekünk a zsebeseink és prefold/tetra + külső kombók jöttek be leginkább.

2013. máj. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!