Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Rozsdás lett a szárítón egy...

Rozsdás lett a szárítón egy kölcsönkapott hosszúujjú body, megzáradva vettem észre feltűnő, hogy hozzam ki?

Figyelt kérdés

öntse rá hípot...?

kicsit olyan tört fehér a színe nem teljesen fehér, valaha rózsaszín volt.


2015. máj. 3. 09:23
 1/10 A kérdező kommentje:
*öntsek rá hypot?
2015. máj. 3. 09:23
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Csak hipót ne ! A vasrozsda (vasoxid) az egyik legnehezebben eltávolítható folt, oxidálószer (pl. hipo) csak jobban kihozza. Sajnos az egész ruhaneműt kell kezelni, mert különben foltos lesz. Mindenesetre meg lehet próbálkozni helyi eltávolítással is, pláne, ha már erősen kifakult vagy lényegtelen a foltosság. Egy jénai üvegtálba citromlevet vagy citromsavas vizet kell önteni (citromsav konyhai fűszerek között kapható) és tűzhelyen melegíteni kell majd a foltos részt bele kell mártani ill. a folyadékban kell tartani fakanállal. A citromsav lassan kioldja a vasat, ha megfelelőnek ítéljük az eredményt, akkor többször, alaposan ki kell öblíteni a textilt. Hipót azonban továbbra sem szabad használni, mert csak felerősíti a halvány foltmaradványt.
2015. máj. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
szerintem mond el mi történt, és vegyél helyette egy újat. aki ezért megharagszik, az k..ja be :)
2015. máj. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Citromsav, először óvatos hígítással.
2015. máj. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és ha igazi ciromlevet csepegtetek vízbe ? az is esélyes?
2015. máj. 3. 10:47
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Vegyél újat helyette, nem nagy költség.
2015. máj. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Folttisztítózd vagy vegyél újat!
2015. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A citromlevet nem nagyon kellene hígítani, a citromsav viszont vízben feloldva. Ebben is van többféle erősség.
2015. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szódabikarbóna+mosópor 1:1 arányú keveréke langyos vízben, legalább egy éjszakára beáztatva. Vagy esetleg egy teljes napra, de időközönként le kell cserélni. (motorolajfoltot is kiszedte)


Persze én a helyedben elmondanám a kölcsönadónak, szerintem ha felajánlod, hogy veszel egy másikat, nem lesz gond. Elvégre nem a te hibád. Ilyenért nem hiszem, hogy bárki is megorrolna :D

2015. máj. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. máj. 14. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!