Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mit mondjak a kismama barátnöm...

Mit mondjak a kismama barátnömnek?

Figyelt kérdés

Egy távolabbi barátnömnek nagy felbuzdulásomban odaígértem a fiam összes kinött ruháját (rengeteget vettem és még többet kaptunk is ,sok van ami egyszer sem lett hordva) ,amikor megtudtam ,hogy várandós.Viszont meg is gondoltam magam elég hirtelen ,föleg a párom nyomására (nagyon ellenzi ,de nem irigységböl ,hanem hogy mi van ha kelleni fognak még) ,én meg kicsit szentimentális vagyok és ha ránézek a pici ruhákra elöjönnek az emlékek (gondolom ez idövel elmúlik ,de pl amiben hazahoztam a kórházból azt sosem adom oda senkinek).Csak úgy "felejtsem el"?Azt nagyon bunkó dolognak tartom.Tudom hülye voltam ,de mit mondjak neki?

Természetesen ha rászorulna az más lenne ,de talán még jobban is állnak mint mi ,bár azt mondta hogy szívesen elfogadja öket.


2016. jan. 3. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
mond ezt, hogy beszéltél a férjeddel és ő nem szeretné, amit utólag te is belátsz, hisz terveztek még babát. esetleg adj neki oda párat (azt írod annyi van, hogy nem is volt mind a gyerekeden), ajándékba, vagy kicsit többet kölcsön! ha barátnők vagytok akkor biztos vissza is adja, nálunk legalábbis működött ez a ruha-körbejárás dolog :)
2016. jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
"Ne haragudj, elhamarkodottan ígértem oda a ruhákat. Átgondoltuk és szeretnénk még gyereket, így nekünk is szükségünk lesz rájuk."
2016. jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Semmi baja nem lesz a ruháknak, ha kolcsonadod. A mi ruhaink folyton körforgásban vannak. Ilyen pici babak nem amortizalnak le sok ruhát...
2016. jan. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha már odaadásról volt szó ,nem lenne fura azt mondani hogy kölcsönbe jár csak?Gondoltam rá ,hogy a férjemre fogom sunyi módon ,de mivel együtt megyünk látogatóba hülyén jönne ki (föleg ,hogy ö is olyan aki szemtöl szembe nem fog nemet mondani).
2016. jan. 3. 21:27
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem lehetne pl. a felét vagy a harmadát odaadni, ha már megígérted? Azt írtad, úgyis nagyon sok van. Ha lesz is még gyereked, biztosan úgyse használnád ki az összes ruhát, ha az elsőnél se használtad ki őket.
2016. jan. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem kölcsön csak olyat adj, amit nem sajnálsz, ha például foltosan kapod vissza. Babáknál, főleg hozzátáplálás után nem lehet annyira vigyázni a ruhákra, hogy ez ne forduljon elő.

Én a helyedben kölcsönbe adnék ruhákat, de nem a legeslegkedvencebbeket. Nem ciki megmondani, hogy átgondoltátok, és mivel még Ti is szeretnétek gyereket, mégis kéritek majd vissza. Vagy a másik megoldás, hogy a rengeteg ruhából néhány szebb darabot odaadsz örökbe.

2016. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kamuzni felesleges a férjed hata mögött. Valószínűleg kiderül.
2016. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szerintem szedj össze egy szatyor szebbet, ami miatt nem fáj a szíved és vidd el azt. Többire meg mondhatod, hogy másnak is adtál, meg van, amit megtartanál, hátha kelleni fog még.
2016. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A nagyon kedvenceket ne add, amihez nagyon kötődsz és modd, hogy majd kérnéd vissza, mert szeretnél még babát. Ha megbízható és jó barátnő vigyázni fog rá, ha mégis tönkremegy valami, akkor kompenzálja majd. Nálunk is van, amelyik barátnővel jól működik a ruhacsere. (Pont jól jött ki a gyerekek neme és sorrendje.)
2016. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttem ,összeszedek neki pár olyat ,amiért nem fog fájni a szívem ,gondolom nem kérdez rá hogy "csak ennyi?"

Amúgy én nem tervezek gyereket többet ,de a férjem mindig mondja ,hogy soha ne mondd hogy soha.

2016. jan. 3. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!