Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Cukorbeteg gyermeknél az...

Tündi0212 kérdése:

Cukorbeteg gyermeknél az elején nektek is alacsony volt inzulinnal?

Figyelt kérdés

8 éves kislányomnak 3 hete derült ki hogy cukorbeteg nagyon magas cukorral került kórházba. 4 szer kap inzulint reggel 4 egység

Délben 3 -"-

Este 3 -"-

Ejszaka 20:30 8 egység

Viszont ott tartunk hogy folyamatosan hipózik uzsonna tizorai elott vacsi, ma lefekvés,de tegnao vissza mértem 22:30 kor és akkor is 3,2 volt :( 6-7 egyseggel indultunk telefonon veszi le az orvos de már engem kikészit hohy ennyire lemegy neki a szénhidrát meg van ahogy elő van irva. Mar este is és nagyon félek. Nektek is ilyen volt esetleg az elején?


2020. szept. 23. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia


Csak annyit tudok hozzá szólni, hogy már TB-re fel tudják írni a cukormérő szenzort.

Ez folyamatosan méri a cukrat és be lehet állítani, hogy jelezzen ha alacsony/magas.


Ezzel elkerülhetitek a hipot és éjszaka sem kell félned, mert jelez.

2020. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem adjál be 2 egységgel kevesebbet neki, persze beszéld meg a dokival
2020. szept. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, ezt hívják "mézesheteknek". Az első néhány hétben alacsonyabb a vc szint. De utána be fog állni.

Nekem is ez volt.

2020. szept. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ma hivom az orvost mert tizorai uzsonna vacsora stb hipozik.

És utanna elkezd magasabb lenni a vércukorszintje lassan ?

Ezt a szenzort szakorvos irja fel?

2020. szept. 24. 07:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, 1es típusú diabos gyerekeknek 98%a támogatás rá.


De ahogy írja az egyik válaszoló honeymoon-nak hívják.


Az is közre játszik, hogy gondolom most más az etkezese, valószínűleg kevesebb ch-t visz be mint régen, más az aránya a gyors és lassú ch-nak, ezért okoz hipot


Ha doki engedi adj kevesebb inzulint


Be fog állni idővel, elhiszem, hogy ijesztő.


Apukam cukros. Volt durva hipoja, ezért én is szenzort fogok neki venni

2020. szept. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lejjebb kell venni az inzulin adagokat. Ha hipózik már rízóraikor, akkor sok a 4 egysèg reggel. Próbáld ki 3-mal, a többit meg 2-vel. Aztán ha azt tapasztalják hogy magas, akkor még feljebb kell venni. Ilyenkor az elejèn teljesen normális az ingadozás, meg hogy csökken az inzulin igèny, idővel be fog állni.

10 èves fiamnál nyár elejèn diagnosztizálták az 1-es tipusú diabèteszt, az elejèn nálunk is sok volt a hipo. A kórházból úgy jöttünk haza, hogy 6-7 egysègeket kapott, de nyár közepèn már volt, hogy 2-re visszavettük. De az csak rövid ideig volt, utána magasodtak a cukor èrtèkek, úgyhogy visszavettük 3-ra, azóta arra szèpen beállt, mostmár nem nagyon kell variálni.

2020. okt. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!