Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 8 hónapos babának láz esetén...

8 hónapos babának láz esetén a tápszer is elegendő folyadeknak?

Figyelt kérdés

Próbáltam vizet, teát, gyümölcs levet, de nem fogadott el semmit.

Enni sem evett ma sokat ( pürét)

Tápszerből reggel ivott 160 ml, ebédre 160 ml, és most vacsira csak 50 ml - t.

Pisis pelusok száma szokásos volt, nem volt kevesebb mint máskor.

Ma délután nem értem el az orvost. Védőnővel abba maradtunk hogy akkor reggel keresem meg az orvost.

Csak addig is aggódom hogy elegendő e ez a folyadék / étel mennyiség.



2020. nov. 5. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Semmiképpen nem elegendő. Nap közben többször is kell gyenge teával itatnod. Hogy milyennel, azt kérdezd meg az orvostól, nővérkétől.
2020. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Ez nagyon kevés folyadék egy napra
2020. nov. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, próbálkozom...

Remélem éjjel sikerül megitatni

Nappal próbáltam fecskendő, nurofen adagoló, kis kanál, csoros pohár, cumisüveg, pohár...

2020. nov. 5. 20:09
 4/10 A kérdező kommentje:
Most ivott 100 ml tápszert :) végre....
2020. nov. 5. 20:27
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Neten van recept rehidraltáló(remélem jól írtam) folyadék készítésére.Vagy menjetek el esetleg egy közeli gyógyszertárba.Az megakadályozza a kiszáradást.
2020. nov. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mennyit iszik? Az enyém 8 hónaposan alig ivott valamit a tápszeren kívül. A rehidrálo folyadék nagyon jó dolog, de nem fogja meginni.
2020. nov. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyébként sem egy nagy ivó, 7 hónapig szopizott, addig vegulis az is folyadeknak számított, amióta elkezdtuk a hozzataplalast azóta kínálom mindig de a max az 50-60 ml az is egyszerre és délután.

Csak ugye máskor eszik gyümölcsöt stb az is bele számít a napi folyadék bevitelbe, de ma azt sem kért.

Reggel szokott inni 180 ml tápszer


Tízóraira püré egy teljes adag


Ebéd 180 ml tápszer



Uzsonna teljes adag pure



Vacsora 180 ml tápszer



És akkor ugye délután az a plusz 50-60 ml tea, víz stb azért alltalaban megszokott lenni.

2020. nov. 5. 21:44
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Keveset iszik, de szerintem kiszáradni nem fog, az inkább hányás, hasmenéstől következne be, ha van pisis pelus akkor minden oké.
2020. nov. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mennyi a láza? Mert nem mindegy, hogy 38.4 vagy 39.5. Nem fogzik?Olyankor kevesebbet esznek,isznak is akár.Legalábbis az én gyerekem jóval kevesebbet evett,ivott.
2020. nov. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Láz esetén ha étvágytalan is a baba, legalább babavizet itass vele!! Folyadékpótlás ilyenkor nagyon fontos!!
2020. nov. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!