Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a véleményed a homeopátiás...

Mi a véleményed a homeopátiás szerekről?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy a mi gyerekorvosunk nagyon homeopátia párti. Akármivel viszem hozzá a gyerekem, mindig van legalább 2 féle homeopátiás szer, amit kér rá szedni. Na most, kezdő szülőként először még mindig beszereztem ezeket. Majd rájöttem, lényegében a gyerek nem is ezektől gyógyul, de egy valag pénzt a patikában lehet hagyni rájuk. Viszont korábban a patikába is úgy mentem be, megkérdeztem, ott javasolják-e, mi a vélemény. "Jajj hát nagyon jó, nagyon sokan viszik". Hát, én egy ideje már meg se veszem, de azért kíváncsi lennék más szülök véleményére is.

2022. máj. 30. 08:49
1 2 3
 1/21 Kólauborkával ***** válasza:
78%
Fantáziát látok benne, de gyakorlati haszna szerintem nincs, max placebo.
2022. máj. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Na azt az orvost kellene instant kizárni a kamarából, aki homeopátiát javasol. Kutatásokkal nem alátámasztott humbuk.
2022. máj. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Amiről azt gondolom, hogy,nem hatásos, azt nem veszem meg. Kisebb tünetek: köhögés, orrfolyás, torokfájás magától is elmúlik, legtöbbször adok rá mézet és mást nem. Neki nem is kell tudnia, hogy nem vetted meg.
2022. máj. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Drága cukorka. Nekünk a védőnő anno megkérdezte mi a véleményünk a homeopátiáról. Mondtam, hogy nem hiszek benne. Ez alapján olyan gyerekorvoshoz rakott minket, aki hasonlóan gondolkodik.
2022. máj. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Felesleges pénzkidobás....
2022. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%

17 eve homeopatiazom a ket kisebb gyereknel. Ok fele annyira sem betegesek mint a noveruk aki az elso 3 eveben tobb esetben kapot antibiotikumot. Az elso 3evben sokkal tobbet is volt beteg. Amint valtottunk a betegsegek szama is leredukalodott. Pedig akkor kezdte az ovit.


Nalunk a homeos golyok mellett a gyogynovenyek is jatszanak. A mez es vitaminok, nyomelemek.

2022. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%

De termeszetesen nem akarok rabeszelni senkit. Ez csak az en sajat tapasztalatom. Nekunk csaladilag bevalt ez a modszer.


Ja annyi h ha kellet felirta a antibiotikumot a doki de osszesen 2x volt indokolt a 17 ev alatt.

2022. máj. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
A homeopátia humbug.
2022. máj. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
9%

Hatèkonyak, de ,,sima" orvos nem mindig tudja eldönteni melyik szer kell. Kèpzett homeòs orvos megvizsgàl ès előzetes kòrtörtenet ès egyèni èrzèkenysèg alapjàn segìt szert valasztani.

Ha nem lenne hatàsos, akkor àllatokra, növènyekre sem hatna. Ott nincs esèly a placebohatàs èrvènyesülèsènek, mint az embernèl.

Viszont kisebb betegsèg àltaàban elmúlik magàtòl, max egy kis plusz c vitaminra ès folyadèkra van szüksèg.

2022. máj. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
32%

A homeopátiás szerek nem bevizsgált gyógyszerek, gyakran természetes anyagokból.


Elviekben értem, hogy miért lehet többeknek vonzó, de én nagyon megszívtam velük. Egy rakat (étel) allergiám alakult ki gyógynövény teáktól. Valószínűleg valamelyikre allergiás voltam, de a tüneteket félreértve "erősítettem tovább az immunrendszerem", míg végül mindenre allergiás lettem (tej, magvak, gyógynövények, paradicsom, paprika, dinnye, padlizsán, cukkini).


Az én gyerekem csak olyan szereket fog kapni, amiknél le van írva az összes potenciális mellékhatás és még a kórházba kerülés előtt kiderüljön, hogy mi a baja.

2022. máj. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!