Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a véleményed a homeopátiás...

Mi a véleményed a homeopátiás szerekről?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy a mi gyerekorvosunk nagyon homeopátia párti. Akármivel viszem hozzá a gyerekem, mindig van legalább 2 féle homeopátiás szer, amit kér rá szedni. Na most, kezdő szülőként először még mindig beszereztem ezeket. Majd rájöttem, lényegében a gyerek nem is ezektől gyógyul, de egy valag pénzt a patikában lehet hagyni rájuk. Viszont korábban a patikába is úgy mentem be, megkérdeztem, ott javasolják-e, mi a vélemény. "Jajj hát nagyon jó, nagyon sokan viszik". Hát, én egy ideje már meg se veszem, de azért kíváncsi lennék más szülök véleményére is.

2022. máj. 30. 08:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
18%

Nem hittem benne, a gyerekeim nyakra főre ették az antibiotikumot 5 éves korukig.

Kipróbáltuk a bogyókat és végre nem kellett az antibió ha időbe elkaptam a bogyóval, volt hogy tüsző volt a manduláján a dokimmal megbeszéltem adjunk 2 naoot a bogyónak, majd ránéz ha még mindig van kap antit, szerencsére nem kellett, meggyógyult.

Pedig én aztán anyáztam a bogyósokat.

2022. máj. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
53%
Én nem hiszek a homeopátiában, de érdekes módon az Oscillococcinum nekem bevált, ha náthás kezdek lenni. Mellette sosem alakul ki erős nátha. Nem tudom miért van így, de én ezt tapasztaltam.
2022. máj. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%
A homeopátia bizonyítottan kamu. Nem tudom mit kell még ragozni ezen.
2022. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%

A homeopátiának az a trükkje, hogy az emberi szervezett a legtöbb betegséget amúgy saját maga is le tudja győzni idővel. Ezért "tűnik" hatásosnak. Ha semmit se vettél volna be, akkor is elmúlt volna.

A gyógyszereknek az a hátránya, hogy ha ész nélkül írja fel az orvos és dobálgatjuk be a szervezetünkbe, akkor a szervezet rezistensé vállik a hatóanyagra, mert annyi úszkált már bennünk feleslegesen.

Megdöbbenve olvasom, hogy gyerekorvosok még mindig orrba-szájba írnak fel antibiotikumot. Enyém még SOSE kapott antibiotikumot pedig már 5 éves múlt. Rengeteg vírust benyelt, de ugye arra semmit sem ér az antibiotikum, ott sajnos a szervezetnek kell erősnek lenni és ebben te csak támogatni tudod (pihenés, vitamin, lázcsillapítás - ami ugye igazából csak tünetet fed el, fájdalom csillapítás, sok-sok folyadék).

2022. máj. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Igazából az én gyerekem se kapott antibiotikumot 3 éves kora előtt, de ahogy bekerült az óvodába, onnantól állandóan beteg. És szinte mindig átmegy neki bakteriális felülfertőződésbe (vagyis pár nap után nemhogy javulna, hanem sokkal-sokkal betegebb). Pedig már az orrmandula is ki lett véve. Antibiotikumot akkor kap, ha szükséges. Ami zavar, hogy homeopátiás szer a horkolástól kezdve a hörgőtágításig szinte mindenre van. De mikor kiváltom neki a drága antibiotikumot, a drága köptetővel (gyógynövényes), a havi vitaminadagot, akkor még nem fogok melléjük megvenni 2-3 féle homeos bogyót is.
2022. máj. 31. 08:44
 16/21 anonim ***** válasza:

A gyogynovenyek ha ismered oket es tudod hogy kell hasznalni akkor hatasos.

Es meglepo modon mindenre van olyan noveny vagy novenykombinacio ami barmit meggyogyit. Vagy minimum a tuneteket kezeli.


A mai modern gyogyszerek alapanyaga azok a noveny kivonatok amit a fuvesasszonyok adtak a betegnek 200 eve.

Oke vannak azintetikus vegyuletek is de azoknak sokkal tobb a mellekhatasa mint a termeszetes szereknek.

2022. jún. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: Én úgy tudom, a homeopátiás szereknek köze nincs a gyógynövényekhez. Nem összekeverendő a kettő.
2022. jún. 1. 08:59
 18/21 anonim ***** válasza:
43%

Allium Cepa

Ez spec a hagyma 😁 nathas tunetekre jo, hig vizes orfolyasra


Atropa Belladonna

Ez lazra van. Alapban egy nagyon mergezo noveny az olasz nok ezzel etetek a ferjukat ha meg akartak olni. Amugy magas lazat okoz


Nagyon is van kozuk, a legtobb szer noveny alapu. 🙂

2022. jún. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Valójában olyan hígítási arányban található meg bennük, hogy hatást nem lenne képes kifejteni. Legalábbis én így tudom.
2022. jún. 3. 07:34
 20/21 anonim ***** válasza:
49%

igazából azt mondják h a anyag rezgése van benne.

ha azt nézzük akkor az emberi testben is sok féle rezgés van kezdve a mikroárammal...


de ha a placebo hatás miatt gyorsabban gyogyul a gyerekem és tünetmentesebb akkor már megérte h nem kellett kemikáliákkal kezelnem :D


alapban én a gyógynövényekben bízok inkább

2022. jún. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!