Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha a gyerek 2 éves kora előtt...

Ha a gyerek 2 éves kora előtt sok autisztikus tünetet mutat, az még változhat?

Figyelt kérdés

Volt úgy valaki, hogy úgy érezte autista a gyermeke, és hirtelen megtáltosodott a gyerek? Elhagyta a furcsa dolgait, elkezdett együttműködő lenni, stb? Rengeteg panasszal fordultam a védőnőhöz már, eleinte áh ez semmiség, aztán 1.5 éves státuszon már azt mondta ha 2 éves vizsgálaton is fennállnak a dolgok akkor elbeszélgetünk ... Hát a gyerek 20 és fél hósan mintha nem kicserélődött volna, de rengeteg furi dolgot abbahagyott, elkezdett rám nézni, figyelni, és sok szó első 2 vagy utolsó 2 betűjét mondani. Még mindig vannak aggasztó dolgai, de sokkal kevesebb. Szerintetek ez csak életkori sajátosság pl folyton ugrál pároslábbal, sokszor nem figyel, nem mutogat, nem kér enni-inni, vagy ezek már bajt jelentenek? Behozhatja még? Eddig a szemembe se nézett, most ha mondom neki feküdj az ágyra kapsz cicit, ülj le, tedd rá, stb megcsinálja, néha ha van kedve hozzd ide pl baglyot, akkor megcsinálja. Vagy kérdezem hol van a falon a csiga, akkor odamegy, az állatok neve helyett azt próbálja amilyen hangot kiad. Tehát nem maci hanem bumm-az a brumm, vagy nem cica hanem mi-miau, kutya a vuvu. De pl nem szinez vagy rajzol, olyan kis esetlenül áll minden kicsi a kezében, bár a formajátékot elkezdte használni. Néhány formát behelyez. Egyre ügyesebben megy, de kicsit mintha kifelé állna a lábfeje olyan kis pingvines enyhen a menése.

Szerintetek? Doki szerint még van ideje fejlődni, nagyon nehezen született, be kell hoznia az idegrendszerének szerinte a lemaradást. ???

Nálatok ez hogy volt? Kakis volt a víz is. Sokszor morog, olyan kis hörgesesen skandál 2 betűt. De egyre kevesebbszer. Fogcsikorászás is elmaradt.


2022. júl. 31. 14:02
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Nem evett gyümölcsöt (a héten 2x is almát), néha megfeszíti magát ülve előre nyújtott kézzel az etetőszékben, szerintem azert mert ki akar szállni, de nem tudja hogyan jelezze. Nehezen vezettem be a darabos ételt, mindig fulladozott, de még a folyadéktól is. Már elmúlt, de a husit kicsi darabokban sem szereti rágni.
2022. júl. 31. 14:06
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, lehet én nem értem, de most mennyi idős a gyerek? Jól értem, hogy másfél éves? Ugye nem várod el tőle, hogy színezzen? Ceruzát sem kéne még a kezébe adni, nem hogy rajzoltatni. Szerintem ha az embernek kételye van jobb szakemberhez fordulni, legjobb esetben megnyugszol. De másfél évesen ezek bőven beleférnek. Meg ez a kakis víz nem értem, belekakil a vízbe, vagy a magzat víz volt mekóniumos. Ettől nem lesz senki autista. Picit próbáld meg összeszedni pontokban azokat amiket te furcsának tartasz és úgy szakemberhez fordulni, mert nagyon zagyva az egész.
2022. júl. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

1,5 éves mult a fiam és a barátnőm lánya

A barátnőm lánya, páros lábbal ugrál, harap, üt , nem színes, nem is adtak még neki mondjuk ceruzát meg ilyesmit, nem integet pápát,nem ad puszit , de egyedül iszik , sok mindenben önálló , nem mond 1 szót sem

A fiam óvatos, pápát integet, puszit ad , 1-2 szót tud mondani, de nem elég önálló, nem iszik egyedül, nem emeli meg a kulacsot, kéri hogy itassam stb

Őszintén nem értem neked mi az aggasztó

Ezer féle gyerek van

És egyikükkel sincs baj és nem autisták 🤷‍♀️

2022. júl. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Egy autisztikus tünet nem volt a felsorolásodban. Pl: az ugrálás éppenhogy elvárt. Egy teljesen normális gyereket írtál le "előtte" és "utána" is.

Egyébként az én gyerekemet még a neurológus is autistának hitte, tovább is küldött bizottsághoz. Markáns tünetei voltak (nulla kommunikáció: non-verbálisan se, sírása se volt differenciált még 1,5 évesen se; túlhallása volt, durva meltdownjai, taktilisen is érzékeny...), nem ilyen kis csippcsuppok és "mégse" autista, csak a megkésett mozgásfejlődés és beszédfejlődés szociálisan is csúszást okozott, ezért volt "fura". Még a szenzorossága se maradt meg.

2022. júl. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy mindenki jól van!

2. Igen mekóniumos volt az a kevés víz is. Alig maradt, pedig nem éreztem hogy szivárog. 4550 grammal simán született, elakadt és nagyon megnyomódott. Nem lila, fekete volt szinte mindene.

A gyermek jelenleg 21 hónapos. Zsírkrétával próbálkozunk, de pl az elfordítás sem megy pl kupak.

Nem várok sokat, higgyétek el. Csak mióta megszületett nagyon furcsa. Pár hete még rám se nézett. Sokszor csak úgy tudom elérni, hogy rám nézzen ha énekelek. Hall a gyerek, mert ha suttogva énekelek a másik szobában azt is meghallja. De pl fél a bébikomptól, nem történt semmi de sikít ha ráültetjük. Nem jelzi, ha szomjas éhes, nem is mutogat. Azt gondoltam ez autisztikus tünet. Szakember? A doki-védőnő mi? Nekik szóltam. Szerintük 2 év alatt nem kell sehova menni.

Pápá, puszi necces. A báttyát ellökte magától, most kezd vele megbékélni ahogy látom. Eddig ha csak meglátta sírt. A báttya már iskolás, nincsenek egyedül, nem bántja, külön szobájuk is van. Tudom nem hasonlítgatunk gyereket, nem is teszem ...

Nemrég hagyta abba a repkedést a pici, de ha izgatott még néha látom. Nagyon sokáig ugrált a keze lába ha aludt, nagyon sokáig nem tudott fél órát egyhuzamban aludni. Folyton sírt, akármit csináltam. Szoptatás közben sem engedte hogy simogassam, ha végzett elfordult. Most úgy érzem néha közeledik, incselkedik. Sokkal jobban alszik. Nem zavarják a hangok annyira.

Kezdek megnyugodni, mivel látom a javulást, fejlődést, de nagyon el voltam keseredve, mert 3 hónapig egyhuzamban csikorgatta a fogát napközben, most szűnt meg úgy, hogy tényleg 1-1 alkalommal előfordul.

Ezért is kérdeztem, hogy volt-e olyan, hogy valaki úgy gondolta baj van, és ahogy a védőnő mondta az idő segített. Mert sokan panaszkodnak, hogy hiába mondták ez van az van, akiknél tényleg gond volt, azokat is lerázták hogy á ez nem gond. S mikor 4-5 évesen diagnosztizáltak valamit, utána nem olyan jó mert 4 éves korig kellene utolérni a fejletlenebb gyerkőcnek a korabelieket.

Bocsi, ha csapong a mondandóm, de szerintem azért érthető 😂 ha nem, akkor nyugodtan szóljatok.

2022. júl. 31. 15:38
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"De pl fél a bébikomptól, nem történt semmi de sikít ha ráültetjük."


Van esze. Nem akar egy egészségére káros szarban üldögélni.

2022. júl. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Átolvastam. Nem kupakkal rajzolunk. 😂 hanem a fogásra gondoltam, hogy a tekerő fordító mozdulat sem megy. A zsírkrétát nem érinti a laphoz, nem eszik kanállal, csak ütögeti a tálat, csapkodja ki az ételt. Ha tálban kap valamit kiönti. Mindegy mi az. Nem enni akarja, csak kenni. Nem veszi a kanalat a szájába. Érdekes. Vagy csak nekem furcsák ezek is? Pedig mutatom, tanítom. Tv nem megy, egész nap vele foglalkozunk felváltva, ha tehetjük visszük a szabadba.
2022. júl. 31. 15:45
 8/17 A kérdező kommentje:
Bocsi én a babataxit gondoltam. Komp nincs neki.
2022. júl. 31. 15:45
 9/17 A kérdező kommentje:
Védőnő mondta ne vegyünk. Nem is mertem volna utána 😂
2022. júl. 31. 15:46
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Autizmussal foglalkozó szakemberre gondoltam, a védőnő nem az. De minek zsírkrétázol vele, de komolyan? Aztán aggódsz a semmin. Azon nem aggódsz, hogy nem tud mozartot játszani a zongorán? Nem akarlak bántani, véletlenül sem, de nem kell rajzolnia, színezni, sőt több kárt teszel vele. Látatlanban nyilván nem lehet kijelenteni, de inkább idegrendszeri éretlenségről van szó és egy picit túlpörgő, aggódó anyukáról. Ismét nem bántani akarlak. Keress fel kifejezetten autizmussal foglalkozó szakembert, gyógypedagógust. Ha nem is autista, ami szerintem így van is tud mutatni olyan fejlesztő gyakorlatokat amikkel tud fejlődni, kert a zsírkrétázás tuti nem az. És meg is nyugodsz, ha pedig gond van tudtok időben reagálni. Én ezt tenném.
2022. júl. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!