Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen negatívumai vannak, ha...

Milyen negatívumai vannak, ha egy 13 éves kislánynál nagyon erős vérzést okoz egy oltás? Milyen károk vannak belőle?

Figyelt kérdés

Elméleti a kérdés, bár jó eséllyel valós történeten alapul. Nemrég olvastam egy tán tavalyi kérdésnél, hogy valaki beoltatta a COVID-ra a 13 éves kislányát, és állítólag "cikluszavara" lett utána akkép, hogy ömlött belőle a vér, tehát nem az átlag menstruáció szintű vérzése volt, hanem sokkal erősebb. Valahogy így volt leírva.

Persze ugyanakkor meg lehet védeni azzal, hogy egy ilyen korú lánynak még eleve nincs beállva a menzesze, tehát jöhet meg összevissza.


A kérdés:

Mit gondoltok, mennyire lehet gond a nagyon erős, ömlő vérzés egy ekkora gyereknél? Milyen hátrányai vannak? Valóban jogos lehetett a panasz annál a kérdésnál, vagy csak el volt túlozva? Miért számít gondnak az állítólagos cikluszavar egy - kora miatt - még nem feltétlenül pontos ciklusú lánynál?



2023. febr. 14. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

12 éves korom óta ilyen a vérzésem. 8 napos. 40 éves vagyok, szültem is már,mégis ilyen maradt.


Munkatársam 23 éves fiatal lány. 3 Pfizert kapott, azóta minden menzeszkor belázasodik.

A nőgyógyász széttette a kezét,nem tud mit tenni. Az oltást nem tudja kivenni...


Én nem kaptam oltást, viszont voltam covidos. Konkrétan azt hittük a férjemmel, hogy épp vetélek. 13 napig ömlött belőlem a vér covid alatt,utána 6 hónapig voltam vashiányos vérszegény. Majdnem mentő lett belőle! Ültem a wc-n, és mint amikor kinyitják a csapot. Kb. Nagyon durva volt.

2023. febr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Szóval tapasztalatom alapján biztos igazat írt,aki ezt írta.


Bebizonyították,hogy mind a covid,mind az oltás hat a menzeszre.

2023. febr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Negatívum a vashiányos vérszegénység lehet. De azt lehet kezelni.


Márha nem lesz olyan maradandó kára,mint a munkatársamnak.

....

2023. febr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Én baromira oltasellenes vagyok, ezért megkövezhettek.

Felnőtt nőknél az oltás hatalmas zavadokat okozott. (Benn vagyok egy csoportban, több száz ilyen esetről olvastam).


De hogy egy 13 évesnél valoban az oltás állhat-e a háttérben, nem tudom.

Nekem 12évesen jött meg elsőre. Hellyel közzel pontos is volt. Viszont pont úgy egy év után jött az, hogy baromi durván véreztem és iszonyú görcseim lettek. Onnantól így ment 18éves koromig, míg el nem kezdtem fogamzasgátlót szedni.

Minden hónaoban ájultam, a suliba mentőt hívtak hozzám, a maxi betét meg a 2 órát már nem bírta ki, rengetegszer átáztam.

Akkor a covid még a világon sem volt kb, 30éves vagyok.



Rá lehet fogni, de nem 100%hogy az van a háttérben.

2023. febr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem kezdetektől ilyen!
2023. febr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

4es oltásellenesként miért vagy benne oltásos csoportokban, Ha meg oltásellenesekben vagy benne nem érzed paradoxonnak hogy elhidd más oltás ellenesek rémtörténeteit?


Engem a covid fertőzés miatt pakoltak ki.

2023. febr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A covid még a nem valódi ciklusomat is megkavarta. (Fog.gátló)


Sok sztorit hallottam, főleg idősebb nőktől akik már nem menstruáltak évek óta és az oltás után újra kezdődött.


Kitudja milyen károkat okozott még, akár a covid, akár az oltás. Bizonyítani sajnos nem lehet.

2023. febr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

6! Azért,mert az egyik ismerősöm bevett, én meg nem léptem ki. Kb pont ennyi a történet. Oltás mellékhatásai a csoport egyébként, tanulságos...


Te így jártál, én meg röhögve kihordtam lábon. Az oltottak meg úgy jártak. Mindenkinek megvan az élettörténete.

2023. febr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
10en éves koromban nekem is volt ilyen kb 1 éves időszak, a kórházban adnak ilyenkor csillapito injekciót. És vasat kell szedni mert fennáll a vérszegénység esélye.
2023. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is lett zavar a Pfizer után, fél évig nem jött meg. Harmadaik oltásnak ezért Astrát kértem, attól semmi bajom nem lett. (Maradandó kárt nem okozott szerencsére a fél éves kimaradás, mert azóta szültem is már.)

Amúgy maga a covid is okoz sok esetben zavart a menstruációban, így szerintem annyira nem meglepő, hogy az oltás is.

2023. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!