Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha a gyereknek kell antibiotik...

Ha a gyereknek kell antibiotikum, akkor lehet, hogy nekem is?

Figyelt kérdés
A fiamnak tegnap irt fel a dokija antibiotikumot, mert csutortok ota rengeteg sarga orrvaladekot fujt ki, illetve pentek ota laza vagy hoemelkedese volt folyamat. En szombat ota fujom az orrom, hol jobb, hol rosszabb, viszont nekem nincs lazam se hoemelkedesem, de osszessegeben nem latom a javulast magamon sem. Nem szeretnek antibiotikumot szedni, foleg nem feleslegesen, de lehetseges, hogy elkaptam tole ezt a bakterialis fertozest es nekem is szuksegem lenne ra? Nem lenne abbol problema, hogy o is szed meg en is szedek, de meg szopizik?

2023. febr. 23. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ömm... Orvos? Ne várd már, hogy majd az online Jolika meg Gabika okosabb lesz az orvosnál? Felhívod, megkérdezed.
2023. febr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megnyugodhatsz fel fogom hivni, csak delutan rendel. Gondoltam addig "erdeklodok" kinek volt mar ilyesmi.....amen
2023. febr. 23. 08:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy nagyon rosszul, én biztos nem rohannék orvoshoz. A te immunrendszered azért jóval erősebb, mint az övé (bár nem tudom, mennyi idős, de ha szopizik, olyan nagy nem lehet). Lehet, hogy neki kell az antibiotikum, neked nem, akkor is, ha ugyanaz a bajotok.
2023. febr. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Megjelentek látom a semmit nem értő beszologatók .


Mivel neked nem volt lázad, nem kell szedned , atb-ot!


Ráadásul neked erősebb az immunrendszered , jobban tudsz ezt-azt csinálni mint egy gyerek. Pl.párológtatni.

Kammilla teás parologtatast csinalj + forro citromos tea+ ha lehet fokhagymas pirítós, este sok voros hagyma. Ezek mind bakterium + virus olők.

A doki se fog adni valszeg atb-t -ha jó orvos , hisz sok jó bakteriumot kiöl és nehéz , idő visszapotolni

2023. febr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nála valószínűleg bakteriális felülfertőződés lett, ezért kell.

Ha te nem vagy rosszul, akkor nálad valószínűleg nem alakul/alakult ki semmi komolyabb ebből a betegségből.

2023. febr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Laz/hoemelkedes nincs, sargaszoldes trutyi van sok, faj a fejem es az egyik fulem is viszket vagy szurkal, ezek 6 napja nem javulnak, szoval igy kezdett gyanus lenni a dolog
2023. febr. 23. 09:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell szedned. Nagy eséllyel egy vírust kaptatok el, ami a fiadnal felülfertőződott bakteriummal, ezért lázas és ezért kell neki antibiotikum. Ha te is lázas leszel, rosszul vagy, stb, akkor hívd fel a dokidat és akkor esetleg ír antibiotikumot, náthás tünetekkel én fel se hívnám, szervezeted legyőz egy kis vírust.
2023. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha úgy érzed, hogy már hosszú ideje beteg vagy, akkor hívd a dokit. Egyáltalán nem biztos hogy ad erre antibiotikumot, az enyém biztosan nem adna. Vírusra nem is hat, úgyhogy nem kell szedni.
2023. febr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ha a gyereknek kell akkor magamnak is kérek ha beteg vagyok.
2023. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen.

Nálunk most kaptak a gyerekek ab-t, én nem. De én kevésbé is viselem rosszul, mint ők.

2023. febr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!