Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Valakinek valami ötlete? 4éve...

Valakinek valami ötlete? 4éves kisfiam sokat beteg,szinte meg se gyógyul. Alig van oviban.

Figyelt kérdés
2023. márc. 6. 15:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A kislányom most kezdte 2 hete az ovit. Persze 3 nap után le is betegedett, de egy hétig “csak” az orra folyt meg picit köhögött. Azt mondták az óvónők, hogy amíg nem lázas, addig menjen oviba. A tél ilyen. Az összes gyereknek lógott a taknya a csoportban, ahogy elnéztem. Mondjuk az én lányom végül be is lázasodott egy napra, egy hetet most itthon volt, majd szerdától megy megint. De orrfolyással mehet minden gyerek, azt mondják az óvónők. Az orrfolyás és a köhögés télen nem betegség. Ezt meg a gyerekorvos nővérem mondja. :D
2023. márc. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
11 Nálatok ezt mondják máshol meg mást. Minden ovis csoportban máshogy van. Sőt, nálunk korábban engedékenyek voltak a takonnyal most meg rendszeresen hazakuldenek.
2023. márc. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Derjaderja ***** válasza:

Az én lányom is 4 éves és az a fő baj, hogy nem tud hatékonyan orrot fújni.

Hajlamos is a nathara.

Ebből a kettőből az következik, hogy 2 nap vizes orrfolyas után jön még 2 nap sűrűbb orrvaladék, aztán 2 olyan hét, amikor napi párszor szívni kell az orrát.

Tipikusan semmi egyéb baja végig. De ha elmarad a szívás vagy az arcüregek felé vagy lefelé megy.


Ez nekem egy picit nehezen kezelhető helyzet, most holnap baby sitterhez megy, mert ő leszívja legalább. Az óviban inkább már arra celozgatnak, hogy ne tartsuk itthon. Közben meg alig lehet érteni olyan orrhangja van, és szakajtóval szívjuk/mossuk ki a sárga taknyot ilyenkor.


Közben komolyabban sose beteg, has/bőr/szem stb dolgot nem kap el, nem kruppos, sosincs rosszul. Nála az orrfújas meg talán az orrmandula műtét fog segíteni

2023. márc. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Amúgy nálunk is ez van. 3 éves és még nem fúj hatékonyan orrot. Csak ilyen kis maszatolást művel és inkább maga bekapcsolja az orrszívót. 🤷🙈 Pedig amúgy ügyes kislány. Na, lényeg a lényeg, ha egész nap náthásan lenne oviban, kb. arcüreggyulladással térne haza...
2023. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Nekem két ovisom van, mindkettövel ugyanez volt tavaly télen is. A kicsi decemberben elküldte az orvos vérvételre, és kiderült hogy vashiányos, nagyon. Azóta mindkettö szedi a vasat, és mostanra talán picit jobb a helyzet. Lehet nálatok is ilyen probléma van
2023. márc. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

Egy hét ovi-suli egy hét otthon...

Egymástól is elkapják, mi is elkapjuk-vissza adjuk, ez megy négy éve...

2023. márc. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 sellolany válasza:
0%
Valószínűleg szeretet és figyelem hiánya van szegény gyereknek, foglalkozni kellene vele.
2023. márc. 12. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
49%
Az immunrendszerben a hasznos bacikat támogatni kell ami a belekben van: a maggal készült kefírt,aszparáguszt,csicsókát, savanyú káposztát, kimicsirőr jut eszembe amikor a csirke nátha söpört végig ázsiában a Koreaiaknál nem volt játvány,mert ott minden étkezésnél elmaradhatatlan a kimchi. Ovisoknál pürézni belecsempészni a kajájába (külön művészet).A bolti probiotikumok dolgoznak, vagy nem szerencse kérdése.
2023. márc. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Igen ez a baj Kimcsivel,alapbvól válogatós fiamat,hogy vegyem rá,hogy egye,de mindenképpen megpróbálom.
2023. márc. 12. 08:09
 20/22 anonim válasza:
Párral egyetértek. Nálunk is ez van, most 3 hét után egy hetet bírtak oviba. Az 5 éves volt pulmonológusnál, allergia nincs, és majdhogy nem azt mondta, mit csodálkozunk, ismerkedik a 200 féle bacival, ilyenkor ez így megy. A kis tesók is elkapják, ők már majd nem maradnak ki annyit! A fölöttem lévőhöz: Béta-glükán. Ezzel szokták felkészíteni az immunrendszert az ovira, de nem lobogtatom nagyon, írtam, nálunk is mennyire bevált. De a doki mondta, próbát megér.
2023. márc. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!