Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 éves autista gyermek stressz...

3 éves autista gyermek stresszcsökkentése?

Figyelt kérdés

Egész nap ugrál szinte és olyan erősen összeharap, hogy nyikorog a foga, sokszor még az állát is belenyomja valamibe, hogy még erősebben ropogjon a foga.

Mi segíthet?


2023. aug. 3. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Szilikon fogvédő van fogcsikorgatásra. Stresszcsökkentés jó kérdés ilyen kis korban. A lányom 3 éves korában még véresre marta magát naponta. Szintén autista.


Beszél már? Lehet vele kommunikálni?

2023. aug. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Halolajat próbáljátok ki és tejmentes étkezés!
2023. aug. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. Beszél már, de nem mindig beszélget. Kérni már kér enni, inni, kakaót, kérést teljesít. Szavakkal kommunikál, echolál, egyszerű mondatot mond.

Fogvédőt szerintem megenné. Szétrágja a gumis cuccokat.

Mikor lett nyugisabb a te gyermeked? Mikor fejlődött legnagyobbat?


2.Tejmentes étkezésre doki azt mondta humbuk, feleslegesen fogom a gyereket kínozni. Halolajat szed Minami szirupot, b-komplex cseppet, d vitamint, cinket, vegán multivitamin cseppet, neurax biotic spektrum-ot.

2023. aug. 7. 09:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok. Még nem értük azt el,hogy nyugis legyen...vannak jó napjai, órái, és van,amikor csak csíp és rúg. 7 éves lány. Csupa kék vagyok állandóan.

Ő Asperger szindrómás.

2023. aug. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na ezt mondjuk nem értem. Ha ilyen állapotban van, akkor hogyhogy aspergeres? Mitől más, mint az autizmus? Én úgy tudtam, hogy a kettő ugyanaz, csak az aspergeres nem olyan súlyos. Vagy ez hogy van pontosan? Ő beszél rendesen? Járhat integrált iskolába? Aspergernél ez hogy van?
2023. aug. 7. 09:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Beszél rendesen,normál iskolába megy. Annak idején a vizsgálatkor a Szakszolgálatnál azért kapott Asperger diagnózist, mert 120 felett volt az IQ-ja. 3 évesen még nem beszélt, 6 éves korára írt-olvasott.

Megkérdezte a vizsgáló gyógypedagógus, hogy elfogadjuk-e ezt a diagnózist. Mondtuk,hogy igen. Amúgy meg teljesen mindegy a diagnózis. Így is,úgy is autista.

Ez 5 éves korában volt. Ma már pervazív zavart írtak csak. De szerintem, őszintén,magasan funkcionáló autista.

2023. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ!
2023. aug. 7. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!