Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tényleg ennél több kellene?

Tényleg ennél több kellene?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves fiunk.

Középsős.


A tavalyi évben talan 2havonta 1x volt beteg, most szeptemveri ovikezdés óta először


1 éve mindig ugyan az a "forgatókönyv".

Köhögés, orrfolyás, 2-3 nap láz.

Minden alkalommal a doki megnézi a torkát, tüdejét. Nem lat, nem hall semmit. Köptető, lázcsillapítás. Ennyi.



Eleinte még nem volt ezzel baj. Viszont a férjem az elmúlt 3-4 alkalommal velem veszekszik, mert milyen orvos ez, nem ad gyógyszert,nem csinál semmit....


Most is, szerda este lázas volt a fiunk. Kb 1 hete köhög. Most éjjel is felment neki 40fokra majdnem. Köhög, ennyi, semmi más tünet.


Most voltunk az orvosnál. Erezett a torka, tüdeje tiszta. Csillapítsuk a lázát, köptető a köhögésre. Ennyi. Hétfőn vigyem vissza.


Felhívtam férjem,mit mondott a doki, megint nekem őrjöng, mert miért nem adott a doki antibiotikumot, ez nem gyógyítás, kár volt bevinnem.


Tényleg erre kellene adni?


Nem a körzeti orvosunk, nekem volt a gyerekorvosom, úgy kértem át a gyerekeket hozzá, mert megbízom benne.

Sógorék a helyi fizetős háziorvoshoz hordják a gyerekeket. Ott a szúnyogcsípésre is antibiozikumot kapnak. (4-6 évesek, 2hetente betegek). Szerintem ez is az egyik oka férjem kiakadásának. Csak megjegyzesben írtam ide.


2023. szept. 22. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Nem kellene adnia. Vírus van, kész. Arra hiába ad antibiotikumot, csak szétcseszi a gyerek gyomrát. A tüneteket kell csillapítani, aztán majd elmúlnak.

Apuka meg edukálódjon kicsit mielőtt ordítozik és gyógyszerrel tömné a gyereket, eléggé primitív a stílusa. Másrészt én biztos nem viselném el, hogy a férjem őrjöngjön nekem.

2023. szept. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bogica0616 ***** válasza:
34%
Minden gyereknek más az immunrendszere. 4 éves koráig a lányom csak 2* volt beteg, abból 1* kapott antibiotikumot. 4 éves kora után folyamatosan havonta 1* beteg, ami változó, hogy milyen, de a vége mindig antibiotikum. Ha elhúzódó betegség vagy hall valamit a tüdején akkor érdemes kapni. Amit te felsoroltál arra tényleg csak köptetö és lázcsillapító kell. De érdemes elvinned egy fül- orr gégészhez aki megerősíti ezt, hogy a férjed megnyugodjon.
2023. szept. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem , pont hogy nem.

Nezzen utana a ferjed az antibiotikum rezisztencianak. Hogy par evtized (vagy kevesebb )mulva nem lesz antibiotikum ami hat, ugyanutt leszunk mint mikor nem volt. Ezert jon meg az orvosok esze egyre jobban, hogy NEM adnak antibiotikumot, csak ha nagyon kell.


8 evesem meg soha nem kapott.

2023. szept. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem is kell adni. Vigye a férjed fül-orr gégére legközelebb a gyereket. Ha jó szakemberek, ott is csak tenyésztés után írnak ki bármit is.

Két gyerekem van. Kisebb 4,5, ő eddig egyetlen egy alkalommal kapott antibiotikumot (3 hetesen vesemedencegyulladással volt kórházban, ott kapott vénásan tenyésztés után), pedig ő is elég sokat beteg oviidőszakban. De ha vírus, vírus. Arra nem jó az antibiotikum.

Nagyobb 8. Élete első 2 évében VUR miatt sokszor volt HUTI-ja, arra kapott antibiotikumot (mindig tenyésztés után). 6 éve semmit.

2023. szept. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Ha normális időn belül meggyógyult a fiatok, akkor miért kellett volna a férjed szerint antibiotikummal teletömnie az orvosnak? Hogy élvezhesse a gyerek a mellékhatásait? Vagy hogy legyen egy újabb esélye a baciknak antibiotikum-rezisztenciát kialakítania? A szokványos taknyos-köhögős nyavalyákat egy jó immunrendszer általában legyőzi, támogatni kell, de ilyenre minek a nehéztüzérség. Különösen, mert ezek többnyire vírusok, arra meg nem is jó az antibiotikum. A bakteriális felülfertőződés miatt szoktak néha adni, de az már nem a sima eset. Na meg akkor, ha az orvosnak tele a zsákja az antibigyóért hisztiző szülőnek és felírja, hogy hallgasson már, a "tájékozott" szülő meg megerősítve érzi magát, hogy lám csak, mégis kellett az a bogyó, ő megmondta. Ennél már csak az a jobb, amikor javul a gyerek állapota, erre félbehagyják a kúrát. Csak hogy hamarabb kialakuljon az ab. rezisztencia.

A mi gyermekorvosunk szökőévente egyszer írt fel nekünk antibiotikumot. Édesanyám hálás is volt érte és tudta, hogy ilyeneket csak jó okkal ír fel. Egyébként lázcsillapítás-ágynyugalom-bő folyadékbevitel. Esetleg köptető és barátai. A többit az immunrendszer intézi.

Állatorvostól hallottam olyat, hogy arra jó a homeopátia, hogy ha bemegy a gazdi és valami bogyót akar indokolatlanul felíratni az állatnak, akkor ezt kockázat nélkül adhatja és a gazdi is boldog, hogy kezelték Fifikét.

2023. szept. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!