Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Most akkor tenyleg tejfeherje...

Most akkor tenyleg tejfeherje erzekeny?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Voltunk dokinal es hasrautes szeruen azt mondta hogy a 3 honapos lanyom tejfeherje erzekeny. Sokat bukott meg szopizas utan 1-2 oraval is. Leallitottak a szoptatasrol es mar 1,5 honapja tapszert adok neki(pepti). Ugyanugy bukik de nem minden nap. Meg van tejem ha ezt annak lehet nevezni,kb 20 ml 3 naponta. Most kiprobaltam hogy lefejtem ezt a keveset es odaadtam neki. Most mar eltelt 4 ora es tapszert is kapott de bukik sokat megint. Most ez jelzi nala az erzekenyseget?
2014. nov. 5. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Bukások miatt leállítottak a szoptatásról? Hű.

Fiam is rengeteget bukott, aztán kiütéses lett, ekkor lett gyanús, mondták, hogy 2-3 hétre hagyjam el az összes tejterméket az étrendemből, lássuk meg, elmúlik-e. Elmúlt a kiütés. Utána visszavezettem óvatosan a tejtermékeket, kis mennyiségben nem okoztak gondot. A tej, tejföl, tejszín három napon belül véres székletet eredményezett (mármint amit én ettem). Így ezeket továbbra is kiiktattam. Így tünetmentes volt. Pár hónappal a "normális" után be tudtam vezetni az ő étrendjébe is a tejtermékeket. Most kezdett tejitalokat inni, meg sok joghurtot eszik, elég lágy lett a széklete az utóbbi időben, lehet, hogy a tej miatt, egyelőre várok, hátha csak oltás vagy fogzás okozza.

Én úgy tudom, nem az anyatej fehérjetartalma allergizál (ill. az csak extrém ritka esetben), hanem az anya által elfogyasztott tehén/kecsketej fehérjeállománya, ami szintén bekerül a tejbe. Diétát próbáltatok? Hátha csak ennyi.

Refluxra vizsgálták?

2014. nov. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jesszusom, de nagy kókler a dokid! Azért hagytad abba a szopit, mert azt hittétek, hogy az anyatej allergizál? Én 11 hónapig szoptattam úgy a fiamat, hogy 4 hós korában diagnosztizálták a tejfehérje-érzékenységét, és nekem kellett tejmentes diétát tartanom, Ő pedig nem ehetett tejtermékeket, nem ihatott tejet. Te nem olvastál utána, mielőtt szentírásnak vetted a doki szavait? Én biztosan harcoltam volna a szopiért, ahogy tettem is, pedig nem volt könnyű, mert szinte mindenben van valamiféle tejszármazék.
2014. nov. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Semmilyen vizsgalatot nem csinaltak neki amibol megallapitanak, meg a madaraszban is letiltottak rola. En nem hagytam es szoptattam de lattam hogy nagyon sok visszajott neki a tapszer pedig nem es azt gondoltam megis csak igazuk van. Utolag belatom hogy tovabb kellett volna szoptatnom. Van minimalis tejem de nem fogadja el a cicit egyaltalan. En kertem hogy segitsenek es csinaljanak valamilyen vizsgalatot amibol kiderul de azt mondtak a korhazban hogy nincs semmilyen vizsgalat amivel meg lehetne allapitani.
2014. nov. 6. 15:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Erre nincs vizsgálat. Nekünk sem csináltak semmit, csak előírták a tejmentes étrendet, amitől javulást vártak Mivel elmúlt a fiam véres széklete, beigazolódott. Ezért 18 hós koráig tartani kellett a tejmentes étrendet. Mostanra kinőtte hál'isten. Most 19 hós.

2. Voltam.

2014. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy egyéves kor után tudják vizsgálni, előtte nem, úgyhogy ha visszajönne a probléma, akkor tovább küld. Sajnos pár héten belül lehet, hogy aktuális lesz, de most legalább véres széklete nincs, csak enyhe hasmenés.

Megdöbbent, hogy a tejmentes étrend fel sem vetődött, egyből a tápszert nyomták. Sajnálom.

2014. nov. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hát pedig létezik vizsgálat rá vérböl nézték a fiaimnak az elenanyag szintet ,merthogy nem bírták a tejtermékeket bébinek ,és a dokinénink elküldött a gasztrora ,és ott nézték meg ,és csak utána mondták hogy tehéntejfehérje allergia ,nem hasra ütésre.és ez 8-9 éve volt .
2014. nov. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

keress meg egy szoptatási tanácsadót a la leche liga oldaláról, még nem késő visszatérni a kizárólagos szoptatáshoz.

a bukás lehet reflux miatt is, vagy csak mohó, vagy csak ilyen.

a lefejt mennyiség nem egyezik meg a kiszopizható mennyiséggel, biztosan van tejed, tedd mellre a kicsit, 3 napig fel se kelljetek az ágyból, le se vedd magadról, had hozza vissza a termelést a szükséges szintre!


tápszert ne adj neki, ráér még kemikáliákat enni ez a kis emberke :)

2014. nov. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!