Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Jellemzően mennyi idős kortól...

Jellemzően mennyi idős kortól írnak tablettát az ilyen kevergetős valamik helyett?

Figyelt kérdés
Épp hat éves a kis beteg és borzasztóan szenved ezektől por gyógyszerektől, amiket ki kell keverni, szabályosan öklendezik minden alkalommal az ízük miatt. Eddig nem kellett neki gyógyszer, most rövid időn belül másodjára és rémes. Mikor szoktak normálisat felírni nem ezeket a rémségeket? D vitamint szedett, tavaly már össze se törtem, szépen be tudja venni, nem hiszem hogy gondja lenne ha nem is löttyöket kellene szedni, csoda hogy nem hányja ki. Megnyaltam, tényleg szar.
2023. okt. 12. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Ennyi idős gyereknek már simán lehet tabletta formátumban gyógyszert szedni, amennyiben rendesen, fegyelmezetten be tudja venni, le tudja nyelni. Egy próbát megér, de jelezd a háziorvosnak, magától nem fog eszébe jutni.

Az én kisebbik fiam is ilyen, rühelli az édes, szirupos cuccokat is, nemhogy a keserű kotyvalékokat, de mondom, ő egy szirupos lázcsillapítót se bírt soha lenyelni. Tablettát bevesz minden gond nélkül egészen kicsi kora óta, mióta megérti, hogy le kell nyelni pikk-pakk és persze olyan formátum, hogy nem túl nagy, vagy kapszula, mióta nagyobb, már semmi sem okoz gondot.

Nem egyformák a gyerekek, van aki meg ettől irtózik és amíg lehet szedi a folyékony formátumúakat.

Öklendezik, visszajön, akkor ideje tablettára váltani, aztán ha gond van, lehet tovább gondolkodni. Egyedül a cataflam cseppekkel nem volt baja, meg a flamborinnal, mivel azokból kevés kellett, de sokkal szívesebben szedi azokat is szilárd formában, mióta képes rá.

2023. okt. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak kor, hanem súlyfüggő is a dozirozás miatt.

30-40 kilótól felfelé alkalmasak a tabletta kiszerelésű termékek.

2023. okt. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szólsz az orvosnak, hogy inkább tablettásat kértek, és ha van megfelelõ, akkor olyat írnak.
2023. okt. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván a testsúlytól függ a dózerolás, viszont számtalan tablettából, köztük sok antibiotikumból is elérhető alacsonyabb mg-os változat, ami kisebb testsúlynak is megfelel egészben hagyva is. Vegyük például a Zinnat-ot, amiből a 125 mg-os változat elérhető tabletta és szuszpenzió/bekeverős por formátumban is és testsúly-kilogrammonként 10-15 mg az általános. Simán ott van súlyban egy 6 éves vékony gyerek is, hogy szedheti tablettában és ez csak egy példa volt, rengeteg antibiotikumból van hasonlóan alacsonyabb milligrammos kiszerelés.
2023. okt. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Amikor kéritek igazából. A fiam már 6 éves kora előtt tablettásat szedett. Ő kérte, mert úgy volt vele mint a te gyereked, nagyon nem bírja a szirupos antibiotikumokat, nem egyszer hányta vissza, mert annyira rossznak érezte az utóízét. Ráadásul ahogy egyre nagyobb a gyerek, úgy kell egyre többet bevennie a szirupokból, mert egy 25 kilós gyereknek azért már 2-3 mili semmi. Nurofenből is már másfél fecskendőnyi kéne neki, és azt is utálja, úgyhogy lázcsillapítót is tablettásat kap már. Azokat gond nélkül beveszi. De én meg pl borzasztó sokat szenvedtem vele gyerekkoromban, anyukám a mai napig emlegeti, hogy már nem tudott mit kitalálni, hogy valahogy bevetesse velem a tablettákat. Nem vagyunk egyformák.
2023. okt. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%
Amikor kéred. Nem fog erősködni, hogy de igenis kötelező a szirup, ha a gyereked tényleg be tudja venni a tablettát.
2023. okt. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, legközelebb már szólok, hogy nem-e lehetne inkább tablettát, meg se kérdezte, hogy esetleg be tudja-e venni, úgy voltam vele, hogy akkor biztos ilyenkor még nincs vagy nem tudom.

És igen, ahogy írta valaki a legrosszabb még pluszban az, hogy az adagoló kanalkába bele sem fér egy adag, kétszerre kell neki bevenni. Volt olyan is, hogy visszajött azonnal, szegény próbálta csukni a száját, de egyrészét csak nem sikerült bent tartani, aztán meg döntsem el, hogy vajon mennyi ment le belőle…

2023. okt. 13. 02:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!