Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Büdös kakival és pukikkal...

Büdös kakival és pukikkal orvoshoz vinnétek egy 3 évest?

Figyelt kérdés

Csak ennyi a tünete, hogy büdöseket pukizik és pálinkaszagú a kakija. Állaga, színe, minden rendben van, a gyerek hasa nem fáj, jó a közérzete, étvágya is van, abszolút semmi baja. Csak ha kakil, akkor ki kell nyitni ajtót-ablakot, mert iszonyú büdös, és változó sűrűségben, de viszonylag gyakran pukizik is valami förtelmes szagút. Se az apja, se én nem produkálunk hasonlót, ezért gondolok valami betegségre vagy érzékenységre vagy valamire.

Zömében növényevő, az életkori válogatósság nála a húsfélékre és tejtermékekre vonatkozik, néha megeszik egy kis virslit meg esetleg pár falat fasírtot, de inkább gyümölcsöket/zöldségeket eszik valamilyen szénhidráttal (tésztafélék, péksütik, ilyesmi). Erre is gondoltam, hogy mivel inkább vegetáriánus, mint más, ezért ez lehet az oka?

Viszonylag újkeletű ez a dolog, de jelen van már pár hete, csak most az őszi szünetben tűnt fel, hogy mennyire állandó, ugye az oviban nem szagolom a pukijait (mondjuk onnan még megjegyzést nem kaptunk, de hát az óvónők se feltétlenül szagolgatják minden gyerek ülepét).

Ezzel ti vinnétek orvoshoz? Ha igen, milyenhez?


2023. nov. 4. 07:26
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Nem.

Most komolyan az a baj, hogy büdös a kaki?!

Milyen szaga legyen, rózsa illat?!

Ő így emészt.


Nem kell ott is problémát generálni, ahol nincs.

2023. nov. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Valószínü a sok gyümi,zöldség "erjed"a beleiben. Én ezért nem vinném orvoshoz. Mivel tejterméket nem nagyon eszik ezért én a tejallergiát kizárnám(nyilván erre gondolsz)
2023. nov. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem a tejallergiára gondoltam, hanem fruktózérzékenységre vagy úgy en block valami konkrét kajaallergiára, mittudomén, citrusfélére (mert mostanában sok mandarint eszik) vagy hasonlóra. De köszönöm, én is úgy gondolom, hogy emiatt csak képen röhögne az orvos, kicsit megnyugtat, hogy másnak sem tűnik olyan rettenetesen problémásnak a dolog :)
2023. nov. 4. 13:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs nagy baja.


Esetleg azt meg lehet próbálni, hogy több napig nem adsz neki pl citrusféléket, hogy akkor is ugyanígy pukizik-e, vagy tényleg a citrusfélékre reagál így.

2023. nov. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!