Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 éves gyerek székelési...

3 éves gyerek székelési problémák, hasi fájdalom, étvágytalanság, gyerek elmondása szerint jobb oldalon "fáj a csontja" és a csípőjét mutatja fájdalomra, lehet ez esetleg vakbél?

Figyelt kérdés

Sziasztok kedves Szülők!


Kérdésem az lenne, hogy tapasztalt-e valaki a kérdésben leírt problémákról és lett-e belőle végül vakbélgyulladàs?


A történethez hozzátartozik, hogy kerek egy éve székletvisszatartási problémákkal fordultunk orvoshoz, ugyanis miután az egyébként minden nap jókat kaksizó két éves kistesója megszületett, egy hónap elteltével kórházat, orvost megjárva, valószínű a hirtelen beállt változás miatt az életében, visszatartotta a kakát. (Ezen is elképedve állunk, régen 10 gyerek nőtt fel együtt, hogy lehet pszichésen megviselt egy 2 éves, nekem olyan hihetetlen!) Kisfiú, igazán közösségbe nem tudtunk járni (300 fős településen élünk, gyerek sincs), nem volt gyerekhez szokva, pszichésen így reagált a kistesóhoz és hogy anya másra is figyel, nem csak rá. Akkor heteket leküzdve, márciusra rendeződtek a dolgok, nyáron már semmi probléma nem volt a kakával. Aztán a nyár egy kemény tej/kakaó függőségbe torkollott, minden nap majdnem 2 liter tejet/kakaót ivott, azt hittük sose lesz vége, de mindenki azzal jött, hogy "igya csak, ti is így nőttetek fel".... Igen, csak mi friss tejen, nem boltin... Aztán jött ősszel az ovi. Kb. 1 hónap múlva a kakaó mintha sose itta volna, úgy tűnt el... Mondanom sem kell, poklok pokla reggelente, szívfájdalom, sok sírás, itthon az egész nap kint játszó gyerek egyszercsak bezárva lett. Egyik héten ovi, másik héten pedig betegség, taknyosság, köhögés, hasfájás, már törzsvendégek vagyunk az orvosnál. Aztán a kaka is egyszeriben megint mumus lett, ráadásul vér is megjelent a székleten, amit a tejre vezettek vissza, meg arra, hogy mivel napokig tartogatja, lehet bereped a kis lyuk, és vérzik, ez pedig újra visszatartja a kakalástól, mert fél. Erre már volt a jól bevált macrogol, mini klizma, de ugye ezt állandóan nem csinálhatja vele az ember. Az óvodában pedig kezdte jól érezni magát, délután azért már nagyon várt, de péntekig még sose jutottunk el, hogy egy hetet végigjárjunk. Persze ez a legkevesebb, rossz is nélküle itthon. De egy hete hasfájással maradtunk itthon, majd rá két napra hasmenés volt, így hétfőn már orvosnál voltunk. Megvizsgálta alaposan, hasát megnyomkodta, hallgatózott, minden oké, meg mondta is, hogy vakbél gyulladásra utaló jel nincs. Valószínű belgyulladasa van a gyereknek. Hányás hasmenés járvány is van. Igen ám, de hasmenés egyszer volt, hányás pedig mindig csak estére szinte ugyanabban az időpontban, este 8-kor és 10-ejfel között. Háziorvosunk szerint a mikrobiom felborult, probiotikum es vitamin kell. Teszem hozzá, étvágytalan, de ràfogtam a gyümölcslevekre, mert teát abszolút nem fogad el, mert e hét szerdán ő is, én is betegek lettünk, köhögés taknyosság ezerrel, az egy évesnek kutyabaja hála Istennek. Aztán jött másnap a kakálás, ami már egyben maradt de kicsit sárgás volt. Majd rá két napra újra egyben maradt, jo adag volt, de sárgább színű a kaka. Ma voltunk orvoshoz újra, szerinte normális, 10 napos probiotikus kúrát írt elő. Hogy sárga multivitaminosat ivott, valószínű színezte a székletet, valami kis bélgyulladása van. De aztán itt van végül az, hogy mondja a kisfiú, hogy fáj a csontja, jobb oldalon. Teszem hozzá állandóan ugrál, szalad, esik puffan... Aztán május óta 7 centit nőtt, erre is rákérdeztem doktornőtől, növekedési fájdalom miatt van ez (de mi van ha nem???) De a napokban a jobb csípőjét mutatja és sírdogál, hogy fáj, majd elfelejti, játszik, megint eszébe jut és így tovább. És bennem most tudatosult, hogy mi van, ha mégis vakbélgyulladàs... Én átéltem, 4 évesen kivették már, semmire nem emlékszem, anyukám szerint irtóra fájt a hasam, majd másnap reggel már arra mentek a kórházba, hogy éjszaka meg is operáltak. És most ezen kattogok, mi van ha jelez a hasfájás, sárga kaka, ez a szerinte "csontfájdalom" mind-mind vakbélgyulladàs? Hétfőn mindenképpen intézünk uh-t, vérvételt, bár ettől is rettegek, mi van ha valami komoly baja van... Ettől retteg más anyuka is?


Anyukám mindig el van képedve, hogy neki sose jutott eszébe, hogy ez, vagy az a bajunk, vagy bajunk történik, nem is érti, miért reagálok túl mindent. De addig is itt egy hétvége, és az idegességtől aludni se tudok, mert minden percben csak figyelem, hallgatom.


Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalataitokat!



#fájdalom #vakbél-gyulladás #3evesgyerek #sargaszinuszeklet
2023. nov. 18. 01:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a válaszokat, és hogy érdeklődtök!


Elvittük képzeljétek sürgősségire, és elmondtam mindent, sőt közben olvastam, hogy talán az elhúzódó felső légúti tünetei okoznak valamiféle csípő gyulladást, aztán kerek szemekkel néztek rám, hogy én ezt honnan szedem. Azért is mertem mondani, mert pofátlankodtam rákérdezni a háziorvos asszisztensétől, ezt olvastam, lehet-e ilyen? Mondta hogy volt ilyen gyerekük, sőt beszéltem a védőnővel, aki egy 5 éves kisfiút is elmesélt, hogy lábra se tudott állni, aztán kiderült, hogy csípő ízületi gyulladása van az elhúzódó felső légúti betegség miatt. Az orvos ekkor mondta, hogy lehetséges ilyen is, igen, kértem, hogy esetleg röntgent csinálnak-e, de mivel nem életveszélyes állapotban van a gyerek, nemet mondtak, aztán a vérvételt kértem, és arra is ezt mondták. Ehelyett menjek el holnap vissza a háziorvoshoz, kérjek beutalót ortopédiára, illetve, hogy mivel nem szedett antibiotikumot, írtak fel neki augmentint. Szóval semmire nem jártam, könyörögve sem. Holnap megyek kérek mindenre beutalót, de ugyanakkor az ortopédiára a beutaló mellé még előjegyzés is kell, amit gondolhattok, nem 1-2 nap lesz. A vérvételre kérünk szerintem beutalót, az ortopédiát először is megnézem mikorra tudnak időpontot adni, és ha sokára, viszem magánrendelésre. Ultrahangra úgyszintén.

Nagyon elszomorító a helyzet, százezreket fizetek tb-t, csak tudnám mire. Borzasztóan érzem magam lelkileg, aggódom, rettegek ettől a vérvételtől, legalább abban bíztam, hogy sikerül levenni a sürgőn, mert nem is tudom ki fogja lefogni szegénykémet.


Férjem is beteg lett, tegnap, kidőlt mindenki, és itt van még az egy éves kicsi.


Úgy érzem szétszakadok belülről, annyira félek, milyen eredmény lesz...

2023. nov. 20. 01:51
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"nem is tudom ki fogja lefogni szegénykémet"

Túlizgulod. Ezen a részleten pl. miért kell problémázni? Nyilván vettek már vért más kisgyerektől is, tudják, hogyan kell megnyugtatni őt, meg egyáltalán...

2023. nov. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igen, persze hogy tudom, van egy öcsém, akivel annak idején tudom hogy vették le a vért. Egyszerűen csak fáj az anyai szív, hogy traumatizálom a gyereket, mert bár nagyobb lenne, és az ember el tudná neki magyarázni ezeket a vizsgálatokat. Nem emiatt nem ment vérvételre eddig, egyszerűen még erre nem volt szükségünk. De jelentkezzen az a szülő, aki nem sajnálta még vagy nem izgult egy ekkora kisgyereknél, hogy ez az egész folyamatot hogyan éli meg. Persze az ő érdeke minden, de attól nem állok úgy oda, hogy kit érdekel hogy csináljátok.
2023. nov. 20. 09:49
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekemnek 4 évesen vették ki a manduláját, így kellett vérvétel. Látta rajtam, hogy semmi extra, vele jár, elmondtam, mire számítson, a laboros is mindent mondott, simán hagyta. Eszembe sem jutott, hogy esetleg valakinek majd le kell fognia.
2023. nov. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
69%
Itt nem az a lenyeg hogy vervetelt kell vegyenek es kifogja le stb stb! Itt az a lenyeg csinaljanak mar Egy hasi uh.ot!!!!! Mert ezek az orvosok Nagyon felre mennek 🙄🙄🙄🙄 ortopedia meg stb….. 🤨
2023. nov. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Jól viselte a vérvételt, nem volt baj, csípőröntgent kérték meg még, mivel az fáj neki jobb oldalon elsődlegesen, félt, visított, de harmadjára sikerült. Majd délelőtt 10 körül lesz eredmény. Ortopédiára több hét az időpont, még a magánrendelésre nem kértem időpontot, megvárom az rtg eredményt. Hasi uh-ra is külön előjegyzés kell, de hasfájásra nem panaszkodik, csak amikor kaka neki. Kakagonddal tavaly ilyenkor küzdöttünk először 3 hónapig miután a kistestvér megszületett, de ez direkt visszatartás volt, az rendeződött, majd az ovi kezdéssel újra előjött. Ez után már akkor utánajártunk, pszichésen reagál így az őt érő újdonságokra. Igazából még februárban tölti a 3 évet, ilyenkor megértésben, felfogásban hetek is rengeteget számítanak. De hányás hasmenés járvány is van felénk, elsők között volt, hogy ő is beteg lett, de a napi egy hányás mégsem annyira kimondottan vírusra utalt. Hányás már lassan egy hete nincs, étvágya sokkal jobb lett az utóbbi pár napban, csak felső légúti megbetegedése is lett közben. Itt most a jobb oldali csípőfájdalom, ami igazán félelmet keltett, mert attól tartottam vakbél gyulladás lesz. Persze nem elhanyagolható, hogy ez a csípőfájdalom sem normális, ma már hátha többet tudunk. Hasi uh-ra is mindenképpen megyünk, már benne vagyunk mindenben nyakig, akkor legyen minden vizsgálat meg.
2023. nov. 21. 06:55
 17/20 anonim ***** válasza:

"félt, visított"

Próbáld előbb saját magadat megnyugtatni, de tényleg, mert valamennyire persze, hogy félhet olyan dolgoktól, amik ismeretlenek is, meg előre lehet tudni, hogy fájni is fognak valamennyire, de ha azt érzi, hogy te is félsz, akkor megtöbbszöröződik a félelme, ha viszont téged nyugodtnak lát, akkor csak fele annyira fog félni.

2023. nov. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam csinálni és ment is, a vérvétel teljesen simán ment, először még az ápolónő mondta, hogy 3 év alatti, gyerekosztályra kell menni, de először rápróbál, hogy viseli a gyerek, és milyen a vénája. Aztán teljesen elképedtem, mennyire ügyes, bátor volt, szépen le tudták venni a vért. A röntgen meg se fordult a fejemben, hogy attól félhet, mert az már csak egy gyors "fényképezés" lesz, de ott volt a nagy sikítás, ordítás, hát másképpen ezt nem is tudom megfogalmazni... Ott egy percig se voltam feszült, hogy bármi gond lenne míg bemegyünk. Valószínű a várakozás, a sok ember, ráadásul a néni aki csinálta, ő is unszimpatikus lehetett neki, és már haza akart menni. A vérvétel volt számomra a mumus, de felkészítettük ahogy tudtuk, és nem is volt gond. Sajnos öcsém ő mai napig 21 évesen két csepp vér láttán elájul, és gyerekként tőle nagyon nehezen tudtak vért venni, és én is így voltam gyerekként, csak nálam ez változott idővel. Szóval ez volt bennem, általánosítottam, hogy ennyi idős kisgyerek, ha tűt lát, vagy érzi a szúrást, biztosan rosszul viseli.
2023. nov. 21. 08:36
 19/20 anonim ***** válasza:

"öcsém ő mai napig 21 évesen két csepp vér láttán elájul, és gyerekként tőle nagyon nehezen tudtak vért venni, és én is így voltam gyerekként"

Na ilyesmiket például meg se említs neki, az a biztos! :))

2023. nov. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Miujsag Hogy vagytok ?
2023. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!