Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tavaszra-nyárra alábbhagynak...

Tavaszra-nyárra alábbhagynak ezek a szörnyű bölcsis betegségek?

Figyelt kérdés

A gyerekem állandóan beteg amióta bölcsödébe jár. Kb többet vagyunk itthon mint a bölcsibe... Augusztus végén kezdte, de szeptemebrben beteg is lett és azóta nincs megállás. vagy ha van 1 hétre, utána meg 2 hétig megint Ko-n van. Nekónk is hazahozott már 2x valamit, pedig nem vagyunk a férjemmel betegesek, mi azelőtt sose kaptunk el semmit munkahelyen sem, évek óta.


A kérdésem pedig az, hogy mennyire lehetek biztos abban hogy ez a taknyolós hörghurutos sz*rok és társai alábbhagynak olyan április-májusra?

Habár addig biztosan kirúgnak a munkahelyemről :D



dec. 18. 14:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos nem
dec. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem hagynak alább. Viszont a férjed is maradhat otthon vele, ha a te munkahelyeden rezeg a léc.
dec. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2-es- Tudom, de sajnos apuka ezt nem akarja. Valóigaz hogy ő keres jobban, és neki fontosabb h megtartsa a helyét, emiatt nem cseréltünk még helyet mint felvigyázó a gyerekre. Olyan melóhely ami nekem van mondjuk bármilyen bokorban terem, csak tudván azt h gyerekem van nem hiszem h mindegyik nyitott rám, ha ezt elveszitem. Itt ismernek, mert innen mentem szülni, visszavettek. De nincsenek elragadtatva a hiányzástól... úgyhogy pech...........
dec. 18. 15:21
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Nem, csak az ovileállás hozta a változást.
dec. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

fiam igaz az oviban kezdte, ő jóval többet volt beteg télen, mint tavasszal.

Lányom szeptemberbe kezdte a bölcsit, ő pl 2x volt eddig beteg.

dec. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Sajnos által@ban az első év ilyen.

Azért nem kaptatok el semmit mert az felnőtt, megszokott környezet.

Én kisgyermek nevelő vagyok max évi 1 betegséggel, de mikor más bölcsibe mentem gyakorlatra a 2.hét végére már belázasodtam.

Most mikor a gyerek kezdett megfertőzött, soha nem volt középfül arc-homloküreg gyulladásom a ledolgozott 20 évem alatt, na akkor majd belehaltam.

Sajnos van olyan gyerek aki az első évben végig beteg és az ovi 1 éve megint ilyen mert az megint más góc közeg.

A fiam középsős, a bölcsiben alig volt beteg az ovuba gyakrabban kis csopiban, a nyarunk vicc volt, takonykorral indultunk nyaralni, sós víz seccperc alatt elintézte, de már lázasan jöttünk haza szájfertőzés miatt, majd balcsin hallójárat gyuszi.

Viszont szeptember óta 1x volt betek okt végén, mondjuk azóta nem volt olyan nap hogy ne keljen orrot fújnia.

Bocsi hosszú lett

dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát, nálunk pl mindig jobb lett a helyzet tavaszra, de sajna inkább tavasz közepe-végefelé csak. Nem sok mindent tudsz tenni. A nagyobbik nekem is így járt bölcsibe, de még ovi kiscsoportba is, mint neked. Április végefelé jutottunk el oda, hogy ment 2-3 egybefüggő hetet. Nagycsoportban lett érezhetően jobb a helyzet, aztán suliban meg még drasztikusan jobb.

Majd jött a lányom, aki már bölcsiben is kb. kéthavonta hiányzott egy hetet. Idén kezdte az ovit, még nem volt beteg. 🤷‍♀️

Semmit nem csinálunk másképp mint a fiunknál, ugyanaz a környezet, ugyanaz a táplálkozás, C D vitamin. Mégis ég és föld. De amúgy a nagy is kinőtte, ő másodikos most, és szintén nem volt beteg szept. óta. Van akinél csak az idő oldja meg.

dec. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Igen sajnos ez ilyen. Próbálom elengedni de nehéz. Ráadásul a kisfiam fül fájós, minden a legkisebb sz.r is a fuleire megy. A naggyal is ugyan ezt vegigjartuk, csak ő nem volt fül fájós... Most 5 éves múlt és majdnem elsirtam magam örömömben, hogy 4 hetet ment egybefuggoen oviba...igazabol amit még tehetsz, és ha nem lenne fül fájós az enyém, akkor egy kis takonnyal vinnem közösségbe. Nálunk lekakàlja mindenki ha beteg a gyereke, ugyan úgy beadja... Csak ők szerencsések hogy nem élt át fulfelszurast a gyerekével... Stb.
dec. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kis takonnyal viszem, sőt nalunk mondják is hogy az nem számit, azzal vihetem. De ha lázas, meg annyira tele az orra hogy nyeli hátul a valadekot és hányt, akkor nem. Emiatt sajnos már volt h tobbszor hányt. Így nem engedik bölcsibe, egyszer azt hittem minden ok, elment a bölcsibe, napközbe szoltak h hányt. Pedig csak a köhögés miatt... és nálunk minden ilyen betegsége alatt minomum 2x annyira kohog h kihányja.
dec. 19. 06:25
 10/17 anonim ***** válasza:

Szegényke... Igen a sok váladék tol hánynak sajnos:(

8-as voltam.

Kitartást!

dec. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!