Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bexerot beadatjátok/beadattátok?

Bexerot beadatjátok/beadattátok?

Figyelt kérdés

Új a gyermekorvosunk, aki kezdő buzgó fiatal és oltáspárti. Viszont az asszisztens mondta, hogy ha nagy lenne a fertőzésráta, akkor valószínűleg kötelező oltás lenne. Több inkább a szövődmény.


Sok helyen olvastam, hogy mindenki inkább azért adatja be ,mert "mi van ha".


Rota oltást mi úgy beszéltük azt beadatjuk, de a másikon (+ ugye a neisvac C) még gondolkodunk. Sikerült mindegyikből már egyet beszerezni és elég húzós áruk van.


Mi a bexerot 36K-ért a Rotat pedig 27K vettük... Persze per darabja.


febr. 15. 11:16
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
48 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis lázon kívül semmi baja nem volt a bexserótól egyik gyerekemnek se.

Minél többen adatjak be, annal alacsonyabb lesz a fertőzésráta. Külföldre is mehet a gyerek, illetve ide is jöhetnek mashonnan, behurcolva a fertőzést. A betegség viszonylag ritka, de iszonyat gyors lefolyású, ha elkapja, nagy eselye van, hogy belehal vagy maradandó következményei lesznek.

Egy kis laz nem akkora áldozat nekem a védettségért.

febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az OKJ-s asszisztensnő tanácsára hallgatsz az orvoséval szemben? Írom ezt eüsként..:D Igen,drága,de nálunk ez nem volt pénzkérdés,a gyerek egészsége sosem az normális helyeken. Beadattuk,nem volt gond,de az is igaz,hogy láttam el agyhártyás gyerekeket. Persze,miért kapná el,de ha még is,sajátnál azt nem szeretném átélni amit láttam.

Mindenki saját döntése ez,nem kötelező dolog.

febr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk errefelé több megbetegedés is volt (halálos kimenetelű).

Nem sajnálok ennyi pénzt a gyerekeim egészségére. Neisvac helyett pedig inkább Nimenrix legyen.

Egyik gyereknek sem lett semmi baja az oltásoktól. Az egyik rotarix okozott durva hasfájást a kisebbiknek és ennyi volt minden mellékhatás.

febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudnod kell, a Meningococcus súlyosabb, B változatára véd a Bexsero, valószínűleg ezért is drágább. Szűk ismerősi körben egy 3 éves kislány és egy 17 éves, makkegészséges, sportos tinifiú halt meg ettől. Nekünk nem volt kérdés, hogy nem ezen spórolunk.

Inkább nem veszek meg neki minden zenélő FP kacat játékot, ha már valamin spórolni akarok. Az egészségén nem fogok.

febr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul,egyet már megkapott,jól értem? Akkor annak mi értelme félbehagyni? Amúgy mindenkinél ilyen árakba voltak.
febr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam pont tegnap kapta meg a 12 hónapos oltásait, a Bexerot is.

Mi soha egy percig nem gondolkodtunk azon, hogy oltaasuk vagy sem.

Anyukám is, én is felnőttünk Bexero nélkül, de a világ változik, a betegségeket okozó vírusok, baktériumok is, ha van rá mód akkor védekezzünk ellenük.


Icipicit nyűgősebb volt az esti altatásnál az oltástól és ma egy picivel fáradékonyabb, sirdogálósabb, mint egy átlagos napján. Ennyi.

Az első adag oltás ütötte ki, akkor 2 napig lázas volt.

Utána egyik oltástól sem volt semmi baja.

febr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ukrajnában a háború óta több megbetegedés is volt, és nálunk is volt ukrán beteg. Szerintem nem kérdés.
febr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Igen, valóban kevés a fertőzött, viszont annak nagyrésze halálos, ha véletlenül túléli, akkor is maradandó károsodásokat okoz.

Angliában pl ingyenes,pedig ott sem nagyobb a fertőzöttek száma, ez nem ettől függ.

febr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

"Sok helyen olvastam, hogy mindenki inkább azért adatja be ,mert "mi van ha"."

Mégis mi másért adatná be bárki bármelyik oltást? Ezt nem értem...

Én is beadattam, az első kettőtől semmi baja nem volt, a harmadiktól volt 2 napig elég lázas (első nap 40+).

Egy pár napos kellemetlenség viszont össze sem hasonlítható azzal, ha a betegséget kapja el, így természetesen most sem döntenék máshogy.

febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak az ára miatt nem akarod beadatni, akkor kérdezz rá védőnőnél, önkormányzatnál, nagyon sok helyen állják ezt az oltást.
febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!