Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bexerot beadatjátok/beadattátok?

Bexerot beadatjátok/beadattátok?

Figyelt kérdés

Új a gyermekorvosunk, aki kezdő buzgó fiatal és oltáspárti. Viszont az asszisztens mondta, hogy ha nagy lenne a fertőzésráta, akkor valószínűleg kötelező oltás lenne. Több inkább a szövődmény.


Sok helyen olvastam, hogy mindenki inkább azért adatja be ,mert "mi van ha".


Rota oltást mi úgy beszéltük azt beadatjuk, de a másikon (+ ugye a neisvac C) még gondolkodunk. Sikerült mindegyikből már egyet beszerezni és elég húzós áruk van.


Mi a bexerot 36K-ért a Rotat pedig 27K vettük... Persze per darabja.


febr. 15. 11:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

3!


"Neisvac helyett pedig inkább Nimenrix legyen."


Miért?

febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Mi csak a Neisvac-ot adattuk be.
febr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%

11, ezért:

Nimenrix egy oltóanyag, amely segítséget nyújt az A, C, W-135 és Y típusú "Neisseria meningitidis" nevű baktériumok okozta fertőzések elleni védelem kialakításában.

A NeisVac C, pedig "csak" a C típusú ellen jó.

febr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
13# Pontosan. Nimenrix jobb helyette.
febr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Beadattunk mindent.

Semmi mellékhatás nem volt egyszer sem.

Nekünk egyet támogat az önkormányzat. Számlát kellett kérni a gyerek nevére mikor kiváltottam a gyógyszertárban, doki írt igazolást, hogy beadta és ezeket egy kérvénnyel együtt leadni és utána visszautalták az összeget. 1 db rotára vagy bexerora lehetett kérni. Kérdezz utána hátha nálatok is van hasonló.

Mi egyetértettünk a férjemmel abban hogy mindent beadunk amit az orvos indokoltnak tart, nem spórolunk az egészségén.

Annak idején az én szüleim rosszabbul álltak mint mi most anyagilag, mégis kifizették a hpv oltásom. Egészségen nem éri meg spórolni feltéve ha az ember tényleg nem az utolsó falat kenyér árából tenné, mert olyankor nyilván más a prioritás.

Barátunk legkisebb fia kórházban volt agyhártyagyulladással, de szerencsére felépült. Nekünk ez is épp elég bizonyíték volt, hogy megéri.

febr. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Még nem kapta meg. Ma kapta meg az első Rotat. De megint jött az asszisztens, hogy azért erőltetik, mert pénzt kapnak... Ő se adatta be a gyerekeinek. Csak ez is kérdéses hogy a 2. Rotat meg tudjuk e venni, hisz nem kapható... Szinte hiánycikk mindenhol. Ha fontos lenne elérhető lenne mindenhol...
márc. 14. 14:13
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen asszisztenst jól ki kellene rúgni.

Más helyett ne akarjon dönteni, és ne befolyásoljon senkit, ő meg csináljon azt, amit akar.

márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én bepanaszolnám, mit keres az ilyen az egészségügyben?
márc. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Miért az asszisztensre hallgatsz a diplomával rendelkező orvos helyett? Ő nem adatta be a gyerekeinek, oké. Lelke rajta.

Én azt mondom legyen inkább "kidobott pénz", minthogy ne legyen és belehaljon a gyerekem az agyhártyagyulladásba.

Minden védőoltásnál arra alapozunk, hogy "mivan ha". Ilyen formán a kötelezőket se adassuk be?

Hány diftériásról hallasz mondjuk mostanában? Mégis kötelező ellene az oltás, pedig az esetek többségében nem végződik halállal.

A rota köztünk él, de legtöbb esetben nem végződik halállal, te mégis beadattad.

Akkor milyen alapon mondod az agyhártyagyulladás elleni védőoltás bármelyikébe (ami gyors lefolyású és az esetek többségében halálos kimenetelű), hogy felesleges?

Nem kötekedés, komolyan szeretném érteni az észjárásod.

Szerintem pont a fiatal és lelkes gyerekorovosokra kéne hallgatni, de felénk a kevésbé fiatal is erősen ajánlotta. Az 50+ is, akihez korábban jártunk, és most a fiatalabb 40-es is, akihez költözés óta járunk.

márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!