Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egy hete hány és megy a hasa,...

Egy hete hány és megy a hasa, ez normális?

Figyelt kérdés
A lányom ma egy hete hány és megy a hasa. Két orvosnál is voltunk, írtak fel különböző gyógyszereket, de nem hat semelyik. Iszik, eszik, kap ORS-t minden nap, nincs kiszáradás közelben, de ez akkor sem állapot. Nem tudunk aludni, állandóan öltöztetjük, ágynemű csere, üvöltés, hogy miért nem ihat meg egyszerre 2 dl vizet. A másfél órás délutáni alvása alatt 3-4x felkel, üvölt, néha hány, éjjel is 7x kelt üvölteni. Egy nap 3-4x hány, 2 óránként megy a hasa, erről szól egy hete minden percem. Nem tudok már mit csinálni. Vittük széklettenyésztésre, a gyakoribb vírusokra, baktériumokra szűrtek, mind negatív. Tudom, hogy ő a beteg, neki a rosszabb, de én ezt már nem bírom. Egész nap üvölt. Össze van hányva a hajam reggel óta, nincs 10 percem megmosni, nem győzök mosást indítani, nem aludtam 60 rohadt percet egy huzamban egy hete. Az orvosok szerint ez normális, amíg nincs kiszáradva nincs baj, nem adnak hányáscsillapító injekciót, hadd jöjjön ki a vírus, majd meggyógyul. Szívem szerint betenném az ő ágyukba, hányja őket össze minden éjjel 2x. Bocsánat, hogy össze vissza írtam, de nincs sok időm. Ez tényleg normális? Mi a francot csináljak, ha nem segít semelyik orvos??
febr. 16. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos megy most körbe egy durva vìrus, rajtunk is àtment. Amit tudsz csinàlni, hogy hagyod inni ès pelenkàt adsz rà, ha nem birja visszatartani. Mellè egy lavòrt, ès mikor a gyerek alszik, aludj te is.
febr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És nektek is ilyen sokáig tart? Én is végigmentem rajta, oké, hogy felnőtt vagyok, de én 12 óráig hánytam, aztán még 2 napig szarul voltam. 7. napja hányni szerintem nagyon durva. Az elején ráadásul jóval gyakrabban hányt.
febr. 16. 14:40
 3/14 A kérdező kommentje:
És csak azért nem hagyom egyszerre sokat inni, különben teljesen biztosan hányja ki azonnal. De sokszor picivel kínálom.
febr. 16. 14:44
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem normális.
febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy héten át folyamatosan nem normális.
febr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az fiam 5 napig hányt és nagycsoportos létére pelenkában aludt, annyira ment a hasa. A többiek a családban megúszták fél nap hányással. 7 napnál már én is kiborulnék, és másodvéleményt kérnék egy másik dokitól, akár magánban, akár kórházban.

Probiotikumot kap?

febr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A kòrhàzban sem tudnànak semmit csinàlni. Ha nincs kiszàradva, àpold tovàbb otthon. Esetleg cserèlj az apjàval, maradjon ő otthon vele.
febr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Már két orvosnál voltunk, és az ügyelettel is beszéltünk, ugyanazt mondták, amit a 7-es írt. Hogy ha ki van száradva, kap egy infúziót, aztán vihetem haza. Kap probiotikumot, ORS-t, meg valami harmadik féle hányás/hasmenés csillapítót. Ráadásul 2 éves szegény. Cseden vagyok, cserélni nem tudunk, max segíteni tud, de próbálok kitartani nélküle, amíg lehet. Most hátha hétvégén már elmúlik, és nem kell többet ezt egyedül csinálni. Köszi, hogy írtatok!
febr. 16. 17:04
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Országos hányós-fosós vírus van. Vírusra nincs gyógyszer. Ha nem szárad ki, akkor ez van. Sok folyadék és kitisztul a szervezete. Ha meggyógyult akkor meg nyomass neki imunnerősítőt, ha kapott volna eddig is kb 2 nap és túl is lett volna rajta.
febr. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Milyet? Én olvastam anno utána, de azt írták, hogy egy egészségesen etetett kisgyereknek felesleges mást adni, mint D vitamint.
febr. 16. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!