Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kullancs encephalitis oltás...

Kullancs encephalitis oltás után kullancs csípés??

Figyelt kérdés
Sziasztok. Vidéken lakunk, idén rengeteg a kullancs, már most,így az oltás mellett döntöttünk. Megkapta az 1. Encepur oltást a gyerek, az orvos figyelmeztetett hogy legalabb 1 hétig ne menjen bele kullancs, de inkább 1 hónapig, a 2.oltásig. 1 nappal oltás után már összeszedte az udvarról. Most mi lesz? Hétfőn írok a dokinak, de sehol semmi infó a neten, kivéve pár külföldi rémtörténet,tanulmány, hogy súlyosabb lefolyású lesz,ha pont fertőzött kullancs csípte,2 gyerek meg is halt. Utána nem olvastam tovább, nem mertem. :( volt-e valaki így? Tapasztalatot, véleményt várok.
márc. 24. 06:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
A kullancs nem csíp. Ha elèg hamar kiszeded belőle a kullancsot úgy, hogy nem okozol neki fàjdalmat, akkor nem köp, úgyhogy nem fertőz.
márc. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Valószínű semmi. Van egy mondás: a gyakori betegségek gyakoriak, a ritkák, pedig ritkák. Minimális esélye van, hogy pont egy fertőzött kullancs csípte még és meg is fertőzte. Tavaly ilyenkor én is végigoarátam 1 hónapot, a kislányom hosszú sötét hajában bújt meg egy kullancs februárban!csak akkor vettük észre, mikor már fájtatta, 3-4 napot simán benne volt. Szerencsére nem lett baja, bár én is nagyon féltem. Nem tudsz mást tenni, mint vársz és mostatntól fújod a gyereket, hogy elkerüljék a kullancsok, én is fújom már őket ha kint vannak.
márc. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Allitolag már a nyála is fertőz, amivel ugye bekeni a bőrt, szúrás előtt. Most figyelem. Csak hát ilyenkor nem lesz egyszerű diagnosztizálni,ugyanis ha megnézik a vért, nem fogják tudni,h a betegségtől poz.vagy az oltástól. Ha nem lesz lázas egy hónapig, akkor nincs baj, azzal indul. F@sza 1 hónapom lesz...
márc. 24. 07:27
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező benned még sose volt kullancs? Ugye hogy volt. Lett valami bajod? Ugye hogy nem.

Nagyon nagy valószínűséggel semmi baja nem lesz attól a kullancstól. Jobb ha nem aggadósz rajta, ha aggódsz attól nem lesz jobb semmi.

márc. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondta amit leírtál. Nem lehet megállapítani hogy a kullancstól lett-e baja vagy sem ha esetleg baja lesz. Én akkor is bekenem ha az udvarra megy ki itthon. Be van oltva de lyme kóros attól még lehet. Én voltam már
márc. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Lyme kezelheto antibiotikummal..a virusos agyvelogyull.sokkal sulyosabb. Probalok nem stresszelni, 0,5%ot ir elordulasi aranyra.
márc. 24. 08:25
 7/13 anonim ***** válasza:
Nyilván ritka de én se tudtam nem stresszelni miután 1 hónap alatt 3 volt benne. Ezért is oltattuk be. Ettől függetlenül még most se (3 oltáson túl, védetten) engedem ki úgy ha nincs befújva, bekenve. Én se megyek ki nélküle. Kezelhető a lyme de rohadt kellemetlen
márc. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Milyen hamar tudtad kiszedni? Nem fertőz a nyála, ez hülyeség, ha 12-24 órán belül kiszeded nem tud fertőzni. Nagyon kevés kullancs terjeszti az encephalitis-t, ha ilyen kullancs megy bele (esélye nulla) akkor a betegség amúgy is olyan súlyos, hogy azon nem sokat tud rontani a nemrég beadott oltás.
márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
0,5%, hogy egy fertőzött kullancs átadja az encephalitis-t? Akkor minden huszadik kullancs csípésbe belehalna valaki, vagy jó esetben lebénulna. Ez hülyeség, neten nem kell mindent komolyan venni.
márc. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem. Alltiolag a m.o.-i kullancsok 0,5 %ban van benne az encephalitis. Remeljuk. 3 -4 orat volt benne max, a pici,1,5 mm es,nem kifejlett kullancs.
márc. 24. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!