Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha teherbeesnek, orokolne a...

Beababa25 kérdése:

Ha teherbeesnek, orokolne a betegsegem?

Figyelt kérdés

sziasztok!

ugye en 6,5 honapra szulettem,es esely volt ra h beteg legyek.tehat nekem,erszukuletem,meg izuleti gyulladasom van.es attol felek,h a gyerekem is orokolne



2012. szept. 6. 06:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt leginkább egy dokival kéne megbeszélni. Az, hoyg te koraszülött voltál egyáltalán nem biztos, hogy öröklődik és a leírt betegségek sem.
2012. szept. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól, hogy te korábban születtél, még kihordhatod végig a gyereked - talán érdemes lenne megkérdezni édesanyádat, miért alakult így a szülése.

Ha a betegségeid autoimmun eredetűek, akkor is csak bizonyos százalék esélye van, hogy örökli a hajlamot. Sok embernek van genetikai hajlama betegségekre, de nem mindenkinél jön elő (előhozhatja viszont pl. lázas állapot, életmód, hormonális változások...)

Gyermekvállalás előtt érdemes elmenned genetikai kivizsgálásra és az eredmény függvényében tanácsadást kérni. Szerintem érdeklődj a betegségeid kezelőorvosánál, van-e lehetőséged TB-n belül ilyesmire ill. "ajánlja-e" a terhességet.

2012. szept. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!