Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tennél a helyemben ebben...

Mit tennél a helyemben ebben az esetben? Kivennéd a bölcsiből, íratnád oviba, vagy maradjon otthon?

Figyelt kérdés

Kislányom egy éve bölcsis,és ez az év pokol volt.Tudtam én,hogy sok mindent benyalnak,de az én lányom kruppos lett (benyal egy vírust,és ugatva köhög,befullad),és gyakorlatilag 70-80%-ban beteg.Szeptembertől ezidáig 5-ször kerültünk kórházban,és minden hónapban befulladt (január kivételével) mikor szteroidos kúpot kell kapjon.Közösségbe kerülés előtt egyszer volt beteg,amúgy soha.

Már decemberben ki akartam iratni a bölcsiből,de mindenki lebeszélt róla,az orvosok is,mert hogy akkor majd az oviban.Viszont én tarthatatlannak látom már a helyzetet,és a gyereket is egyre jobban megviseli.Már nem dolgozom,mert e mellett már nem lehet.Viszont kérdés,hogy ha kiveszem,akkor csak erre a 4 hónapra,és szeptembertől menjen-e oviba,vagy inkább majd csak később mondjuk januárban vagy következő év tavasszal (majdnem 4 évesen,és akkor én addig nem dolgozhatok,ami szívás,de előreláthatólag megoldjuk) menjen-e.Nem tudom,hogy mi lenne a helyes,mert egyrészt szereti a bölcsit,örömmel megy,másrészt ha 3 hetet itthon van betegség miatt,én azt gondolom azt is legalább ugyanúgy élvezi.Viszont azt is érzem,hogy "elveszem" a gyerekkorát,mert mindig beteg,mindig kímélni kell.Már égre-földre,mindenre kivizsgáltattam,és teljesen egészséges az immunrendszere,sajnos egyéni érzékenység,mire suliba megy,kinövi,azt mondják.

Szerintetek mit kellene tennem?


2014. ápr. 5. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én kivenném.
2014. ápr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vedd ki és szeptemberben irasd vissza oviba.
2014. ápr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem venném ki. Ha most kiveszed, szinte biztos, hogy szeptemberbe újra kezdi, de ha marad bölcsis, talán addig megerősödik. A krupp én úgy tudom, általában elsős korig megmarad, ezen nem segítesz ha most kiveszed, bár megértem, hogy ez Téged és a kislányodat is kikészít.


Kislányom szeptember óta ovis és februárig átlag 2 hetente lebetegedett, 1 hetet itthon voltunk. Én nem tudtam megtenni és nem is akartam, hogy kivegyem az oviból, mert ezzel nem oldom meg a problémát, csak eltolom. December óta kapta az Immunotrofinát, március elejéig adtam, 2 üveget "ivott meg" és úgy tűnik bevált, február óta nem volt beteg - remélem így marad.

2014. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Minél idősebb annál enyhébb lefolyású a dolog,ezért reménykedek,hátha jobb lenne ha kivenném,mert hiába van itthon 3 hetet,megy 2-3-4 napot a bölcsiben,és kezdünk mindent elölről.És mint írtam,nekem már azzal sem lenne bajom,ha itthon lenne beteg,de a kórház kikészíti amit meg is értek.Már engem is,nem is kicsit.Állandóan ebben az idegfeszültségben élni borzalmas.Tehát nem egy egyszerű vírusfertőzésről van szó,amit egy hét alatt itthon kikezel az ember.


Egyébként köszönöm a válaszokat.

2014. ápr. 5. 20:50
 5/12 anonim ***** válasza:

Csak a háziorvos kezeli, vagy jártok pulmonológushoz is? Az enyém így lett asztmás, ahogy teltek az évek, egyre jobb lett. 10 éves, az asztma gyógyszert még mindig nem elhagyni, de már nem fullad 3 havonként.


Halkan kérdezem, nem kell nekem válaszolnod: otthon párotokkal minden rendben? Nincs egyéb feszültség, veszekedés stb.? Nálunk volt, a válás után rohamosan javult a gyerek állapota. Még mással is rásegítettem, azóta nincs gond.

2014. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Barátnőméknél ugyanez volt, mondjuk ők nem voltak ennyit kórházban. Neki pont a doki javasolta, hogy ha megteheti vegye ki bölcsiből és szeptemberben kezdje az ovit. Ő kivette és náluk bevált.
2014. ápr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

szerintem tartsatok 4 hónap szünetet és menjen oviba.

egyrészt nyilván akkor fogtok túljutni ezen ha találkozik mindennel és a szervezete felismeri ezeket a vírusokat, bacikat, de nagyon fontos az is, hogy teljesen felépüljön egy-egy betegség után és erőre kapjon.

5 kórház után szerintem ez nem kérdés...

nálunk ovikezdéskor volt ilyen, sorba betegségek, kórház, stb.

sokáig nem mehetett majd valamiért sírt az oviba, telefonált az óvónő, hogy menjek mert nem tudják megnyugtatni. na akkor tartottunk egy pár hetes szünetet, azóta egész jól jár (1 év alatt kb. 5x volt beteg, 3-5 napokat hiányzott csak).

szünetben meg szedjen immunerősítőt, orvosotok véleménylét kérd ki, de biztos ajánlani fogja

2014. ápr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Igen,voltunk pulmonológusnál több alkalommal is,illetve ő küldött tovább egy teljes kivizsgálásra,még egy allergia teszt hátra van,de az eddigiek szerint alapvetőleg teljesen egészséges a lányom.Asztmát egyenlőre kizárták,attól tartottam én is.

Párommal minden rendben van,persze nyilván akadnak konfliktusok,mint mindenhol,de ezek nem nagy dolgok,és soha nem a gyerek előtt játszódik le.Már nekem is megfordult minden a fejemben,hogy nem -e valami pszichés dolog váltja ki,de tényleg annyira rendben van minden más az életünkben,hogy csak azon tudtam változtatni,hogy ha hazajövünk akkor csak vele foglalkozok,és semmi mással,de ez sem hozott semmi eredményt.

Télen Karácsony előtt otthon volt velem 3,5 hetet akkor szedett broncho vaxomot,ami jót tett,mert utána vagy 2 hónapig nem volt beteg,de most megint egyikből a másikba a broncho vaxom ellenére is.

Tartok tőle,hogy beszokott a bölcsibe,most ha kiveszem nehezen fogja megszokni az ovit,de úgy döntöttem az lesz a legjobb ha kiveszem.De azért várok még véleményeket,mert sokat számítanak most.Köszönöm még egyszer.

2014. ápr. 6. 08:52
 9/12 anonim válasza:
Van egy nagyon jo immunerosito, ami termeszetes alapu, sargabarackizu, a gyerekek imadjak, anyukam is minig ezt adta es beteg sosem voltam. Homoktivosbol keszul keress ra szerintem megeri:)
2014. ápr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam megírom,hátha egyszer valaki idetéved aki hasonló dilemmában van: áprilisban kivettem a bölcsiből,most idén ősszel elkezdte az ovit.Bevált.Kevesebbet beteg,és azóta nem volt kruppos rohama :)
2014. dec. 19. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!