Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A kisfiam asztmás. Mehet...

A kisfiam asztmás. Mehet egyáltalán oviba? Mire kell számítani?

Figyelt kérdés
Szeptemberben lesz 3 éves, akkor lezdi az ovit. Idén 2x befulladt hörghuruttal, kórházban voltunk vele 1-1 hetet. Azóta megállapították az asztmát, kap rendszeres gyógyszereket. Az oviban vajon midnen vackot el fog kapni? A nővére eddig is hazahordta a betegségeket az ovból, amiket ő rendre el is kapott. Vagy nem lesz semmi extra? Gondolom, az ki van zárva hogy enyhe köhögéssel is akár oviba menjen. hiszen azt most is előírták, hogy ha csak kicsit elkezd köhögni betegségyanúsan, akkor egyből inhalálás sós oldattal vagy salvus vízzel. ezt nyilván az oviban nem tudják neki megtenni....kicsit össze vagyok zavarodva, elnézést, ha értelmetlennek tűnik a kérdés. valaki azt is mondta, hogy ha 3x befullad egy évebn, akkor nem is mehet oviba egyáltalán. (?)
2014. máj. 20. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egyik ismerősöm kislánya is elég súlyos asztmával küzdött, járt oviba és most kezdi az iskolát.Pár év alatt a gyógyszerek mellé minőségi vitaminokat, gyógynövény kivonatokat fogyasztott és egyre jobb lett az állapota. A múlt évben pl volt olyan időszak, hogy kb a csoportjának a kétharmada lebetegedett, neki meg kutya baja sem volt Már egy ideje a gyógyszereket se szedi.Csak kitartás, Te is javíthatsz a kisfiad állapotán.
2014. máj. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az asztma az egyik legsúlyosabbnak beállított és mégis legkönnyebben kezelhető betegség a gyermekeknél. Az én testvéremnek ilyen kis korában súlyos rohamai voltak, kórházba is került miatta, mellette komoly allergiája is volt több mindenre, szedett gyógyszereket meg inhalálókat szívott, aztán az évek múlásával egyre tünetmentesebb lett. Az ovi nagy részét ugyan egy másik betegség miatt ki kellett hagynia, de az iskolát ugyanúgy végigjárta, nem volt fogékonyabb a betegségekre, mint más, sőt, kifejezetten ritkán betegedett/betegszik meg. Egyébként nálam is megállapították 12 éves koromban, hogy asztmás vagyok, ami szerintem inkább csak az akkori túlsúlyom miatti nehézlégzés volt... szóval a jövő miatt ne aggódj, ha kellően utánajársz a dolgoknak, és jól kezeled, akkor iskolás korára már semmi baja nem lesz. Az oviról meg Te döntsd el, hogy el mered-e engedni, mennyire kockázatos, hogy rohama lesz, mennyire bízol az óvónőkben... Mehet oviba, ha Te ott mered hagyni. Szóval ezt neked kell tudnod. Ja, és az asztmától nem lesz hajlamosabb a betegségekre, de ha alapból gyenge az immunrendszere, akkor ott is mindent el fog kapni.
2014. máj. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Menni éppen mehet,és majd meglátjátok mennyire lesz fogékony a betegségekre.Ha mindent összeszed,és emiatt fog fulladni,akkor ki kell venni ,és maradjon még otthon.


Nekem kruppos a gyerek,nem asztma,de hasonló fulladással jár,ezt ráadásul még megelőzni sem lehet (ti nem kaptatok flixotid-ot,ismerősöm napi 2-szer fúj be a gyereknek,azóta nem fullad,és nem volt rohama) én kivettem a bölcsiből,mert olyan gyengécske az immunrendszere,hogy mindent benyalt,és állandóan fulladt.Most elkezdi szeptemberben az ovit,de ha nem bírja,akkor kiveszem,és marad még otthon egy kicsit.Nekem kinövi szerencsére,de azért nem könnyű...

2014. máj. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kislányom is asztmás 10 hós kora óta. Az oviban az elején volt hogy befulladt és haza kellett vinni. Sajnos allergiás is, úgyhogy sokat köhög, főleg fekvő helyzetben. Én szóltam előre az óvónőnek és van bent neki inhaláló is, de persze ha nagyon köhög nem viszem oviba. Én nem hallottam ilyet hogy ha 3x befullad évente, akkor nem mehet oviba. Sajnos lányom többszür fullad be mint 3 és mégis jár.
2014. máj. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!