Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tényleg ennyire drasztikusan...

Tényleg ennyire drasztikusan kell kezelni a felső légúti betegségeket? Flixotide, ventolin, berodual?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves múlt júliusban, kb 3-4 hónapja kezdtük a bölcsit. Sajnos azóta egy hét bölcsi után mindig 2 heteh marad itthon, mert minden nyavalyát elkap szegény. Rendszeresen úgy kezdődik, hogy szipog, majd a bővebb váladék miatt egyfolytában szívjuk az orrát, volt, hogy a fülére ment sajnos és begyulladt. Kapott már párszor antibiotikumot, az segített, láza kb csak 1-2 napig volt.

A gyermekorvosunk első körben nagy orrmandulára gyanakodott, amit eddig 3! fül-orr-gégész is megerősített, de mivel még kicsi, ezért hezitálnak azon, hoy kivegyék-e vagy sem...írtak fel cetirizint, isoprinosine-t, ezüst proteines orrcseppet, használtuk is őket rendszeresen.

Sajnos a legutóbbi betegségnél már a hörgő is begyulladt, sípoló, szapora légzéssel párosulva, ezért Következő körben a gyerekorvos elküldött minket a tüdőgyógyászhoz is, mert kissé asztmatikusnak tartotta a tüneteket. Addig is Ventolint írt fel a kezelésére, az szépen helyre is tette a légzést 1-2 nap alatt...valamint broncho-waxom-ot immunerősítő gyanánt.

Nos, a minap jártunk tüdőgyógyásznál...mindamellett, hogy szörnyen bunkó volt a nő, és nem tudta rendesen, laikusnak megválaszolni a triviális kérdéseket, felírt egy raklapnyi gyógyszert...flixotide-ot, berodual cseppet salvus vízzel, még egy Broncho-waxom kúrát...

Na most, jelenleg ott tartunk, hogy szerencsétlen gyerekemet már úgy kezeljük, hogy már az egész napunk a gyógyszerezésről szól, pedig anyai ösztöneim azt súgják, ez így már túlzás, mert az lehet, hogy minden betegséget összeszed, de lehet, hogy a valóban nagy orrmandula miatt történik ez...Továbbá utánaolvastam egy kicsit a floxtide-nek, és olyan dolgokat olvastam, ami már megijesztett...kicsit már soknak tartom ezt a kezelést. Egy jóbarátomat, aki gyerekorvos, felhívtam tanácsot kérni, azt mondta, hogy nehogy adjam neki a flixotide-ot, szteroidokkal ne bombázzam a kicsit...

Én most már teljesen tanácstalan vagyok, mitévő legyek?Kire hallgassak? Nem vagyok a gyógyszerek ellen, de szerintem ez már erős túlzás...Ventolin van itthon, szóval, hogy beteg, akkor tudom kezelni, de muszáj ezt az állandó flixotide-os kúrát folytatni? Annyira sokféle véleményt hallottam, olvastam, hogy döntsem el, hogy mi lenne a legjobb, kire hallgassak?


2014. okt. 1. 09:44
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
9-es kommentelő, megírnád priviben a "reklámod"? :D köszi!
2014. okt. 1. 11:20
 12/13 anonim ***** válasza:

A flixotid nem asztma kialakulásának megelőzésére van,hanem már egy konkrét asztmásnak az asztmás roham megelőzésére.

Én továbbra sem adnám neki ameddig nincs a kezemben a diagnózis,hogy konkrétan asztmás.

2014. okt. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo hogy vagytok? Vegul szedi a kicsi a gyogyszert?
2015. febr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!