Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az 1 éves kislányom keze és...

Az 1 éves kislányom keze és lába remeg ébredés után. Ez eddig kétszer fordult elő. Mind a két alkalommal riadtan kelt. Valakinek volt már hasonló? Elégge megrémültem.

Figyelt kérdés

2015. okt. 23. 21:56
 1/7 anonim válasza:
lehet hogy "csak" rosszat almodott?
2015. okt. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem,hogy semmi komoly
2015. okt. 23. 22:13
 3/7 anonim ***** válasza:

valszeg igen, megijedt.


te ébreszted, vagy valami ébresztő zaj?

2015. okt. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

"

5. Hideg kéz, kézremegés

Főleg az újszülötteknél figyelhetjük meg, hogy bár a szobában meleg van és jól fölöltöztettük, mégis hideg a keze. Ez részben a perifériás keringés éretlensége miatt lehet. Másrészt mivel a baba feje testarányait tekintve nagy, a fejbőre a legnagyobb hőleadó felület. Ezért ilyenkor akár a szobában is adjunk rá egy vékony kis sapkát!


A kézremegés oka lehet az idegrendszer viszonylagos fejletlensége, az ősi reflexek aktivitása. Jelentkezésükkor a következő dolgokra kell figyelni:

Milyen időszakokban jelentkeznek: naponta többször, egyes napszakhoz kötődve, alvás előtt, után?

Mely testrészeket érint: csak a kezet, lábat, felsőtestet?

A remegések milyen intenzitásúak, apró, ismétlődő, vagy nagyobb, erőteljesebb izom-összehúzódások?

A gyermekkel felvehető közben bármilyen kontaktus: figyel-e ránk, követ a szemével, reagál-e a hangunkra?


Amennyiben nem átmeneti, a baba megnyugtatásakor nem csillapodik perceken belül, a gyermekkel nem, vagy nehezen vehető fel kontaktus, és a remegés után ernyedt, bágyadt, feltétlen a gyermekorvoshoz kell fordulni. Nagy segítség, ha bármilyen felvételen ez rögzíthető. Tapasztalataink szerint az esetek többségében az ébredés utáni állapotkor jelentkezik ez, és ártalmatlan, kora csecsemőkori jelenség.(nem tévesztendő össze a Moro-reflexxel)".


De itt ugye kora csecsemőkori jelenségként írják... Ő meg 1 éves. Lehet, hogy tényleg valami rossz álom miatt van, de én a helyedben inkább elvinném orvoshoz, max. feleslegesen mész és megnyugszol. De jobb, mintha vmi baja lenne.


Illetve egy topicban ír hasonló problémát pár hozzászóló, de itt nincs semmi értelmes dolog.

[link]

2015. okt. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon Koszonom!Mindenkepp elviszem orvoshoz.
2015. okt. 23. 22:33
 6/7 anonim válasza:
Tudom, több, mint 4 éves kérdés, de hátha jársz erre. Kedves Kérdező! Mi történt azóta? Kiderült valami, ami a remegést okozta? Elmúlt-e? Mikor?
2019. dec. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!Igen kiderült.Az lett a vége hogy folyamatosan remegett a keze egész nap.A védőnő és a doktornő legyintettek egyet hogy csak a fejletlen idegrendszer miatt van.Majd elmúlik.Hat nem múlt.Kertem beutalót a fejlődés neurológiára.Ott mindé rendben volt csak a doktornőnek nem tetszett hogy hason sokszor felemeli a kezet.Ekkor volt kb 6-7honapos.

Elmentem Devény tornára ott másfajta tornát ajánlottak, a tsmt-t.Elmemetunk felmértek a kislányom reflexeit kiderült hogy nem fejlődött ki nála az hogy letegye a kezet.Fwjletlen az idegrendszere ezért remegett a keze es ezért emelte fel hason.6hetig tornáztattam.Heti 1-2alkalommal és az eredmény bámulatos volt.Nem csak a kezremegest hagyta abba,de a mozgásfejlödése nagyon beindult.Ebben a 6hetben felült felállt és elkezdett totyogni.Mindez a tornának köszönhetoen.

2019. dec. 6. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!