Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Megmagyarázhatatlan kiütésről...

Megmagyarázhatatlan kiütésről valakinek tapasztalat kisgyermeknél? Orvos szerint majd elmúlik. Ennyi?

Figyelt kérdés

a neten amennyit csak olvastam, semelyik nem illik rá.

általában arcon kezdődik a legtöbb, gyermekemnek lábán(comb) kezdődött, kézfej, kar 1 hete. ma már a hátán is van, és arcon is megjelent, nem hólyagos, nem folynak egybe, nincs alakzat, sima piros kidudorodó pöttyök, nem hasonlít ételallergiára sem(már azokhoz amiket képeken néztem). enyhe nátha jellegű tünet kíséri, és hőemelkedés volt egyszer. és az ínyén megjelent egy afta, ami soha nem volt korábban.

nem akarom elhinni, hogy voltaképp kezelés nélkül nézzem végig, hogy lecseng...(aftára most kísérletezek boraxos ecsetelővel)

(gyermek oltva van himlők, kanyarók, rota ellen)


2016. febr. 5. 20:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
csak mert mára már rengeteg van
2016. febr. 5. 20:51
 2/15 anonim ***** válasza:
Kéz-láb és szájfertőzés esetleg? Keress rá, mi tavaly is elkaptuk, szerintem idén is, ma néztem én is, hogy egyre több a kiütés, hétfőn én is elviszem orvoshoz. Nekem is lett mára a tenyeremen ugyanúgy mint tavaly. Vírusos és igen nátha szerű dolog kíséri nálunk is, nagyon gyanakszom erre a nyavalyára, mivel tavaly is hasonló volt, csak durvábban zajlott. Tavaly se kaptunk rá semmit, mi se, de azért megmutatom majd orvosnak.
2016. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ja, de bocsánat fenistil cseppet, vény nélkül kapható.
2016. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Fenistilt nem adnak vény nélkül, legalábbis nálunk nem. A Boraxos ecsetelővel óvatosan kenegesd a száját, merd durva mérgezést kaphat tőle. Keress rá, Zacher doktor úr elég hosszú cikket írt róla.


Szerintem vidd el másik orvoshoz is. Én nem a neten keresnék megoldást a helyedben, ha más nincs vidd be a kórházba ahová tartoztok. Azért a kísérletezgetés nagyon veszélyese. Ha magadon csinálod, lelked rajta, de más valakin, még ha az a gyereked is akkor is felelőtlenség.

A neten meg tuti nem fognak tudni segíteni, találgatás lehet betalál, de felelőtlenség. Ne haragudj, nem akartalak megsérteni, de itt senki sem távgyógyító.

2016. febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

a kéz láb száj betegség tünetei sem stimmelnek rá

(tenyerén, talpán semmi)


és utolsó, a boraxra érted, hogy ne kísérletezgessek? vagy? csak mert azt is neten olvastam, hogy az aftákat többek között ezzel is szokták kezelni..(és megjegyeztem még a vagonthol cseppet)

a Fenistil amúgy csak tüneti kezelésre jó azt írják

2016. febr. 5. 23:31
 6/15 A kérdező kommentje:
amúgy az tényleg érdekes, hogy az orvos miért nem keresi hogy melyik vírus okozhatja, vagy akármi..
2016. febr. 5. 23:34
 7/15 anonim ***** válasza:

A Boraxra értem, hogy óvatosan, itt a cikk amit írt: [link]

A kísérletezgetésre meg a netes gyógyítás.


Én inkább bevinném a kórházba. Először amúgy arra gondoltam, hogy lehet melege van és azért pattog ki, de mivel nátha jellegű tünet is van így azt nem is írtam, mert az valami más.

2016. febr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sok minden felett képesek elsiklani az orvosok. Sajnos nagyon rutinból dolgoznak.
2016. febr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

köszi a cikket

benne áll az is mindent fertőtleníteni kellene, amit a gyerek a szájába szokott venni.

ennyit az intézményekről is..100, hogy nem fertőtlenítenek még évente se semmit és ennek köszönhetjük az aftát.

2016. febr. 5. 23:58
 10/15 A kérdező kommentje:
holnap nézem múlt e a bpraxtól, ha nem se tudo it csináljak hétfőig. ügyeleten biztos nem örülnének..
2016. febr. 6. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!