Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Megmagyarázhatatlan kiütésről...

Megmagyarázhatatlan kiütésről valakinek tapasztalat kisgyermeknél? Orvos szerint majd elmúlik. Ennyi?

Figyelt kérdés

a neten amennyit csak olvastam, semelyik nem illik rá.

általában arcon kezdődik a legtöbb, gyermekemnek lábán(comb) kezdődött, kézfej, kar 1 hete. ma már a hátán is van, és arcon is megjelent, nem hólyagos, nem folynak egybe, nincs alakzat, sima piros kidudorodó pöttyök, nem hasonlít ételallergiára sem(már azokhoz amiket képeken néztem). enyhe nátha jellegű tünet kíséri, és hőemelkedés volt egyszer. és az ínyén megjelent egy afta, ami soha nem volt korábban.

nem akarom elhinni, hogy voltaképp kezelés nélkül nézzem végig, hogy lecseng...(aftára most kísérletezek boraxos ecsetelővel)

(gyermek oltva van himlők, kanyarók, rota ellen)


2016. febr. 5. 20:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyesmi, vagy 2 hónapig tartott. Látta 4 orvos, senki nem tudta mitől van. Persze találgattak, hogy mosószertől, ételtől, stb. Féloldalasan jöttek ki rajta, ezért azt is mondták, hogy biztos úgy alszik, hogy odaszorít magához egy plüss állatkát. Én ezeket mind meg tudom cáfolni, mert nem aludt plüssel, sem előtte, sem azóta nincs baja ugyanazzal a mosószerrel, illetve az ételeket is ki tudom zárni. Nagyon válogatós, alig evett még akkor néhány fajta ételt, azóta is eszi mindet és semmi baja.

Végülis csak tüneti kezelést kapott. Fenistil, Calcimusc, meg ő kapott valami kenőcsöt is, mert viszketett neki. Egyszerűen elmúlt és azóta sem jött vissza. Ez már kb. 2 éve volt.

2016. febr. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Aftára jó a Tantum verde is, mi mindig azt használjuk.
2016. febr. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

11 köszi, kicsit nyugtató, hogy tényleg így kezelik(meg a neten is olvasom a kiütésekről)hogy szinte valóban csak tünetileg kezelnek, plusz lázra náthára pluszba egyebekkel.


habár anno mintha írták volna már itt a gyk-n hogy vírusfertőzést nem is lehet kezelni, csak a szövődményeket ill csak bakteriálisat, de lehet tévedek.


Fenistil van itthon, napi 2-3 szor kapja

és vettem kálciumot, úgy is jön a foga is, a Robokid-et, csak még azt nem bontottam meg, mert egyelőre bélflóra helyreállítót is kap(Restore)biztos, ami biztos alapon.


a kiütés 8. napja tart.

mintha múlnának, de ebben már tévedtem egyszer.(a hátán már nincs olyan sok, de lábon, kézfejen, arcon..

szerencsére nem brutál ronda, amolyan diszkrét pöttyös a gyerek.

2016. febr. 6. 21:04
 14/15 A kérdező kommentje:

neki nem viszket.

állítom nem is tud róla, hogy kiütései vannak, pedig mutattam neki, de nem foglalkozott vele.

az aftát is direkt megnézettem vele tükörben, hogy igenis tanulja, hogy nem veszünk a szánkba idegen helyen játékot.(amúgy is már nem pici baba)


ránézek a Tantum Verde-re is

2016. febr. 6. 21:06
 15/15 A kérdező kommentje:
csak a Vagothil ről azt írták azonnal hat, egy alkalommal is akár.
2016. febr. 6. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!