Orvos vagy kórház?

Figyelt kérdés

9 hónapos a fiam. Tegnap dél óta hasmenése van. Egyszerre nem nagy mennyiség de este óta vizes már.

Hajnalban lázas volt, levonva volt neki 38,8, kapott rá kúpot. Ma reggel hőemelkedése volt.

A tápszert nem hajlandó meginni. Hajnalban evett 210 milit, most 20-at. A víznek viszont örül és elfogadja.

Én már vinném kórházba de a férjem szerint túlaggódom és elég lenne az orvos..

Nem folyik az orra, nem köhög, fogzik egyébként, szerintem nemsokára át is töri az ínyét mert tapintással már most (igaz béna vagyok ebben) de alig tudom eldönteni, hogy most benn van még vagy kinn. Amennyire tudom ilyet azért nem kellene fogzásnak okoznia.


2016. jún. 30. 08:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hányás egyáltalán nincs.
2016. jún. 30. 08:20
 2/13 anonim ***** válasza:
sok sok folyadék!!!meg mondjuk répát is adj neki. Dokihoz is viheted kezdésnek aztán vagy tovább küld a kórházba vagy nem
2016. jún. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha jó a gyerekorvosotok, akkor először elvinném oda vagy legalább felhívnám mit tanácsol.

Nekünk elég gáz az orvosunk (de sajnos nem igazán van választási lehetőség itt, ezért hivatalosan ugyan hozzá tartozunk, de nem szoktunk nagyon hozzá járni :)), így én mindig a kórházi gyerekorvost szoktam hívni, ha valami gond adódik, és ha elvben úgy látja vagy érzi, hogy nagyon izgulok, akkor szokta mondani, hogy vigyük be megnézi. Én inkább úgy vagyok vele, inkább hurcolom többször, mint nagyobb gond legyen belőle. Maga a hasmenés ugye nem olyan gáz (most valami járvány is van, férjem is benne van, meg most a kisebb gyerkőc is), DE az hogy nem akar enni még tápszert sem az nem annyira jó jel. Mivel csak a vízzel nem jut semmilyen tápanyag a szervezetébe. Ezzel nálunk sosem volt probléma még lázasan, betegen sem, ha mást nem most 1,5 évesen is a tápszert elfogadja.

2016. jún. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én ennyivel csak orvoshoz viszem, ha kell úgyis beküld kórházba. Tud ajánlani nagyon jó szereket a gyerekorvos is, eddig mi mindig megúsztuk a kórházat.

Én már csak azért sem rohannek kórházba ilyen tünetekkel, mert a sógornőm itt dolgozik a gyerekosztályon és az az új szokás itt, hogy nem adnak infúziót, semmit, csak a szülővel itattatják q gyerekeket és várják a csodát. Csak életveszély esetén adnak infúziót, vagyona a főorvos nincs bent, ami nagyon ritka. Az ápolónők és az orvosok is majdnem megőrülnek, mert a gyerekeket beutalják, kezelést viszont így nem kapnakeés sokkal tovább tart a felépülés, rengeteg időt bent töltenek. Persze ha a gyerekorvos indokoltnak látná, hogy befeküdjön l, akkor megtennénk, de előbb vele konzultálunk mindig.

2016. jún. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
bocsánat az offért, 4. válaszoló, ez melyik kórházban van??? tavaly szalmonellást volt a kisfiam, orvosunk beküldött a kórházba, kérdés nélkül kötötték be az infúziót (mondjuk akkor már láthatóan ki volt száradva szegény, bárhogy is próbáltam itatni, nem maradt meg benne)
2016. jún. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
Az én gyerekem is volt szalmonellas. Amikor rendbe jött, a doki azt mondta, hogy minden hanyasos, hasmenéses betegséggel kórházba menjünk a kovetkezo fel even belül. Ott simán az volt a "kezeles", hogy a gyerek kapott egy fél literes üveg vizet, azt kellett meginnia egy óra alatt. 20 percenként jöttek megnezni, hogy mennyi fogyott. Azért nem az infúzió az első, mert egyrészt a gyereket is meg a szülőt is sokkolja, pláne ha kicsi gyerekről van szó, másrészt meg felesleges, ha a gyerek tud inni. Úgyhogy semmi baj azzal a korhazzal, nagyon jól csinálják.
2016. jún. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Újra megkínáltam tápszerrel de max 50 ml fogyott, vizet max 30 milit ivott, újra van láza, 38,5 levonva. :( a kérdésem óta újra kellett pelenkát is cserélni. :(

Gyerekorvosunk nincs most, 3 hét szabin vannak és ez ebből a 2. hét, helyettes van akit nem ismerünk. Eredetileg oda vittem volna el de akkor még nem volt láza és az étvágya is jó volt.

Most nagyon álmos volt elaludt, addig összepakolok és bemegyünk a kórházba, ha felkelt. Így együtt a láz, hasmenés, étvágytalanság nagyon nem tetszik. :(

még ha csak azt mondják itassam is az lesz, hogy legalább a vérképét megnézik mekkora a gond, legalábbis gondolom.

2016. jún. 30. 09:06
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

6-os, pontosan mi a jó abban, ha kiszáradás szélén járó nem ivó, nem evő gyereket lerendeznek egy üveg vízzel??

Ilyen esetben eleve az elektrolitokat is pótolni kell, az meg sima vízzel nem fog menni.


Kérdező jól döntöttél, nem játék ez.

(Mondjuk nálunk az orvos úgy ment szabadságra, hogy a helyettesnek abszolúte átadott, felhívta a figyelmét a HUTI hajlamra is, a számát is megadta, lehetett hívni.)

2016. jún. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk az, hogy nem szúrják meg, nem rémület meg még jobban az orvosoktól, nem kezd el sírni. Én a saját tapasztalatomat írtam le. Az én gyerekem nem áll a kiszáradás szélén. Amikor szalmonella volt, akkor kapott infúziót, de ott teljesen egyértelmű volt, hiszen folyamatosan hányt, hasmenése volt. De ha iszik, felesleges az infúzió. Mellesleg azért vizet adnak, mert hányás esetén az a legkönnyebb a gyomornak. Ha megissza, kaphat mást is. De te biztosan jobban tudod, hogy nálunk hogy volt, hiszen ott voltál.
2016. jún. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

kórházba akkor kell vinni ha fenáll a kiszáradás veszélye.

betegen nem kell ennie, ehhez szokj hozzá, mert ha így ráparázol erre akkor bölcsis korában kikészülsz :)


inni viszont kell, pótolni kell a folyadékot, az viszont rendben van nálatok, írod, hogy nem hogy iszik, kifejezetten jól esik neki. kórházban annyit tudnak csinálni, hogy ha nem iszik akkor infúzión leküldik neki.

tegyél minden pohár vízbe egy nagyon pici csipet sót, az megköti a folyadékot. de csak annyit amennyit nem érez!

és próbáld ki a szőlőlevet, a heim pál oldalán azt ajánlják, hogy hányás-hasmenés esetén szőlőlevet adjunk a kicsinek! a helyettes orvost pedig hívd ki, nézzen rá, nem baj, hogy nem ismered, a gyereket attól még el tudja látni!

jobbulást

2016. jún. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!